Григорівка відзначила свій день народження

12 вересня у Григорівці святкували День села – 237-у річницю з дня її заснування. На урочистостях, приурочених цій події, окрім григорівської громади, були присутні представники влади району, депутати обласної та районної рад, керівники бізнес-структур, сільські голови сусідніх сіл та багато інших.

Свято розпочалося біля місцевого Будинку культури о півдні. Зустрічаючи гостей, дівчата в одностроях – учасники гурту «Лілея» – піднесли коровай голові районної державної адміністрації Віктору Селичу, який також приїхав, щоб привітати жителів Григорівки зі святом.
Ведучі Руслан Ткаченко та Ірина Кошулька, розповіли присутнім про останні оновлення, які відбулися в селі. Так, завдяки тісній співпраці районної влади, сільської ради та місцевих сільгосппідприємців проведені ремонтні роботи у дитячому садочку, в освітньому закладі, в Будинку культури, ошатним та доглянутим виглядає цент села.
– Сільський голова Надія Невкрита не залишає поза своєї уваги жодне проблемне питання, нікому не відмовляє у допомозі. Її підтримка та креативність надають натхнення у праці іншим мешканцям нашого села, – сказав Руслан Ткаченко.
На підтвердження цих слів Надія Миколаївна Невкрита з’явилася на свято в досить ефектний спосіб – під запальну пісню «Несе Галя воду» у виконанні не менш запального співака Олега Скрипки, осідлавши мотоцикл Honda Valkyrie, за кермом якого був Роман Литвин.
– Доброго дня, мої любі, дорогі земляки! Сьогодні у нас свято. Але Григорівка має не лише славне минуле. Вона сучасна. Григорівка – це наш спільний дім, в якому тепло і затишно. Я вітаю вас зі святом! Веселіться, насолоджуйтеся осіннім теплом та художніми номерами, які для вас підготували артисти-аматори, допомагайте їм співати – цей день для того, аби відпочити, – сказала Надія Невкрита, звертаючись до присутніх.
Зі щирими словами вітання до григорівської громади звернувся голова Світловодської районної державної адміністрації Віктор Селич.
– Історія вашого села – це частина історії нашої рідної землі, ім’я якій Світловодщина. Сьогодні ви відзначаєте 237 років Григорівці. Лиш уявіть, скільки поколінь ходили ось цими дорогами, будували будинки, ростили своїх дітей. Їх славні починання продовжуєте ви, дорогі жителі цього прекрасного села. Григорівка живе і розвивається завдяки вам. Ви – творці історії, яка ввійде у віки. Тож вітаю всіх із Днем народження вашого села! Бажаю вашій громаді подальшого розквіту, а кожному з вас – здоров’я і щастя, задоволення від життя. А щоб Григорівка стала ще красивішою, прийміть ось ці молоді саджанці хвойних дерев. Нехай вони ростуть у вас на згадку про чудове свято, – зокрема сказав у своєму виступі Віктор Селич.
Громаду села привітала представник народного депутата України Анна Трубаченко, яка зі словами побажань подарувала саджанці магнолій – їх висадять на території дитячого дошкільного закладу «Ромашка».
Зі словами вітання до своїх земляків звернулася людина, яка за поданням григорівської громади занесена до Почесної Книги Світловодського району – директор Головного заводу ЗБВ ТДВ ОДЕБП Михайло Бур’янсь­кий. У своїй промові він згадав дитячі роки та роки юності, а разом з цим – і людей, які розбудовували село, будували школу, дитячий садок, Будинок культури та багато іншого.
Після цього жителів села вітали керівники та представники бізнес­структур, місцеві сільгосппідприємці, депутати обласної і районної рад та інші. Серед них Сергій Твердовський, Андраник Тартикян, Олег Медяник, Володимир Кириченко, Валентина Здебсь­ка, Сергій Скопич, Микола Якимець. І, звичайно, всі вони прийшли не з пустими руками. Так, Сергій Твердовський подарував сільській раді сертифікат на фінансову допомогу у ремонті спортивної зали місцевого освітнього закладу.
