Хвала трудівникам землі!

Всіх тих, хто пізно спать лягає, і тих, хто вдосвіта встає, Хто першим сонце зустрічає, хто спокою в житті не має – Район уклінно вас вітає! Світловодщина – край, де успішно розвивається сільськогосподарська галузь. Особливо активний розвиток спостерігається в останні роки: оновлюється парк сільськогосподарської техніки, використовуються ефективні технології вирощування сільськогосподарських культур, що дає можливість збирати досить високі врожаї; поряд із рослинництвом розвивається тваринництво та переробна промисловість. До Дня працівників сільського господарства редакція газети відвідала ряд сільгосппідприємств, де спілкувалася з їх керівниками та працівниками, дізнавалася про плани на перспективи.

У Павлівці мене зустрів сільгосппідприємець Юрій Булаєнко і залюбки розповів про своє фермерське господарство ФГ «Велетень плюс» та про людей, які в ньому працюють.

Господарство, засновником якого є Юрій Миколайович, обробляє 800 га землі. Це і людські паї, і землі запасу та резерву. Вирощують, переважно, зернові культури. Аби можна було зберігати, а потім вигідно продати вирощене збіжжя, протягом цього року було збудовано досить потужний зерноочисний комплекс, який очищає зерно, а сушарка, яка розрахована на 250 тонн зерна на добу, за потреби доводить його до допустимої вологості. Є і сховища, де це зерно зберігається. Працює і млин – власноруч вирощена пшениця тут перетворюється на високоякісне борошно, яке успішно реалізується.

Юрій Булаєнко – основний сільгоспвиробник на території Павлівської сільської ради, тож саме він у співпраці із сільською радою, дбає про покращення соціальних умов жителів громади. В години негоди техніка господарства розгортає сільські дороги від снігу, допомагає упорядковувати суспільні місця. Придбавши лущильний агрегат, Юрій Булаєнко допомагає розчищати від порослі узбіччя доріг – деревина переробляється на щепу, яка потім використовується як паливо. Не залишає підприємець без уваги підростаюче покоління – місцева школа та дошкільний заклад завжди відчувають його підтримку.

Є у пана Юрія і плани на майбутнє: збільшити обсяги виробництва борошна та налагодити більш широку його реалізацію; налаштувати виробництво паливних брикетів із деревини; у наступному році збудувати приміщення контори господарства, їдальню для працівників тощо. Є для цього і бажання, і можливості: у господарстві систематично поновлюється сільськогосподарська техніка, а його керівник креативно підходить до питання розвитку свого бізнесу, знаходить нові напрямки діяльності. Залишається лише побажати Юрію Миколайовичу успіхів у реалізації його планів.

Гостинно приймали журналістів і в АВПП «Украгротехнології». Тетяна Шевченко, дружина відомого на Світловодщині сільгосппідприємця Валерія Шевченка, люб’язно погодилася розповісти про їхнє господарство.

Валерій Шевченко розпочав свою діяльність як сільгосппідприємець майже відразу після проголошення Україною своєї незалежності. Спочатку це було невеличке підприємст­во, яке з року в рік розвивалося і ставало більш потужним: з’являлася нова сільськогосподарська техніка, зводилися виробничі корпуси, розпочав свою роботу досить потужний елеватор. Сьогодні АВПП «Украгротехнології» орендує землю на території Світловодського та Олександрійського районів, всього близько 4000 га; загалом дає роботу 101 працівнику. Варто зазначити, що всі вони працюють на постійній основі. Переважна більшість техніки – це нові сільськогосподарські машини, на яких працювати – справжнє задоволення. Парк сільськогосподарської техніки поновлюється фактично щороку, тож і врожаї вдається збирати гарні. Так, цього року, до прикладу, кукурудза у господарстві вродила 70 ц/га – це один із найкращих показників на Світловодщині. Нині Валерій Олександрович завершує будівництво ангару для сільгосптехніки.

