Грип 2017

252

Грип 2017, як незмінний супутник холодів, вже загрожує людям своєю появою. Як вчасно розпізнати грип, як його лікувати і яких заходів вжити, щоб уникнути неприємних наслідків і ускладнень?

Причини грипу

Віруси, що викликають грип, постійно існують у нашому світі. Вони мають небезпечну здатність мутувати і пристосовуватися до нових умов. А тому, виробивши імунітет від одного вірусу грипу, людина може захворіти, заразившись іншим його штамом.

Одна з причин грипу – це сприятливі для нього умови, а саме міжсезоння і зниження температури повітря. Також ослаблений імунітет людини. Віруси розповсюджуються дуже швидко повітряно-крапельним шляхом. Тобто хвора людина, чхаючи або кашляючи, може заразити грипом оточуючих себе людей і спричинити таким чином епідемію.

Симптоми грипу 2017

Імовірно симптоми грипу 2017 мало чим відрізнятимуться від попередніх штамів. Намагайтеся не сплутати їх зі звичайною застудою:

 1. Висока температура тіла, що піднімається вище 38°С, яка супроводжується лихоманкою і ознобом і не збивається звичайними препаратами.
 2. М’язовий біль, ломота в суглобах, головний біль, біль при вдиху, а також біль в області очних яблук.
 3. Стрімке прогресування хвороби, коли вищевказані симптоми проявляються протягом лише кількох годин, а також короткий інкубаційний період від 2 до 4 днів.
 4. Слабкість в усьому тілі, запаморочення, сонливість, зниження або повна втрата апетиту, нудота, депресивний стан.
 5. Білий наліт на язиці, тріщини на губах, запалення слизових, при цьому необов’язковими є нежить і кашель.

Рекомендоване лікування грипу

Головне при лікуванні грипу – своєчасність. Як відомо, грип – хвороба непроста, і лікується вона не за один день. Але якщо вчасно звернути увагу на вищевказані симптоми грипу і вжити необхідних заходів, то і саме лікування можна скоротити до 5-7 днів.

Основною небезпекою грипу 2017 є його швидке прогресування. Хворій людині важливо в першу ж добу звернеться до лікаря, отримати рекомендоване лікування від грипу і не переносити його на ногах. Саме тому вірусологи настійно рекомендують не затягувати і не займатися самолікуванням, тому що зволікання загрожує небезпечними ускладненнями.

Терапевт, як правило, порекомендує наступні заходи:

 • припинити відвідування робочого місця, школи, інституту і уникати прямого контакту з людьми;
 • дотримуватись постільного режиму;
 • приймати призначені медикаменти (жарознижуючі, муколітичні, відхаркувальні препарати, можливо антибіотики);
 • вживати вітаміни;
 • рясне пиття;
 • провітрювання приміщення.

Чи робити щеплення від гриппу дітям та дорослим – таким питанням часто задаються люди, відчувши перші осінні холоди. Адже не за горами час дощів, вітрів і простудних захворювань. А значить, щеплення від грипу сезону буде цілком доречним.

Переваги щеплення від грипу:

 • Зрозуміло, що щеплення не дає 100%-ї гарантії того, що людина не захворіє. Але якщо щеплена дитина і підхопить застуду, то хвороба протікатиме у більш легкій формі і пройде без особливих ускладнень.
 • Особливо щеплення проти грипу виручить у ситуації, коли дитина або дорослий має сильну чутливість до різних захворювань.
 • Сучасний вірус грипу здатний мутувати, періодично повертаючись у якійсь новій формі. І побороти такі віруси здатний лише досить сильний і укріплений імунітет, що отримав допомогу від щеплення, коли в організмі перебуває необхідна кількість антитіл.
 • Біль і неприємності, що завдав укол, дозволяють у подальшому протягом усього сезону не боятися будь-якого чихання, кашлю і подиху, спрямованого у бік тебе або твоєї дитини. Ти відчуваєш себе захищеною, і немає необхідності пити у великих кількостях ліки і таблетки від грипу.

Щеплення від грипу: за і проти

На сьогоднішній день у людей склалася неоднозначна думка, чи робити щеплення від грипу, особливо дітям. Це пояснюється негативним ставленням до втручання в імунну систему організму. Так чи варто займатися штучною стимуляцією внутрішніх сил організму чи покластися на власні його резерви? Адже крім, безумовно, позитивних сторін щеплення від грипу має і негативний вплив на організм.

 • Багато хто помилково вважає, що після щеплення від грипу діти і дорослі стають більш активними, бадьорими і працездатними. На справі ж після введення ін’єкції загальний стан значно погіршується. З’являється запаморочення, нудота, слабкість, млявість – вірні симптоми формування нового імунітету. Переносяться вони нелегко, але їх потрібно перечекати кілька днів.
 • Погане самопочуття після введення вакцини може бути не тільки реакцією організму на щеплення від грипу. Але схожим на грип захворюванням після щеплення проявляється якась прихована інфекція, наприклад, риновирусна і аденовірусна інфекція, парагрип, респіраторно-синцитіальні захворювання тощо.
 • Якщо безпосередньо перед щепленням людина заразилася грипом, то існуючий вірус може адаптуватися, а введена ін’єкція не допоможе подолати хворобу. Тому важливо робити щеплення абсолютно здоровій людині, після огляду лікаря.

Районний педіатр Ірина Бахмач

Поширити
"Вісті Світловодщини"