ХХІІ Всеукраїнський фестиваль дитячої та юнацької творчості

Глинськ переможці
Глинськ переможці

19 -21 квітня на базі комунального позашкільного навчального закладу “ Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості ” проводився ХХІІ Всеукраїнський фестиваль дитячої та юнацької творчості, присвячений Всесвітньому Дню Землі на тему: “ Традиції та звичаї українського народу – основа духовних цінностей української родини ”.
Організаторами фестивалю були Міністерство освіти і науки України, Український державний центр позашкільної освіти, асоціація позашкільних навчальних закладів України; управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації; комунальний позашкільний навчальний заклад “Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості”.
Креативні юнаки та юнки із 12 областей взяли участь у трьох номінаціях:“Громадська думка”, “Українські народні ігри і забави”, “Техніки українського народного мистецтва“. Кожна номінація мала свої конкурсні творчі завдання.


Світловодський район у номінації « Громадська думка» представляли євроклубівці Глинської ЗШ І-ІІІ ступенів Владислав Бондаренко (11 клас), Сергій Воробйов (11клас), Артем Водяний (10 клас) та координатор Євроклубу «Соняшник» Ірина Любезна.
19 квітня учасників всіх номінацій об’єднали такі заходи: майстер-клас “Народні ігри та забави“, висадка зелених насаджень. творча майстерня “Немає переводу добрим звичаям народу, шоу-відкриття фестивалю, вистава народного художнього колективу театральної студії “Маска” – “Дівчина з легенди”.
20 квітня робочий день для номінації “ Громадська думка ” розпочався роботою у локаціях “Жива історія – виховання родинних цінностей через традиції та культуру Кропивницького”.
Команда євроклубу «Соняшник», за результатами жеребкування, відвідала Центр розвитку національних культур “Єдина родина” та спілкувалися із пані Земфірою Штирьовою та Сергієм Осадчим (головою обласної організації болгар “Нашіте Хора” у Кіровоградській області).


Земфіра Іванівна розповідала про звичаї болгарського народу та своєї родини. Болгари мають свято «Баба Марта» – свято зустрічі весни по-болгарськи, всі болгари у цей день дарують квіти, переплетені червоними і білими нитками, які символізують прихід весни, життя і здоров’я. Пані Земфіра уміє вишивати болгарські національні костюми, у одному з яких вона і зустрічала гостей.
Голова правління Кіровоградської обласної громадської організації Об’єднання болгар Сергій Осадчий зробив екскурс в історію та розповів про друковані видання свого об’єднання. Він із задоволенням одягнув елемент свого національного вбрання, щоб сфотографуватися із Артемом Водяним, який був у вишиванці. Земфіра Іванівна проводжала гостей болгарською піснею про мир, любов та злагоду.
Сергій Осадчий закликав усіх до єднання болгарським девізом «Об’єднання творить силу». Учасники зустрічі прийшли до висновку, що такі заходи потрібно проводити досить часто, тому що молодь дізнається багато нового про традиції та звичаї свого та інших народів. На цих заходах вони спілкуються з обізнаними людьми, які готові до спілкування і передають свої знання молодим людям. В результаті спілкування діти зрозуміли, що Кропивницький є полікультурним містом.
Конференція “Сімейні цінності – основа духовного розвитку українського суспільства: роль громади” показала, що не важливо, якою мовою ти розмовляєш, бо ми рівні. І заключними словами учасників конференції були: «Звертаймо увагу на традиції, на сімейні традиції. Саме з них розпочинається родина».
Конференцією завершилася конкурсна програма. Після двох днів творчої роботи діти і їхні координатори мали змогу відпочити, взявши участь у фестивальному калейдоскопі: дискотечно-розважальній програмі розважального комплексу “Provocateur”.
21 квітня всі команди поспішали до дошки оголошень, щоб дізнатися свої бали та результати напруженої командної діяльності.
Глинська команда отримала такі дипломи та сертифікати: Диплом переможця заочного туру в номінації «Громадська думка» ХХІІ Всеукраїнського відкритого фестивалю дитячої та юнацької творчості, присвяченого Дню Землі «Традиції і звичаї українського народу – основа духовних цінностей сучасної української родини». Диплом найактивнішого учасника конференції « Сімейні цінності – основа духовного розвитку українського суспільства: роль громади» ХХІІ Всеукраїнського відкритого фестивалю дитячої та юнацької творчості, присвяченого Дню Землі, Диплом ІІІ ступеня Київського міжнародного університету , який дає право кожному учаснику команди на вступ до університету на пільгових умовах та знижку в оплаті за навчання 20%.

Сергій Воробйов отримав особисті нагороди: Диплом за зайняте І місце в творчій майстерні «Щаслива родина – щаслива Україна». Сертифікат учасника номінації «Громадська думка» Всеукраїнського відкритого фестивалю дитячої та юнацької творчості «Всесвітній День Землі», що дає право на вступ до Київського міжнародного університету на пільгових умовах та знижку в оплаті на 10%.

Глинськ переможці
Глинськ переможці

3 дні Фестивалю дитячої та юнацької творчості до Всесвітнього Дня Землі закінчилися для його учасників дуже швидко. Вони були сповнені цікавими знайомствами , неперевершеними враженнями, несподіваними дослідженнями і відкриттями , новими друзями та спільними планами на майбутнє!
Тому не могли учасники фестивалю не поділитися своїми досягненнями зі своїми друзями та вчителями Глинської школи. Для цього була створена презентація та усні виступи членів команди. Учні школи, затамувавши подих, слухали цікаві та повчальні розповіді. Сподіваємося, що у багатьох із них виникло бажання працювати наполегливо над темою ХХІІІ фестивалю у 2018 році «Видатні українці та інші особистості, які працювали на благо України».
Євроклуб «Соняшник» планує продовжувати активно займатися національно-патріотичним вихованням дітей та молоді і долучитися до вивчення та пропагування історії, традицій, сучасних позитивних суспільно-політичних процесів, що відбуваються в державі.