Успішний розвиток бізнесу дозволяє підприємству вирішувати соціальні питання жителів Миронівської, Великоскельовської та Микільської сільських рад. Перш за все, це ремонт, а іноді і будівництво, доріг, обкошування узбіч, розчищення їх від снігу у зимовий період тощо.

Взяв Валерій Олександрович під свою опіку і дошкільний навчальний заклад – у досить великому двоповерховому приміщенні зроблено якісний ремонт, закуплені меблі тощо. Наразі у дитячому садочку перебуває 22 малюки. Дітки знаходяться у прекрасних умовах, у приміщенні тепло і затишно. Сьогодні дитячий садок готовий прийняти ще, як мінімум, стільки ж дітлахів – усі умови для цього є. Сподіваюся, так воно і буде.

За цьогорічними результатами загальнодержавного економічного аранжування об’єктів господарювання АВПП «Украгротехнології» посіла третє місце серед сільгосппідприємств Кіровоградщини та 34 місце – серед сільгосппідприємств України. Це показник, який свідчить про сталу роботу підприємства, про його розвиток і стабільність.

На території Миронівської сільської ради також працює сільськогосподарське підприємство – ФГ «Колос», яким керує прекрасна жінка, депутат районної ради Тетяна Адактуєва.

Тетяна Василівна разом із синами успішно продовжила справу свого, нині покійного, чоловіка, Олександра Івановича Адактуєва. Тоді, у далекому 2005 році, доля не залишила їй вибору – треба було самій ставити на ноги трьох дітей.
Наразі в обробітку у ФГ «Колос» знаходиться 450 га землі, є вся необхідна сільськогосподарська техніка. На полях вирощується переважно кукурудза, хоча є й інші зернові культури.

Тетяна Василівна є активним депутатом районної ради, бере участь у кожному засіданні сесії. Її поважають, до її думки дослухаються колеги-депутати, серед яких вона – єдина жінка. В Миронівці, та й у всьому Світловодському районі, Тетяну Адактуєву знають як людину із добрим і щирим серцем. Вона завжди іде на зустріч сільській громаді, допомагає Миронівському навчальному закладу, долучається до збору гуманітарної допомоги нашим захисникам, яку мало не щотижня волонтери відправляють на схід Украї­ни. Тож і односельці її люблять та поважають.

В Озерах працює два крупних сільгоспвиробники, які і сільськогосподарську галузь розвивають, і допомагають сільському голові вирішувати соціальні проблеми. Це Олександр Швець та Сергій Шевченко.

Олександр Миколайович Швець – керівник селянської спілки «Лан», яка була створена у 1999 року. На початку своєї діяльності господарство мало в обробітку 100 га орної землі, а з техніки – два трактори МТЗ і автомобіль КАМАЗ, отримані від КСП «Озерське». З часом кількість землі збільшилася, тож потрібно було поповнювати автомобільний та тракторний парк новою сільськогосподарською технікою.

Олександр Швець завжди експериментує на своїх полях: висаджує нові сорти зернових та технічних культур. Це у нього в господарстві чи не вперше в нашому районі на полях з’явилася біла гірчиця, ярий та озимий ріпак, коріандр тощо. На базі його підприємства неодноразово проводили для аграріїв семінари з демонстрацією тих чи інших сортів кукурудзи, ріпаку, цукрового буряка, бо таких врожаїв не було в жодному господарстві Світловодщини.

Сьогодні в СС «Лан» вирощують пшеницю, ячмінь, кукурудзу, сою, соняшник, гречку та ріпак, обробляється 1580 га землі, є достатня кількість техніки, частина якої імпортного виробництва, для обробітку, вирощування та збирання сільськогосподарських культур. Олександра Швеця добре знають в районі не лише як сільгосппідприємця, а і як порядну людину, мецената. Він завжди допомагає громаді, підтримує місцевий навчально-виховний комплекс. А ще Олександр Миколайович має прекрасне хобі – любить тварин і на території бази СС «Лан» за власний кошт утримує зоопарк, який уже став візитівкою Світловодського району.

