Грудневий дзвін Чорнобиля

14 грудня Світловодщина вшанувала ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
26 квітня 1986 року, тихої весняної ночі на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції прогримів вибух, який сколихнув увесь світ.
Працівники Світловодської районної державної адміністрації, учні та викладачі училища №5 м. Світловодська, жителі міста прийшли до пам’ятного знаку загиблим ліквідаторам аварії на ЧАЕС, аби висловити вдячність за проявлений героїзм та вшанувати тих, хто рятуючи Світ від незримого ворога – радіації, віддав своє життя.
До присутніх звернувся голова Світловодської районної державної адміністрації Сергій Твердовський.
– Ми низько вклоняємося тим, хто 32 роки тому, не замислюючись про власну долю, став на захист України, Європи і всього Світу від радіаційного лиха. Ми маємо пам’ятати самопожертву, людей різних професій, які ціною свого життя і здоров’я виграли бій із ядерною стихією. Тож давайте згадаємо їх добрим словом і щирою молитвою.
Присутні на заході вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку.  
З плином часу Чорнобильське лихо не зникло, воно глибше проникло у життя нашого суспільства втратами померлих, хворобами живих.
Аварія, що сталася на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС, назавжди залишиться у пам’яті людства як застереження, що науково-технічний прогрес може принести і гіркі плоди.
Найціннішим є  пам’ять. Пам’ять про  міста Прип’ять і Чорнобиль, про села, яких вже також немає на карті України; про героїв-пожежників і багатьох інших чорнобильців, які собою захистили світ від атомної біди.
Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"