Гуляла масниця (фотозвіт)

10 березня на головній площі міста відбулося свято Масниці. Незважаючи на те, що сонячну погоду змінив дощ, присутні на святі танцювали, веселилися, купували та продавали, катали своїх малюків на поні.На імпровізованій сцені для мешканців мста та його гостей відбувалася концертно-розважальна програма за участю артистів-аматорів міського Палацу культури.
На завершення свята на площі спалили опудало зими, що є символом настання весни.
Масниця є одним з найстаріших свят слов’янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Це «смачне і ситне» свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту. Сьогодні Масниця є одним із церковних свят.
Назва свята «Масниця» пов’язана з тим, що в тиждень перед Великим постом з раціону харчування виключалися м’ясні продукти, а ось молочні ще вживати було можна, як і традиційні складові для приготування млинців: молоко, яйця, масло, сметана. У народі це свято асоціюється з смачними печеними млинцями та веселими гуляннями. Мета таких гамірних масових заходів полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму.

Поширити
"Вісті Світловодщини"