Голова районної ради – про освітянську галузь району

Протягом двох останніх номерів на шпальтах газети «Вісті Світловодщини» піднімається питання освітянської галузі, особливо її фінансової частини. Як і обіцяла, редакція газети «Вісті Світловодщини» запропонувала голові районної ради Роману Домбровському в інтерв’ю прокоментувати ситуацію, що склалася в освітній галузі, висловитися з приводу тих кроків, які, на його думку, потрібно зробити, аби вчителі району отримували всі виплати і надбавки у повному обсязі і на рівні останніх років.
Замість цього голова районної ради дав відповідь редакції листом, в якому йдеться про таке (зміст передано без змін):
«Про розгляд листа-звернення.
Шановна Світлано Анатоліївно! На Ваш лист-звернення №7 від 2 вересня 2019 року повідомляємо наступне.
Сьогодні в педагогічних колах району точиться багато розмов з приводу доцільності створення НВО. Районна рада переконана, що це було правильне і своєчасне рішення. Мета, яку ставили перед собою депутати, полягала у всебічному забезпеченні реалізації права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти, підвищенні якості навчально-виховного процесу, його децентралізації та збереженні існуючої мережі, відповідно до нових норм законодавства, а саме: законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», постанов Кабінету Міністрів України та галузевих нормативно-правових актів.
Роботу навчально-виховних об’єднань регламентують статути, які передбачають широку автономію новоствореним закладам: освітню, кадрову, фінансову, господарську, та залучення громадськості до контролю за їх діяльністю. Всі взаємовідносини навчально-виховних об’єднань з юридичними та фізичними особами (в тому числі і комунальним закладом «Світловодський районний центр із обслуговування закладів освіти») визначаються виключно угодами, укладеними між ними. На сьогодні мають право укладати договори про співпрацю або обслуговування всі комунальні заклади, засновані районною радою. Зокрема, такі угоди можуть бути укладені між навчально-виховними об’єднаннями та комунальними закладами «Районний методичний кабінет», «Інклюзивно-ресурсний центр», «Світловодський районний центр із обслуговування закладів освіти», «КДЮСШ», «Центр дитячої та юнацької творчості». Керівники НВО наділені повноваженнями самостійно вирішувати усі питання діяльності закладів, за винятком тих, що віднесені законодавством та Статутом до компетенції Засновника та органу управління освітою, в тому числі, управляють майном, розпоряджаються коштами, вчиняють усі необхідні дії для вирішення господарських питань.
Словом, районна рада, черговий раз рекомендує всім зацікавленим сторонам добре вивчити статути НВО, де все чітко прописано, і діяти відповідно до них та чинного законодавства України. Це дозволить знайти порозуміння між різними суб’єктами галузі та створити в районі всі необхідні умови для здобуття учнівською молоддю якісної освіта.
До речі, перед прийняттям радою рішень про створення НВО, ці питання широко комунікувалися з педагогічною громадськістю району. Тільки після того було внесене відповідне подання районної державної адміністрації про включення питання в порядок денний сесії районної ради.
З повагою,
голова Світловодської районної ради Домбровський Р.В.»