СФГ Шевченко

СФГ «Шевченко» на території Озерської сільської ради у 1992 році заснував Сергій Шевченко. Спочатку в обробітку господарства було всього 20 га землі, а з техніки – старенький тракторець, комбайн «Нива» і ГАЗон. Нині вони стоять як музейні експонати біля контори підприємства. Активно розвиватися господарство почало вже після 2000 року – збільшилася кількість землі майже до 300 га, побільшало роботи.

Протягом останніх років Сергій Олександрович активно поновлює сільськогосподарську техніку, за допомогою якої збирає високі врожаї. Останнє придбання – обприскувач – куплений два роки тому, а у 2008 році в господарстві з’явилося два комбайни. Цієї техніки вистачає для того, аби 18 постійних працівників мали змогу обробити загалом майже 2000 га землі. Основною культурою на полях фермерського господарства є кукурудза.

В Озерах Сергія Олександровича знають як чуйну людину. Коли в селі виникла проблема із питною водою, підприємець безкоштовно підвозив її і в місцевий навчальний заклад, і селянам. Він завжди привозить гарні подарунки школярам на свята, у тому числі і першокласникам на свято Першого дзвінка; бере участь у забезпеченні їдальні Озерського навчально-виховного комплексу продуктами харчування; ніколи не відмовляє у проханні людям, які до нього звертаються. Це справді людина щирої душі і доброго серця.

Любов Замкова, директор ТОВ «Федірки», зустріла нас у своєму офісі, який базується на території Косівської сільської ради Олександрійського району. Першим моїм питанням було: «Чому аж у Федірках орендували землю?» На що Любов Миколаївна відповіла: «Про це у 2005 році нас попросив Федірківський сільський голова Володимир Джулай».

Справа в тім, що ця земля – людські паї – не оброблялися протягом 10-ти років. Земля була занедбана і забур’янена – нікому вона не була потрібна. До 5-ти років аграрії тільки те й робили, що боролися із бур’янами, про якийсь прибуток взагалі не йшлося – збитки компенсувалися за рахунок товариства «Колос», яке на той час було орендарем. Та згодом ситуація змінилася і зараз ТОВ «Федірки» – самодостатнє підприємство.

1650 га землі стали приносити дохід і своїм власникам, і сільській раді.

ТОВ «Федірки» не має своєї бази на території Федірківсь­кої сільської ради, бо ж для обробітку землі не треба мати великого штату чи великої кількості техніки. Та це не означає, що Федірки залишилися без уваги з боку сільгоспвиробників – громада завжди відчуває потужну підтримку. Жодне загальносільське свято не проходить без участі Любові Миколаївни Замкової – її знають особисто мало не кожен житель Федірок і Сніжково.

Сільгосппідприємство бере участь у ремонтних роботах Федірківського НВК. Минулого року, наприклад, ТОВ «Федірки» активно долучилося до ремонту сільського клубу, закупило музичну апаратуру, постійно допомагає обслуговувати сільський водогін. Нещодавно саме товариство виступило основним спонсором під час проведення Дня села Федірки. Цього року учні Федірківсь­кого НВК, за підтримки ТОВ «Федірки», мали змогу взяти участь у зльоті членів дитячої організації «Патріот», який відбувся на базі Косівської школи. Під час осіннього зльоту школярі ознайомилися із можливостями та різновидом нової сільськогосподарської техніки.

Відчуває потужну підтримку і молодь, зокрема, члени спортивно-патріотичного клубу «Козак», який діє на території Федірківської сільської ради (керівник Анатолій Скоренцов). Вони мають змогу брати участь у спортивних змаганнях різних рівнів, у тому числі і європейських. І результати досить вагомі – велика кількість призових місць, неймовірна кількість медалей, якими відзначають наших спортсменів за їхні досягнення.

