Хто добре працює, той весело святкує

Незважаючи на перший прохолодний осінній дощик, жителям Григорівки вдалося весело відзначити День народження свого села. 8 вересня ледь не усі григорівчани зібралися у Будинку культури для відзначення ювілейної дати – 235 років заснування їх малої батьківщини.
Звично думати, що по-справжньому весело свято такого характеру вдається, коли відзначати його на вулиці, де можна дійсно розгулятися. І хоч погода внесла свої корективи і довелося святкувати у приміщенні сільського Будинку культури, на настрій організаторів та гостей свята це аж ніяк не вплинуло. Можливо, вся справа в тому, що усі жителі села чекали його з нетерпінням: хтось виступав сам, а хтось прийшов подивитися на виступ рідних, друзів, сусідів.
У цей день відзначили не лише ювілярів, іменинників, наймолодших та найстарших жителів села, але й людей, які бачать красу рідної землі і можуть зобразити її у власних віршах чи картинах, займають активну життєву позицію, у скрутну хвилину завжди готові прийти на допомогу. Що говорити – навіть зяті та невістки отримали свої відзнаки. Та про все по-порядку.
Цього дня на свято приїхало багато поважних гостей – голова Світловодської районної державної адміністрації Сергій Твердовський, заступник голови Світловодської районної ради Олексій Шаповал, помічник-консультант народного депутата України Олеся Довгого Анна Трубаченко, начальник відділу молоді та спорту Світловодської РДА Сергій Скопич, начальник Світловодського відділу поліції Андрій Гулий, начальник Світловодського відділу служби безпеки України Богдан Пікаш, та багато інших. Вітаючи жителів села зі святом гості, відзначали та особисто вітали номінантів.
На святі вшанували воїнів-учасників Другої світової війни. Сьогодні у Григорівці залишився один ветеран – Анд­рій Данилович Бур’янський, якому від імені жителів села ведучі побажали міцного здоров’я та довгих років життя.
Привітали і захисників, які боронили суверенітет України на її східних кордонах – Віктора Кузьменка, Станіслава Єпіка, Віталія Воблого, Андрія Обрєзкова, Миколу Романчу, Віктора Падалицю, Євгенія Проскурякова, Василя Кіндратенка та Андрія Саламашенка.
Теплими словами привітань з нагоди свята до жителів села звернувся голова райдержадміністрації Сергій Твердовський, який також відзначив грамотами Світловодської РДА приватного підприємця Карапета Тартикяна, директора Григорівського ДНЗ «Ромашка» Юлію Даценко, вчителя молодших класів ліцею «Надія» Наталію Пєліхову. Він також привітав зі святом сільського голову Надію Невкриту та відзначив професіоналізм та високий рівень роботи секретаря Григорівської сільської ради Наталії Холодової.
Користуючись нагодою, Сергій Сергійович висловив слова подяки матерям, які виростили героїв-захисників – Любові Обрєзковій, Ользі Єпік, Олександрі Кіндратенко, Людмилі Нечай, Ларисі Проскуряковій, Олені Романчі та Валентині Кузьменко.
Традиційно привітали найстарших жителів села.
З найкращими побажаннями до григорівської громади звернувся заступник голови районної ради Олексій Шаповал. Його слова, перш за все, адресувалися старожилам, зокрема, Андрію Даниловичу Бур’янському, який цього року відзначатиме 92-ий день народження, та Марії Яківні Шандор, яка у листопаді цього року святкуватиме 97-ий день народження.
Привітали і родину наймолодшої жительки села Софійки Кукіль, яка народилася влітку.
Депутат Кіровоградської обласної ради Володимир Кириченко привітав сім’ї, які вже багато років живуть у злагоді, мирі та любові. Це родина Петрових Миколи Семеновича та Валентини Олексіївни, які одружилися 7 вересня 1968 року, виховали дітей та діждалися онуків. Вітання з нагоди срібного ювілею подружнього життя линули сім’ям Трибків Володимира Семеновича та Інни Іванівни, Шулешків Миколи Васильовича та Галини Павлівни, Коваленків Бориса Івановича та Олени Миколаївни. Також Володимир Кириченко подарував святковий салют, який цього вечора освітив усю Григорівку.
