Герої АТО Світловодщини – в “Історичному календарі”

Уже дванадцятий рік поспіль увагу багатьох земляків привертає “Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти.”, незмінним автором якого є знаний краєзнавець Володимир Босько із Кропивницького. Серед біографій сотень визначних особистостей різних сфер людської діяльності, в цій своєрідній енциклопедії малої батьківщини знаходимо й відомості про захисників Вітчизни, людей трагічної долі. З двадцяти трьох біографій героїв АТО області, котрі у 2017 році мали б відзначати ювілейні дати, є також сторінки присвячені уродженцям Світловодщини.
Так, з календаря дізнаємося, що у березні виповнилося б 25 років від дня народження Сергія Бузейнікова із села Захарівка. У 2013 році він закінчив Національну академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Лейтенант, командир 2-го механізованого взводу   1-ої механізованої роти Одеської гвардійської механізованої бригади загинув 25 січня 2015  на блокпосту в районі Мар’їнка-Курахове Донецької області. Під час огляду автомобіля стався вибух, здійснений терористом-смертником. Похований у рідному селі. Нагороджений орденом “За мужність” III ст. (посмертно).
15 червня святкував би свій 30-тирічний ювілей Михайло Плющ із села Подорожнє. Будучи солдатом 79-ої окремої аеромобільної бригади він загинув 11 липня 2014  року під час обстрілу з установки “Град” блокпоста сил АТО поблизу с.Зеленопілля Луганської області, помер від ран у шпиталі. Теж похований у рідному селі. Нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно).
Цікаво, що ті, хто захоче прискіпливіше познайомитися з “Історичним календарем…”, напевно спіймають себе на думці, що та східна земля, за яку вже третій рік не лише світловодчани проливають кров, нерідко прославлялася далеко за межами України як в матеріальній, так і в духовній сфері саме завдяки вихідцям із Подніпров’я. Чого варта лише біографія відомої художниці Тамари Капканець! Ровесниця української революції (народилася 1 травня 1917 року у місті Новогеоргіївськ) з 1939 по 1941 рік навчалася у Харківському художньому інституті (майстерня М.Дерегуса). У 1946 – закінчила Київський художній інститут. Жила і працювала у Ворошиловграді (Луганську) аж до смерті – 1987 року. Викладала у Ворошиловградському художньому  училищі. Працювала  у галузі станкового живопису (натюрморти, тематичні картини, пейзажі) та графіки в реалістичному та імпресіоністичному стилях. Учасниця чисельних виставок з 1952 року. Твори члена Спілки художників України (1956) зберігаються у Луганському художньому музеї й приватних колекціях далеко за межами країни. А скільки ще таких, як ця ювілярка – від шахтарів до науковців…
Цитований випуск альманаху вийшов у Центрально-Українському видавництві міста Кропивницький.

Федір Шепель, краєзнавець.

Поширити
"Вісті Світловодщини"