З особливим теплом і щирістю Любов Миколаївна говорила про село Федірки та про його щирих жителів.

– Прекрасна природа, гарні люди, наполегливий сільський голова Володимир Джулай, харизматичний директор школи Микола Хоменко, активний директор сільського клубу Анатолій Скоренцов – це неабияк спонукає до співпраці. Мені приємно з ними працювати, бо я бачу, що це відкриті, працьовиті і порядні люди, які роблять все можливе, аби їхня громада розвивалася, – сказала Любов Замкова.

За останній час с. Федірки стало охайнішим, в його інфраструктуру вкладаються неабиякі кошти. В цьому є і велика заслуга керівника ТОВ «Федірки».

– Ми вболіваємо за це село і хочемо, його зберегти. ТОВ «Федірки» сьогодні готове долучитися фінансово до придбання житла молодим сім’ям, бо розуміємо, що село житиме тоді, коли там залишатиметься молодь, – додала співрозмовниця.

А ще пані Замкова поділилася досвідом співпраці з громадою, на мою думку, новим для нашого району. Любов Миколаївна зазначила, що не в кожному селі є комунальне господарство і не кожне село має можливість дозволити собі його утримання. А вивозити сміття, доглядати за сільським парком чи кладовищем, обкошувати узбіччя доріг потрібно…
– Ми у Федірках пішли таким шляхом: товариство уклало договори цивільно-правового характеру з місцевими жителями (5-7 осіб), платить їм заробітну плату, надає усю необхідну техніку та обладнання, а вони працюють на території Федірківської сільської ради як працівники комунального господарства. Так ми працюємо вже другий рік. Гадаю, що й інші сільгоспвиробники можуть саме таким чином налагодити співпрацю з громадами, де знаходиться земля, яку вони обробляють, – додала Любов Замкова.

Під час нашого спілкування ми торкнулися і децентралізації – реформи, яка нині триває в Україні. Любов Миколаївна, зокрема, зазначила: «На об’єднання громад не йдуть лише ті села, які відчувають суттєву підтримку з боку бізнес-структур чи влади вищого рівня. Аби сільській раді довелося самостійно думати, де взяти кошти для розвитку своєї громади, а не лише на заробітну плату працівників сільської ради, підхід з боку сільських голів до об’єднання громад був би зовсім інший. Об’єднання дає можливість сільським радам залучити до свого бюджету значні кошти. Це і податок на прибуток громадян, і участь у різноманітних соціальних проектах тощо. А ще, як на мене, не можна залишати сам на сам новостворені об’єднані громади. Має бути контроль за діяльністю керівників ОТГ з боку держави, потрібно допомагати їм та підказувати, в якому напрямку розвивати громаду. Не можна ось так відразу віддати досить великі гроші і не наглядати, як ці гроші використовуються, бо ж реформа проводиться для того, аби громади отримали більше можливостей для розвитку. А коли громада не лише чекає допомоги, а й сама намагається робити все можливе для свого розвитку, їм і допомагати хочеться. А об’єднуватися потрібно», – на завершення нашої розмови сказала пані Замкова. Ось така вона – керівник ТОВ «Федірки» Любов Замкова – чесна, відкрита до спілкування людина.

Середа Іван Якович

Про директора ТОВ «Мас Агро» Івана Середу знає мало не кожен житель нашого району. За свою трудову діяльність він має безліч нагород, у тому числі і звання «Заслужений працівник сільського господарства України». Ім’я Івана Яковича занесено до Книги Пошани Світловодського району.

