ХОРТИНГ – СИЛА, ЧЕСТЬ, ЄДНАННЯ

8 грудня у спортивному комплексі ім. А. Тузовського, за підтримки голови Світловодської районної державної адміністрації Сергія Твердовського, пройшов відкритий Кубок Кіровоградської області з хортингу серед молодших юнаків та дівчат, юнаків та дівчат, старших юнаків та дівчат, кадетів та кадеток, юніорів та юніорок, чоловіків та жінок 18-35 років у розділах «двобій», «сутичка», «форма» та «показовий виступ», присвячений Дню Збройних Сил України.
Ми вибороли право на проведення цього змагання Завдяки наполегливій роботі з розвитку національного виду спорту хортингу на Світловодщині. Відкриваючи змагання, головний суддя, президент обласної федерації хортингу Валерій Вєхтєв звернувся до спортсменів зі словами вітання та побажання перемоги.
Прозвучали вітання спортсменів і від керівника району Сергія Твердовського. Він зазначив, що таким видом спорту як хортинг займаються лише мужні, сильні і витривалі люди, які наполегливі у досягненні поставленої мети.
У рамках відкриття змагання Сергій Твердовський відзначив грамотами різних рівнів ряд представників громади Світловодщини з нагоди святкування Дня Збройних Сил України та Дня волонтера. Так, почесними грамотами Світловодської районної державної адміністрації та районної ради нагородили прапорщика, начальника клубу військової частини А1201 Зінаїду Безверху, лейтенанта, офіцера-психолога військової частини А1201 Оксану Кувшинову, старшого солдата, відповідального виконавця мобілізаційного відділення Світловодського об’єднаного міського військового комісаріату Михайла Продеуса, старшого лейтенанта, офіцера відділення комплектування Світловодського об’єднаного міського військового комісаріату Романа Чемадуру, майора, начальника відділення технічного контролю військової частини А1201 Костянтина Тихонова, старшину, начальника служби захисту інформації Світловодського об’єднаного міського військового комісаріату Євгена Шпака; почесні грамоти Світловодської районної державної адміністрації отримали представник громадської організації «Редут» Віктор Дудін, голова міськ­районної організації учасників АТО Олександр Скотніков; грамотами Світловодської районної державної адміністрації нагородили керівника ФГ «Колос» Тетяну Адактуєву, голову ФГ «Гвіса» Володимира Грушку, учасника бойових дій у зоні АТО Віктора Ковтуна, директора ПП «Віктор і К» Віктора Короля, генерального директора групи підприємства ТОВ «Дніпроенергобудпром» Михайла Литвиненка, депутата Світловодської районної ради, заступника голови ФГ «Дживан-Дарвін» Андраника Тартикяна, учасника бойових дій у зоні АТО Андрія Шевеля та колектив управління каналу «Дніпро-Інгулець».
Валерій Вєхтев, у свою чергу, вручив окремим спортсменам посвідчення про присвоєння звання майстра спорту України з хортингу. Серед них і спортсмени Світловодщини – Сергій Воробйов і Даниїла Трєх­маненко.
Та найцікавішими були, звичайно, самі змагання. Світловодщина виступила єдиним фронтом під прапором Світловодської федерації хортингу, представивши 55 спортсменів, з них 17 дівчат у віці від 6 до 35 років, виступивши у розділах «двобій», «сутичка» та «форма». Більшість спортсменів брало участь у кількох розділах, виборовши 26 золотих, 24 срібних та 17 бронзових нагород і ставши беззаперечними переможцями Кубку Кіровоградської області з хортингу, набравши 143 бали. Вони обійшли команди з Новомиргорода та Олександрії, які набрали, відповідно, 59 та 44 бали.
Слід зазначити, що цього року у змаганнях взяли участь спортсмени Кіровоградщини та міста Київ: СК «SportMax», м. Олександрія; СК «Воля», м. Новомирогород; СК «Сірий вовк», м. Кропивницький; СК «Скіф», м. Кропивницький; ЦОТП «Цитадель», м.Кропивницький; ККХ «САПСАН», м. Київ.
До складу команди Світловодщини ввійшли спортсмени з 3 відділень з хортингу КЗ «КДЮСШ Світловодського району», виборовши чемпіонські та призерські нагороди: Тетяна Сенцова, Ярослава Алексєєнко, Валерія Чернійчук, Едуард Козатков, Тамірлан Барвінський, Василь Гаркуша (тренер Борис Денисенко, с. Павлівка); Даінейра Полонська, Валерій Скоренцов, Діана Сіренко, Анастасія Скоренцова (тренер Анатолій Скоренцов, с. Федірки); Яна Гуцу, Діана Черемісова, Павло Погрібний (тренер Сергій Крайник, с. Велика Скельова). Спортсменів зі Світловодська готували тренери Ігор Дмітрієв (ЦВПВ м. Світловодськ), В’ячеслав Бабій (чемпіон у 2 розділах), Ярослав Вескі (чемпіон у 2 розділах), Руслан Данилів, Микита Молодовський, Микола Нейбургер (СК «Атлант»): Максим Головко, Євгеній Карпюк, Михайло Заікін, Даша Котченко, Єлізавета Плис.
Завдяки своїй єдності, команда Світловодщини спрацювала дружньо та ефективно не тільки в процесі тренувань, зборів та організації змагань, а і в суддівстві, що стало запорукою справедливого суддівства і відсутності травм у спортсменів.
До складу суддівської команди від Світловодщини ввійшли: Роман Шумейко, Володимир Мусієнко, Ігор Дмітрієв, Сергій Мусієнко.
Організатори змагань та спортсмени висловлюють подяку голові Світловодської РДА Сергію Твердовському за підтримку в розвитку і становленні національного виду спорту – хортингу, а також тренерам за рівень технічної підготовки спортсменів, високий морально-вольовий рівень, допомогу в суддівстві і проведенні змагань.
Бажаємо спортсменам ніколи не сходити з обраного шляху – шляху воїнів, що постійно вдосконалюється і розвивається.
Організацію змагань було покладено на директора комунального закладу КДЮСШ Світловодського району Володимира Мусієнка.
«ВС».