Гігієнічне та епідеміологічне значення води

720

Епідеміологічне значення води і його знання надзвичайно важливе. Воно значною мірою залежить від умов водопостачання, санітарної очистки насе¬лених місць, рівня санітарної освіти населення. Забруднена вода може бути причиною виникнення ряду шлунково-кишкових захворювань. Однією з причин виникнення і розповсюдження кишкових інфекцій є тривале зберігання життєздатності небезпечних для людини мікроорганізмів у водному середовищі.

ЧИ МОЖНА ПИТИ ВОДУ З БЮВЕТУ?

Існує думка, що вода в бюветах – найчистіша і за своїм складом схожа з мінеральними водами. Але це просто народна думка, не підтверджена жодними опублікованими фактами. Реальний склад води можна визначити тільки зробивши її розширений аналіз в лабораторії.

Вода в бюветах НЕ знезаражується. Відповідно, вона може бути небезпечна для здоров’я. Саме «водним» способом поширюються найнебезпечніші для людини хвороби. Сьогодні подібним чином передається до 2/3 інфекцій. За статистикою, щороку вмирають близько 25 млн жителів планети, які вживали заражену воду. Особливо не рекомендується цю воду давати дітям, у яких ще дуже слабкий імунітет.

Якщо у води є запах, то це може говорити про наявність в ній сірководню або органіки. Тобто, кип’ятити її обов’язково. А якщо при відстоюванні води на дні тари залишається ще і осад, то, однозначно, таку воду необхідно перевіряти на наявність в ній заліза, надлишку солей жорсткості, сухого залишку і т.д.
Найпростіший спосіб відкинути сумніви з приводу якості води з бювету – здати її на аналіз. Це займе пару днів, але зате впевненості в її безпеці у вас додасться. Просто наберіть воду в чисту пластикову тару так, щоб у воді не було бульбашок і віднесіть в лабораторію.

Вода, що використовується населенням для пиття і господарсько-побутових цілей, повинна відповідати певним гігієнічним вимогам, викладеним в Державних санітарних правилах і нормах (ДСанПіН) України № 383 1996 року “Вода питна. Гігієнічні вимоги до якості води централізованого господарсько-питного водопостачання”. Згідно з вимогами доброякісна питна вода повинна:
1. Бути безпечною в епідемічному відношенні. Вода не повин¬на містити патогенних мікробів, вірусів та інших біологічних включень, небезпечних для здоров’я споживачів.
2. Бути нешкідливою за хімічним складом (хімічні речовини не повинні завдавати шкоди споживачеві або обмежувати ви¬користання води в побуті).
3. Мати добрі органолептичні властивості (бути прозорою, без кольору, не мати будь-якого присмаку або запаху).
4. Бути безпечною в радіаційному відношенні.
Температура питної води повинна становити 8-12 °С. Така вода приємна на смак, освіжає, добре втамовує спрагу, швидко всмоктується і стимулює секреторну та моторну діяльність шлун¬ково-кишкового тракту. Тепла вода п’ється неохоче, всмоктується повільніше, погано вгамовує спрагу. Приймання її у великій кількості викликає неприємні відчуття і навіть нудоту.
Другий спосіб пити чисту і здорову воду більш витратний, але на 100% надійний. Можна встановити систему очищення води з pH-коригуванням і мінералізатором і отримувати здорову воду з-під крана 24 години на добу.

Памятайте! Наше здоров’я в наших руках!

Світловодський районний відділ ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області

Поширити
"Вісті Світловодщини"