Він очолює ТОВ «Мас Агро» з 2002 року. У господарства в обробітку близько 2700 га землі на територіях Іванівської та Глинської сільських рад, а також в Іванковецькій сільській раді Знам’янського району, де трудиться загалом 92 особи. На полях, здебільшого, вирощують кукурудзу. Хоч у минулому році і соняшник, і цукровий буряк дав досить високий врожай. Як повідомив Іван Якович, на наступний рік на полях господарства цукровий буряк з’явиться знову.
Займається господарство тваринництвом – є молочнотоварна ферма, де працює 40 односельців. Є свині, телята, коні. Молоко частково використовується на місці, частково – здається на молокопереробні підприємства. Іван Якович добре дбає про своїх працівників, тому для них організоване повноцінне харчування.

У Іванівці Іван Якович – справжній господар, який спільно із сільською радою взяв на себе забезпечення місцевих жителів усім необхідним. У селі є гарно обладнана школа, ФП, сільський клуб. І все це функціонує завдяки і сільській раді, і дирекції ТОВ «Мас Агро». У минулому році за рахунок ТОВ «Мас Агро» було відремонтовано дорогу від Іванівки до Захарівки, яка була фактично не придатна до експлуатації. Навіть рейсові автобуси вже відмовлялися їхати на Іванівку. Та зараз все позаду, бо дорога у доброму стані.

За рахунок сільськогосподарського підприємства цього року у школі замінено вікна, облаштовано шкільну котельню, школярів забезпечено харчуванням. При Будинку культури, за підтримки товариства, створений хор «Калина», який має звання народного. До речі, Іван Середа є солістом цього аматорського колективу. До усього, що є в селі, Іван Якович по-господарськи докладає руку. Його по праву в Іванівці вважають господарем, звертаються, за потреби, а він ніколи нікому не відмовляє у допомозі.

Іван Якович Середа – яскравий взірець справжнього хлібороба, бо все своє життя він пов’язав із хлібною нивою. Ми ним пишаємося, з нього беремо приклад.

Два сільськогосподарські підприємства, ФГ «Зуєнко» і ФГ «Ющенко» ось уже багато років працюють разом як одне ціле на території Захарівської сільської ради. І таке об’єднання дало лише позитивний результат.

Робота на землі розпочалася із купівлі старенького трактора та з 50 га орендованої землі. Потім додалося ще 164 пайщики, тож землі значно додалося, а з нею – і роботи. Поступово у господарствах побільшало техніки, з’явилися трактори, сівалки, плуги, виникла потреба у найманих працівниках. Сьогодні Юрій Миколайович Ющенко та Галина Григорівна Зуєнко разом обробляють близько 2000 га землі; мають нові комбайни, трактори та іншу сільськогосподарську техніку, якої повністю вистачає, аби виконувати усі сільгоспроботи. На полях ФГ «Зуєнко» і «Ющенко» росте кукурудза, пшениця, ячмінь, соя та інші культури. На постійній основі в господарствах працює близько 40 осіб. Утримується і підсобне господарство, де вирощуються свині, адже для працівників організоване харчування, а які ж страви без м’яса.

Сільгосппідприємці завжди допомагають Захарівській сільсь­кій раді, ніколи не відмовляють людям, які до них звертаються, бо ж відчувають відповідальність за свою громаду. Галина Григорівна та Юрій Миколайович, як будь-які батьки, з особливим почуттям ставляться до потреб наших солдат, тому завжди відгукуються на звернення волонтерів про допомогу. Не залишаються осторонь і під час проведення загальносільських свят – сільський голова завжди має надійну підтримку з їхнього боку. Працювати з людьми і для людей – головне правило керівництва ФГ «Зуєнко» та «Ющенко», тож мають і від людей шану та повагу.

ФГ Маїс керівник

Анатолій Деревянко за професією агроном, працювати на землі – його покликання. Коли розформовувалися колгоспи, він створив фермерське господарство «Маіс», потім була перерва в роботі, а зараз знову все закрутилося. Його фермерське господарство невелике, в обробітку знаходиться всього 100 га землі. Та навіть за таких обсягів вдається досягти непоганих результатів. У нього працює 4 працівники, є необхідна сільськогосподарська техніка. Зароблених коштів вистачає, аби виплачувати заробітну плату, допомагати громаді і розвивати своє господарство. А ще Анатолій Деревянко є депутатом районної ради, тож не лише як керівник сільськогосподарського підприємства, а і як депутат, дбає про своє село.

