Герої не вмирають…

20 лютого – пам’ятний день, день вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Цього дня 2014 року під час Єврореволюції на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. Всього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею». О 22:17 Верховна Рада прийняла постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України», низка представників влади заявили про перехід на бік народу. Це стало переломним у ході подій Революції гідності.
20 лютого біля меморіальної дошки воїнам Небесної Сотні зібралися відбувся мітинг – приурочений Дню вшанування героїв, які віддали своє життя за свободу України.
До присутніх з промовою звернувся директор КЗ «Павлівське НВО» Микола Середенко, який згадав ті трагічні для всіх нас дні.
– Солдати Небесної Сотні… Вони загинули за Україну без корупції, без тоталітаризму. Вони загинули за вільну державу, яка має посісти чільне місце серед інших європейських держав. Ми з вами маємо все зробити для того, аби їхня смерть не була марною, – сказав Микола Середенко.
Після вшанування пам’яті загиблих хвилиною мовчання присутні на мітингу поклали квіти до меморіальної дошки.
Герої не вмирають. Вони житимуть у нашій пам’яті.
Світлана КАЛУГІНА