І НА ТІМ РУШНИКОВІ…

Теплого і сонячного червневого дня подвір’я Захарівського музею історії нагадувало святкову українську світлицю. Серед зелені трави й дерев майоріли-переливалися різнобарв’ям вишиті рушники. Жителі села і гості зібралися тут на фольклорно-етнографічні посиденьки «І на тім рушникові…», організовані працівниками музею, Будинку культури та сільської бібліотеки.

У ході заходу присутнім розповіли про обряди, пов’язані з рушником, про значення кольорів та узорів вишивки, а також про способи їх нанесення: хрестик, гладь, витинання та інші.

Зберігач фондів музею Любов Шкирай розповіла про рушники, які представляють експозицію музею. Висловлюємо глибоку вдячність матерям-берегиням, які знайшли час прийти на це «рушникове дійство». Це Людмила Федоренко, Марія Грицаєнко, Олена Гуртова, Людмила Козенко, Надія Кошулько. Цікаво було і молоді побачити роботи своїх
бабусь чи прабабусь.

Вишивальниця з Іванівки Ольга Білик привезла рушники своєї талановитої родини, у якій вишивають доньки й невістки, мами й свекрухи.

Це воістину диво дивне. Ці рушники не просто промовляли, вони співали до людей розмаїттям узорів і веселкою кольорів.

Цікаво було учасникам посиденьок взяти участь у народознавчій вікторині, яку провів Микола Фокасій. А які ж посиденьки без пісні Звучало їх у цей день багато у виконанні учасників художньої самодіяльності села та гостей. Та родзинкою свята був виступ Надії Татарнікової – солістки районного Будинку культури. Пісні ліричні, жартів-
ливі й запальні у її виконанні додавали присутнім бадьорого настрою і стали окрасою заходу. Завершилося свято частуванням українськими стравами.

Висловлюємо глибоку вдячність усім, хто долучився до організації і проведення цього пізнавального високодуховного заходу. Всі, хто прийшов і приїхав на наше свято, не тільки активно відпочили.

Ми зблизилися серцями і збагатилися духовно, адже вшанували й прославили нашу святиню, прадавній оберіг – український вишитий рушник – символ нашого роду і народу.

Л. ДОВГАНЬ, методист з охорони культурної спадщини Захарівського музею історії