Серед підприємств, які займаються тваринництвом у нашому районі, є особливе – СУБП ТОВ «НАК», його керівник – Олег Медяник – активна людина, яка завжди шукає нові можливості для розвитку. Якось він у Подорожньому купив напіврозвалені приміщення, щоб добудувати їх і відкрити ферму по вирощуванню перепелів. Та громада села не погодилася з цим, тому довелося змінити плани. Так з’явився мінізавод по виготовленню сичужних сирів, зокрема, болгарської бринзи. З часом підприємство розвивалося, змінювався і розширювався асортимент продукції. Наразі прихильники натуральних і якісних продуктів харчування залюбки купують до свого столу масло, бринзу, моцарелу та багато інших видів сирів, які виготовлені на СУБП ТОВ «НАК».

Олег Медяник дбає і про громаду. Найбільше він допомагає місцевому навчальному закладу, бо розуміє: діти повинні мати найкраще. Також підприємець активно підтримує молодіжні проекти, які часто на території міста і району проводить відділ культури і туризму РДА; спортивні змагання тощо. На території підприємства облаштована спортивна зала, тож працівники у вільний від роботи час мають можливість займатися спортом та оздоровчою фізкультурою.

Олег Григорович знаходиться у постійному пошуку та реалізації нових ідей, ніколи не зупиняється на досягнутому. Він є депутатом районної ради і часто проводить прийом громадян у с. Озера. Люди звертаються до свого депутата із проблемами, а він ніколи не відмовляє у допомозі.

У Григорівці працює кілька сільгосппідприємців, які тісно співпрацюють із сільською радою, яку очолює Надія Невкрита, тому і село доглянуте та ошатне. Серед найбільших – ПП «Ніколь» (керівник Вадим Дмитрієв) та ТОВ «Земля і люди» (керівник Айкарам Тартикян). Вони і взяли на себе основну відповідальність за громаду.

Тартикян

Айкарам Тартикян заснував у Григорівці СТОВ «Земля і люди», а згодом – ще одне підприємство – ФГ «Дживан Дарвін». Загалом обробляє 1000 гектар землі, де вирощує, переважно, зернові культури. У ФГ «Дживан Дарвін» займаються ще й тваринництвом, тож сільськогосподарська галузь у цих господарствах представлена у повному обсязі. Зараз уже до роботи долучилися і діти, зокрема – Андраник Тартикян, який ще й представляє громаду Григорівської сільської ради у районній раді як депутат.

Айкарам Рашидович, окрім сільськогосподарської діяльності, займається і будівництвом. Так, його будівельне підприємство «Ефект» виконувало роботи під час реконструкції Подорожненського НВК, завдяки роботі асфальтного заводу ремонтуються та будуються дороги.

Варто зазначити, що асфальтовані дороги у Світловодському районі з’явилися завдяки Айкараму Тартикяну. Коли він був ще зовсім молодим хлопцем, вирішив зайнятися серйозним бізнесом. Аби зібрати стартовий капітал, продав свій будинок у Протопопівці, де прожив на той час, і переїхав у Григорівку. Зібраних коштів вистачило аби закупити найнеобхідніше обладнання і розмістити по селах Світловодського району 10 невеличких асфальтних заводів. А ще ризиковому молодому чоловіку посміхнулася доля – на Южноукраїнській атомній станції була велика кількість відходів, які керівництво «атомки» мало намір захоронити. Це сотні тисяч тонн бітуму. Айкарам Рашидович не дав їм це зробити, а протягом місяця весь бітум перевіз до Світловодського району і саме з нього будувалися дороги.

