І знову канал Дніпро-Інгулець наповнився життєдайною водою

364

Весна для працівників управління каналу Дніпро-Інгулець – це не лише пора, коли природа після зимових холодів повертається до життя. Це час, коли русло каналу наповнюється життєдайною водою, яку чекають у далекому Кривбасі.
Цьогорічний пуск каналу Дніпро-Інгулець, який припав на 13 квітня, був ювілейним. 30-ий рік поспіль управління каналу Дніпро-Інгулець виконує своє функціональне завдання – забезпечує водою ту частину України, де вона необхідна.
Серед гостей, яких представив заступник начальника управління каналу Дніпро-Інгулець Віктор Бурлака, були голова Світловодської районної державної адміністрації Сергій Твердовський, голова Світловодської районної ради Роман Домбровський, секретар міжвідомчої комісії басейну ріки Інгулець, перший заступник начальника Дніпропет­ровського обласного управління водних ресурсів Ольга Чехун, начальник ТОВ «ПМК-68» Борис Нечипорук, сільський голова с. Велика Скельова Сергій Могильний та інші. Усі вони прибули на це, по-справжньому загальнорайонне, свято, аби привітати працівників управління з цією визначною подією, побажати їм, перш за все, сталої роботи.
Урочистості з нагоди 30-ої річниці з дня запуску каналу Дніпро-Інгулець розпочалися на мальовничому пагорбі неподалік від головної насосної станції. Тут зібралися працівники УКДІ, учні Великоскельовської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Усі з нетерпінням чекали, коли загуркочуть потужні насоси і з гирла каналу рине вода.
Із вітальним словом до присутніх звернувся голова райдержадміністрації Сергій Твердовський. Він, зокрема зазначив, що подія, яка відбувається, є знаковою і для всієї України в цілому, і для нашої території, зокрема, адже стала робота управління – це гарантія, що більше 100 жителів нашого району матимуть стабільну заробітну плату, яка, до речі, в середньому по підприємству становить 7123 грн. Вітаючи з ювілейним пуском води, Сергій Твердовський та Роман Домбровський вручили керівнику управління Олександру Панченку спільну Почесну грамоту районної державної адміністрації та районної ради, якою нагородили колектив управління каналу Дніпро-Інгулець за вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Світловодщини, збереження навколишнього природного середовища, за багаторічну сумлінну працю і зразкове виконання трудових обов’язків та з нагоди 30-го пуску каналу, а також подарували картину із мальовничими краєвидами нашого краю.
– Сьогодні ми присутні на визначному святі – 30-му пуску каналу. Для нас початок активної фази в роботі каналу – це справжнє свято, це результат кропіткої, щоденної роботи колективу управління протягом всього року. Від цього, у певній мірі, залежить економічна та соціальна стабільність і Світловодського району, і Кіровоградської області, і тих областей, які з нетерпінням чекають дніпровську воду, – сказав Сергій Твердовський.
– Управління каналу Дніпро-Інгулець – бюджетоутворююче підприємство. Від його стабільної роботи залежить виконання цілого ряду районних соціально-економічних програм, орієнтованих на покращення добробуту наших жителів. Завдання влади – створити умови для стабільної роботи працівників цього підприємства, – додав Роман Домбровський.
Секретар міжвідомчої комісії басейну ріки Інгулець, перший заступник начальника Дніпропетровського обласного управління водних ресурсів Ольга Чехун, звертаючись до працівників управління каналу Дніпро-Інгулець, подякувала їм за виконані ремонтні та пусконалагоджувальні роботи, що дозволило вчасно виконати регламент пуску води. Вона побажала колективу успішної роботи і процвітання.
Управління каналу Дніпро-Інгулець – це соціально активна організація, яка завжди допомагає місцевій громаді. Тут уважно ставляться до ветеранів війни та праці, до нині працюючих фахівців. За роки роботи управління було реалізовано безліч соціально значущих ініціатив не лише для колективу чи для громади Великої Скельової, а й для всього району.
Наразі велика увага приділяється роботі зі школярами, аби ті навчилися цінувати багатство, яке нам дарує природа.
Як повідомив Олександр Панченко, цього року, згідно з Регламентом промивки русла та екологічного оздоровлення р. Інгулець, затвердженого Держводагенством України, та враховуючи гідрологічну і водогосподарську обстановку, буде подано 105,5 млн.3 води. Якість вод річки Інгулець поліпшиться у чотирьох областях України.
– Наше підприємство готове забезпечити подачу води набагато більшим об’ємом, аніж подаємо нині. Працівники управління каналу Дніпро-Інгулець щороку ретельно готуються до пуску каналу, проводять ремонт агрегатів. Тож сподіваюся, що в недалекому майбутньому наші потужності будуть використовуватися у повному обсязі.
Вода пройде руслом річки Інгулець і потрапить до Карачунівського водосховища, яке є одним із джерел питної води для мешканців Кривого Рогу. ЇЇ якість відповідає усім санітарним нормам, що стало можливим завдяки оздоровленню річки Інгулець.
Аби підготуватися до пуску каналу, працівники управління відремонтували електрообладнання, гідромеханічні та гідротехнічні споруди. Тому є впевненість, що запланований обсяг робіт буде виконано вчасно і без будь-яких збоїв.
І ось – хвилююча мить: начальник УКДІ Олександр Панченко дає команду: «Поїхали!». Загуркотіли насоси і гирло каналу закипіло від стрімко прибуваючої води. Покрившись білою піною, хвилі, обганяючи одна одну, швидко наповнили русло і зникли у широкому тунелі – подача води розпочалася.
Світлана КАЛУГІНА.

Поширити
Редактор газети «Вісті Світловодщини», журналіст.