– Більше п’яти років тому я розпочав свою трудову діяльність на Світловодщині, познайомився із григорівською громадою, де у мене з’явилися хороші друзі, у тому числі і сільський голова Надія Невкрита. Тоді у Надії Миколаївни була мрія і велике бажання замінити в школі систему опалення. Ми разом це зробили. Після цього здійснилася ще одна мрія вашого сільського голови – ми відремонтували дах місцевого освітнього закладу. Ми разом здійснили і ще одну мрію Надії Миколаївни – збудували в Григорівці сучасний стадіон зі штучним покриттям, якого навіть у Світловодську немає. Сьогодні я хочу подарувати Надії Миколаївні ще одну її мрію – допомогти відремонтувати шкільну спортивну залу. Надіє Миколаївно, нехай завжди Ваші мрії збуваються. Я вітаю Вас і всю Вашу громаду зі святом, – сказав, звертаючись до Григорівського сільського голови, Сергій Твердовський.
Депутат районної ради Олег Медяник, разом із найкращими побажаннями, подарував громаді до святкового столу продукцію, вироблену на власному підприємстві.
Багато подарунків було від депутата обласної ради Володимира Кириченка. Він сам – господарник, любить порядок. Тож вітаючи Григорівку з її днем народження, Володимир Володимирович подарував сертифікат на фінансову допомогу для ремонту шкільної спортивної зали, а також бензопилу та бензокосарку, аби село завжди було доглянутим і охайним.
З особливим трепетом і хвилювання до григорівської громади звернувся депутат районної ради, керівник ПП «Ефект» Андраник Тартикян.
– Григорівка – це село, яке для мене стало рідним домом, батьківщиною, село, яке виростило мене. Я хочу щиро подякувати Надії Миколаївні за те, що вона своєю енергетикою, запалом вдихнула в нашу громаду життя. За роки її роботи село розквітло, стало справжнім центром Світловодського району. Ми не знаємо, що буде завтра, після завершення адміністративної реформи. Але все залежить від нас, а ми зробимо все для того, аби було краще. Я переконаний, є всього дві нації людей – хороші і не зовсім хороші. Дякую вам, що ми з вами всі однієї нації, – сказав він.
Слова цього молодого підприємця проймали присутніх своєю щирістю і відвертістю. Григорівка виростила гідне молоде покоління.
Керівник ДП «Світловодський лісгосп», депутат обласної ради Валентина Здебська, вітаючи громаду з Днем села, пообіцяла, що лісівники Світловодщини візьмуть шефство над територією освітнього закладу і озеленять його. Це, дійсно, подарунок не на день і не на рік – на десятиліття.
Від Миколи Якимця школярі отримали футбольні м’ячі.
Після офіційної частини було багато пісень і танців у виконанні творчих колективів “Журавка”, “Лілея”, “Горлиця”, Любові Мукосій, Сергія Скопича, Ірини Холодової, Софійки Попович, Анни Білоусової, солістів районного Будинку культури та інші. Щоб святкувати було веселіше, місцеві підприємці пропонували людям шашлик та інші смаколики.
Концертні номери чергувалися із нагородженнями. Так, Надія Невкрита привітала подарунками батьків народжених малюків у цьому році – Єгора Попова, Поліни Коломоєць, Магдалини Тартикян та Дениса Галишина; молоде подружжя Марію і Костянтина Резанових; грамотами Григорівського виконавчого комітету нагородили Світлану Воробйову, Айкарама Тартикяна, Валерія Гавриленка, Михайла Бур’янського, Наталію Пєліхову, Юлію Даценко, Федора Єпіка, Галину Вилобкову, Оксану Невкриту, Миколу Якимця, Ольгу Бєлоєдову, Анатолія Скопича, Володимира Рогового. Подяки оголосили Людмилі Коршенко, Володимиру Кошульку, Вадиму Дмитрієву, Івану Шаповалу, Владиславу Степанішину, Євгену Обрезкову, Тетяні Бірук, Галині Мельник, Тетяні Попович, Андранику Тартикяну.
Сільський голова також відзначила нагородою творчі колективи Григорівського Будинку культури «Лілея», «Журавка», «Горлиця». Подяками відзначили і матерів захисників, які нині боронять суверенітет нашої держави на її східних кордонах: Людмилу Нечай, Валентину Кузьменко, Любов Обрезкову, Олену Романчу, Ольгу Єпік, Ларису Проскурякову, Валентину Какошину.
На завершення нагородження Анастасія Холодова та Анастасія Авраменко поклали квіти до пам’ятника невідомому солдату на знак шани бійців усіх часів, які віддали життя за Україну. Свято пройшло весело і гучно – в літопис Григорівки ввійшов ще один рік.
Світлана Калугіна.