Стоять вони ось уже 27 років. Так, згодом спостерігається руйнація, але ж вони скільки років уже відслужили… Хто пам’ятає, як ці дороги будувалися, розуміє, що вони нашому району були фактично подаровані, бо кошти на бітум виділяти не потрібно було – він був дармовий.

Нині Айкарам Тартикян добровільно продовжує дбати про стан доріг на території Григорівської сільської ради, активно допомагає молоді села та літнім людям, бере участь в усіх загально сільських заходах. Подарунки школярам та вихованцям дитячого садка, заохочення учнів до гарного навчання, відзначення кращих вчителів Григорівської школи, участь в організації загальносільських свят – то теж його справа. Це гарний господар і прекрасна, щирої душі людина. Його люблять і поважають односельці.

Вадим Дмитрієв працює в Григорівці вже більше 10 років. За цей час встиг завоювати авторитет і повагу серед місцевих жителів, наразі представляє їхні інтереси у районній раді як депутат. Вадим Васильович заснував приватне сільськогосподарське підприємство «Ніколь» і господарює на площах майже 1500 га. На полях висіває як зернові, так і технічні культури. Грамотний підхід до справи а також спів­праця із високоосвіченими фахівцями дають можливість збирати високі врожаї.

Жителі Григорівської сільської ради знають Вадима Васильович як уважну і турботливу людину. Він разом із сільським головою Надією Невкритою, а також іншими сільгосппідприємцями, які ведуть свою господарську діяльність на території Григорівської сільської ради, опікується громадою, її проблемами. ПП «Ніколь» бере участь у забезпеченні школярів та вихованців дитячих садків харчуванням, допомагає людям похилого віку, особливо на свята, дбає про впорядкування території сіл, які входять до складу сільської ради. Він є надійною підтримкою для громади.

На території Микільської сільської ради опорою і помічником для громади є сільгосппідприємець, засновник ФГ «Золотарівське» Юрій Магдій. В обробітку має 302,5 га землі. Працює порівняно недавно, та завдяки умілому господарюванню вже придбав власну сільськогосподарську техніку.

Юрія Миколайовича односельці знають як добру і чуйну людину, яка завжди готова допомогти тим, хто цього потребує.

За це і обрали його депутатом районної ради. Він тісно співпрацює із сільським головою Володимиром Щукіним, підтримує Микільську школу, бере активну участь у покращенні соціальних умов проживання жителів сільської ради.

Грушка

Володимира Івановича Грушку знають усі жителі Світловодщини. Напевно, немає такого села, де б він не долучився до якихось соціальних проектів. Та це й не дивно. Володимир Іванович досить давно займається сільським господарством, створив два сільгосппідприємства – ФГ «Гвіса» та ФГ «Поліна». Загалом в обробітку у цих двох господарств знаходиться більше 3500 га землі. Вони вже міцно стоять на ногах. Кілька років тому було побудовано зерносховище, мало не щороку поновлюється парк сільськогосподарської техніки, переважно іноземного виробництва.

Володимир Іванович працює не сам – надійною підтримкою для нього є дружина Поліна Гнатівна та сини Сергій і Олександр. Разом із колективом працівників це гарна команда, яка вміє і хоче працювати на землі.

Володимир Іванович активно допомагає майже усім громадам Світловодського району. Пріоритетними для нього є галузі освіти, медицини, культури, упорядкування територій, спортивний розвиток молоді. Долучається він і до міських проектів. Особливу підтримку фермера відчувають міські спортивні секції та гуртки. Володимир Іванович – депутат районної ради, тож під його опікую перебуває весь Світловодський район.

Усі сільгоспвиробники, з якими вдалося поспілкуватися, з великою вдячністю говорили про своїх працівників – совісних, роботящих, наполегливих.

Тож шановні аграрії, хлібороби! Нехай ниви, які ви зрошуєте своїм потом, віддячують вам за труд багатими врожаями.

Пам’ятайте: вас цінують і поважають. Зі святом!