Хто вмирає в боротьбі – в серці житиме повіки

21 листопада в Україні відзначають особливий день, окроплений кров’ю наших співвітчизників, – День гідності та свободи.

524

День гідності і свободи – одне із молодих українських свят, проте має непросту історію і подвійне значення. Вперше цей день як святковий був відзначений у 2005 р. за указом президента Віктора Ющенка. Підставою став початок Помаранчевої революції у 2004 р. Тоді свято було назване Днем Свободи і під такою назвою проіснувало протягом шести років – до 2011 р. Новий Президент скасував указ свого попередника. І ось через два роки в Україні 21 листопада знову відбулися події, які назавжди увійшли в історію України як початок Революції Гідності.

На Світловодщині 21 листопада відбулися спільні міськ­районні урочисті заходи, в яких взяли участь голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський, голова районної ради Роман Домбровський, заступники голови РДА Сергій Орленко та Володимир Похілов, заступник голови районної ради Олексій Шаповал, працівники апарату районної державної адміністрації та районної ради, представники влади міста та громадськість.

Розпочався захід Гімном України.

Ведучі нагадали присутнім, як відбувалися події у цей день чотири роки тому, як мирна акція переросла в жорстоке протистояння, про злочин, який скоїла тодішня влада – використала зброю проти учасників мирної акції.
Україна – це територія гідності і свободи. Це був дуже важкий іспит для держави, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

Боротьба ще не закінчилася. Сьогодні знаходиться під окупацією Крим, тривають бойові дії на Сході України. Щодня продовжують гинути кращі сни і доньки України, відстоюючи суверенітет нашої держави, виборюючи для нас право на свободу.

Ведучі заходу нагадали присутнім прізвища загиблих воїнів АТО. Це Михайло Плющ, Віталій Король, Олег Хомчук, Андрій Ільїн, Сергій Бузейніков, Олександр Лимар, Віталій Іскандаров, Юрій Новицький, Сергій Бетін, Артем Носенко, Віктор Абрамчук, Віталій Войтенко, Андрій Кнуренко, Артем Рощін, Максим Кочура та Ігор Шаповал. Їх та усіх, хто загинув, захищаючи східні кордони нашої держави, а також Небесну Сотню, присутніх вшанували хвилиною мовчання.

Керівники району і міста, а також прості громадяни, які були присутні на мітингу, поклали квіти до пам’ятного знаку Небесній Сотні. Звертаючись до громади Світловодщини, голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський зазначив: «Сьогоднішній день – День Гідності і Свободи – це вшанування тих подій в історії сучасної України, які змінили життя багатьох українців. Сотня активістів Майдану пожертвували найціннішим, що у них було, – вони віддали свої життя за кожного з нас. Вони стояли до кінця, не злякавшись погроз і пострілів.

Сьогодні боротьба за незалежність України, її суверенітет продовжується, і від зовнішньої агресії нас захищають такі ж патріоти й щирі люди, які були на Майданах міст та містечок нашої країни. За цю боротьбу заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі, серед яких є наші земляки… Це люди, подвиг яких ми будемо пам’ятати вічно, про їхню мужність пам’ятатимуть покоління. Вони – Герої нашого часу.

Низький уклін тим бійцям, які під час проведення антитерористичної операції продемонстрували усьому світу, що здатні захистити державу, зберегти життя мирних громадян. Велика подяка всім, хто долучився до волонтерської діяльності.

Від щирого серця бажаю усім нам добра, злагоди і непохитної віри, що ми зуміємо зробити все, як єдиний великий народ, на благо розквіту рідної України та піднесення добробуту всіх українців, в ім’я щасливого майбутнього нашого підростаючого покоління. Миру всім нам! Слава Україні! Шана героям!»

Офіцер запасу Олесь Неділя прочитав власний вірш, присвячений подіям на Майдані 2013 року.

Герої не вмирають – вони вічно живуть у нашій пам’яті, у наших серцях.

Увечері 21 листопада на центральній площі міста відбувся захід, присвячений Дню гідності і свободи, який підготували працівники Світловодського районного Будинку культури, за підтримки Світловодської районної державної адміністрації та відділ культури і туризму Світловодської РДА.

Ведучі Катерина Бутенко та Микола Фокасій нагадали події чотирирічної давнини, коли цей день увійшов в історію держави. 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ про щорічне відзначення 21 листопада Дня гідності і свободи.

У програмі заходу взяли участь народний вокальний ансамбль «Мрія» та солісти Володимир Котляр, Любов Воловик, Олена Куциба, Надія Грижунова, Тая Костович, Надія Татарнікова, Юлія Мартиненко, Георгій Куциба та гурт «Відчуй сонце».

Організатори щиро дякують спонсору заходу депутату районної ради та засновнику торгівельної марки «СВІТ СИР» Олегу Медянику.

Світлана Калугіна,
Ніна Сокуренко.

Революція Гідності

За Гідність, Демократію й Свободу
У доленосні дні на Україні
Стояли патріоти від народу
На славнозвісній Київській твердині.
Бо з’їхались в Столицю звідусіль
Борці за правду й світлі Ідеали.
Не дивлячись на дощ і заметіль,
Громадою країну захищали.
Поставили палатки і намети
Звели довкіль укріплення міцні.
Тримали прапори, а не багнети,
Щоб відстояти волю у борні.
Гуло обуренням народне віче,
Щоб владу корумповану здолати.
Творили Революцію вже двічі,
Щоб казнокрадів злісно покарати.
Бо на постах засіли лиходії,
Що Україну-неньку сплюндрували.
Вчинили людям гореносні дії,
Які кривавими в столиці стали.
Перевертні підкуплені стріляли
У протестантів з битками в руках.
Коктейлі «Молотова» в зрадників кидали
Хоробрі витязі із гнівом у серцях.
На барикадах вогнища палали,
Стогнав на Златоверхій Лаврі дзвін.
Майданівці життям ризикували
Заради Нових у державі змін.
Щоб розцвітала в праці Україна
Від Закарпаття, Криму й до Дніпра.
Щоб жила в Мирі вся її родина
В благословенні з неба для добра.

Олесь Неділя.

Поширити
Редактор газети «Вісті Світловодщини», журналіст.