І знову табір «Патріот»

722

З 29 травня по 2 червня табір «Патріот» Олександрійської районної ради працював на базі Шарівського НВК Олександрійського району. В роботі табору брали участь учні із 6 районів Кіровоградської області. Це Світловодський, Олександрійський, Петрівський, Знамянський, Новгородківський та місто Олександрія. Світловодський район представляли учні Федірківського НВК. На цей раз табір мав аграрний напрямок.

Учасники роботи табору познайомилися із роботою ПАТ «Шарівське», яке очолює депутат Кіровоградської обласної ради Вік­тор Кузьменко. Цікаву екскурсію в полі для дітей провів головний агроном цього підприємства. Також запам’яталася дітям екскурсія на підприємство «Петриківське молоко», де вони ознайомилися із новітніми технологіями у тваринництві.

Із щирим серцем зустріли дітей учні та вчителі Новопразького НВК. Тут діти взяли участь в історичному квесті, оглянули технічні вироби, які виготовляють учні-члени гуртка на базі навчального закладу. Також всіх пригостили смачною польовою кашею із сосисками.

Другий день роботи табору був ще цікавіший. Діти відвідали Кіровоградський завод «Червона Зірка. Ельворті». Спеціалісти цього великого підприємства радо вітали дітей, провели цікаву екскурсію заводом, пригостили смачним обідом.

Не менш цікавою була екскурсія до Кіровоградського технічного університету. Викладачі теж цікаво розповідали про свій заклад, знайомили дітей із своїми творчими лабораторіями. А ввечері діти із захоплення відвідали футбольний матч між командами Олександрії та Донецького «Шахтаря», який проходив на Олександрійському стадіоні. Цю чудову подію подарував дітям народний депутат Верховної Ради України Анатолій Кузьменко.

У День захисту дітей учасникам табору «Патріот» чудове свято подарувала Світловодська районна влада. Дітей із смачним короваєм зустріла і привітала головний спеціаліст відділу освіти Лариса Сачевська. Потім діти поїхала до «Королівського смаку». Тут вони відвідали цехи підприємства, смакували його продукцію.

На завершення керівництво ПП «Королівський смак» подарувало дітям подарунки, які містили майже всі види продукції цього великого підприємства.

Дуже сподобалася дітям екскурсія Кременчуцькою ГЕС. Люди, які працювали з дітьми, дійсно майстри своєї справи. Окрім цікавої розповіді вони із захопленням розповідали про роботу ГЕСу, знайомили дітей із професіями, які потрібні на цьому підприємстві. Смачним обідом пригостили дітей у Подорожненському НВК. За браком часу діти не відвідали яхт-клуб і не покаталися на яхтах, але сподіваються, що в них ще буде така нагода.

Кожен вечір у таборі проходили дитячі розважальні програми, тому був час і поспілкуватися, і порозважатися, і дізнатися про щось цікаве. А якими смачними стравами годували у таборі! Діти мали змогу поласуватися і цукерками, і українським борщем, млинцями та пиріжками.

2 червня була екскурсія до ПАТ «Шарівське», де діти взяли участь у прес-конференції за участю голови підприємства Віктора Кузьменка. Крім того, школярі відвідали елеватор цього підприємства.
На закриття табору прибули представники Олександрійської районної влади, завідуюча відділом освіти, голова ПАТ «Шарівське», народний депутат України Анатолій Кузьменко та його помічник, батьки дітей. У відкритому діалозі діти розповідали про свої враження від побаченого, цікавилися здобутками народних обранців, керівників.

Спонсори табору – ТОВ «Укр­агроком» та ТОВ «Колос» подарували дітям екскурсію до Умані, годинники із логотипами, фотографії, футболки, кепки та чашки.

Юнаки і дівчата здружилися у таборі, тому не обійшлося без сліз, коли їхали додому.
Висловлюємо подяку Анатолію Кузьменку, Віктору Кузьменку, Любові Замковій, Світлані Михайленко, Володимиру Похілову, Олексію Шаповалу, Ларисі Сачевській, Георгію Ковальову та дирекції Шарівського НВК. Щиро дякуємо за допомогу у вихованні підростаючого покоління.

Перебуваючи у таборі, діти відчувають себе справжніми патріотами нашої країни. А якщо ще й відчувають таку увагу і підтримку з боку дорослих, то, вважаю, що вони виростуть справжніми людьми.

Людмила Пономаренко,
педагог-організатор
Федірківського НВК.