Добре знаний не лише у Григорівці, а й у всьому Світловодському районі при­­ватний підприємець Айкарам Тартикян привітав ветерана праці, орденоносця, талановитого керівника, доброго чоловіка, батька, дідуся та прадідуся Станіслава Петровича Куліша, який цього дня святкував ювілейний день народження.
Рішенням оргкомітету у цьому році було вирішено запровадити заохочувальні відзнаки. У номінації «Наймолодший керівник» відзначили директора ліцею «Надія» Руслана Ткаченка; «Наймолодший підприємець та майбутній спонсор» – родину Мінасянів; «Промінь світла» – фельдшера Григорівського ФАПу Оксану Невкриту; «Спортивна гордість» – вчителя фізкультури Миколу Якимця; «Умілі ручки-самоучки» – Івана Криворучка, Миколу Осику, Володимира Кошулька, які легко можуть змайструвати тин, полагодити поріг, паркан, дах чи двері; «Золоті ручки» – у Хуріми Велієвої, людини щирої та безвідмовної, чудової швачки, у чиїх руках голка ніби літає; «Активний пенсіонер» – голова первинної ветеранської організації Галина Мельник; «Місцевий колорит» – Григорій Шаповал – козак на підводі, якого вже, певно, добре знають не лише у селі чи районі, але й в обласному центрі; «Невістка зі стажем» – Ганна Рожкова; «Зять зі стажем» – Павло Потієнко; і, звичайно, «Господар села» –Надія Невкрита.
Багато добрих слів та щирої вдячності сказали і спонсорам та меценатам, які підтримують село, з радістю долучаються до усіх добрих справ, які організовує сільсь­ка рада, і не лише на свята, а й під час проведення ремонту будівель соціально значущих об’єктів, облаштування рідного села. Це і родина Тартикянів, і сільгосптоваровиробники та приватні підприємці Вадим і Тетяна Дмитрієви, Валерій і Людмила Гавриленки, Сергій і Олександр Циганчуки, Сергій і Олеся Осики, Валентин Козярчук та інші.
Звичайно, у Григорівці багато творчих і талановитих людей. У День села відзначили художників та поетів – Олену Кулинич, Олену Петрову і Тетяну Попович, чиї творчі здібності стають в нагоді під час організації шкільних свят. Також подякували активістам Федору Єпіку, Ліні Кошулько, Валерію Хайруліну, Василю Осауленку, Івану Ярмолаєву, Ользі Клименко, Вірі Булай, Людмилі Коршенко, Михайлу Поляку, Олександру Осиці, Лідії Петренко, Миколі Онищенку, Наталії Латишовій, Надії Рожковській, Людмилі Шевернозі і Лідії Романець.
Окремо хочеться сказати про організаторів та артистів, яким вдалося зробити свято Дня села цікавим і неординарним. Це ведучі Руслан Ткаченко та Ірина Кошулько, педагог Григорівської школи Наталія Пєліхова та художній керівник Ольга Білоєдова, директор Будинку культури Віктор Сердюченко, відповідальний за музичний супровід Євген Обрєзков та секретар сільської ради Наталія Холодова, яка у цей день відповідала за нагородження номінантів. Завдяки їм свято вдалося яскравим і веселим, у залі нікому не було сумно, бо під час концерту ще й встигли пограти.
Не залишили байдужих і творчі колективи Будинку культури вокальний колектив «Горлиця», учасниці якого, до речі, на святі виступали у нових гарних та справді стильних костюмах, пошитих коштом сільської ради, вокальний колектив «Журавка», які ще й підготували дуже веселу сценку «Перелаз», головні ролі у якій виконали Галина Мельник та Лідія Романець, вокальний колектив «Лілея», номери за участі молодших жителів села, та солісти-аматори Станіслав Єпік, Віктор Сердюченко, Наталія Пєліхова і Марина Куліш. Їхні виступи були неповторними та цікавими, викликали шквал оплесків і захоплення.
Завершилося свято традиційним частуванням кашею та бульбою, що влаштували меценати, а приготували Надія Рожковська і Наталія Ковальчук, і дискотекою, яку подарував Вадим Дмитрієв.
Ніна Сокуренко.

 

Поширити
"Вісті Світловодщини"