І знову виявлені пошкодження залізних конструкцій опор ЛЕП

На минулому тижні голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський провів виїзне засідання районної комісії ТЕБ та НС, де розглядалося питання про незадовільний стан двоколової лінії електропередач ПЛ-150 кВ “КремГЕС-Сплав” та про загрозу знеструмлення Світловодського і Онуфріївського районів, м. Світловодськ, управління каналу Дніпро-Інгулець. Причиною цьому стало обстеження повітряної лінії електропередач ПЛ-150 кВ Л-94/97 “КремГЕС-Сплав”, яке провів Світловодським РЕМ ПрАТ “Кіровоградобленерго”. В результаті цього обстеження встановлено, що є ймовірність пошкодження зазначеної лінії протяжністю 13 км, що належить ДП “СКТС і ТМ”. На багатьох опорах відсутні металеві кутники, роботи по відновленню підприємством не проводяться.
Листом від 10 серпня 2018 року №966/01 Світловодський РЕМ ПрАТ “Кіровоградобленерго” повідомив районну державну адміністрацію, що 31 липня 2018 року під час обстеження зазначеної лінії фахівцями ПрАТ “Кіровоградобленерго” був зафіксований факт відсутності внаслідок крадіжки металевих кутників на опорі №20 ПЛ-150 кВ. Технічний стан опори загрожує її руйнуванням будь-якої миті, і, як наслідок, повним припиненням електропостачання частини споживачів м. Світловодськ, Світловодського та Онуфріївського районів. При цьому насосна станція каналу Дніпро-Інгулець буде знеструмлена протягом всього періоду відновлення ліній електропередач.
Лінія у незадовільному стані опинилася через те, що її поступово розкрадають. Ситуація складається аналогічною тій, що відбулася минулого року, коли з опори вирізали кутники, які служили укріпленням конструкції, і через це опора впала, пошкодивши лінію електропередач. Тоді без електропостачання залишилося управління каналу «Дніпро-Кіровоград», що унеможливило забезпечення водою жителів Світловодська, Кропивницького та інших населених пунктів.
Лінії електропередач ПЛ-150 кВ “КремГЕС-Сплав” належить державному підприємству – Комбінату твердих сплавів і тугоплавких металів, яке нині знаходиться в стадії банкрутства. Чи то через брак коштів, чи через недбалість і безвідповідальність ДП “СКТС і ТМ” не проводить огляд своїх ліній, не здійснюється охорона металевих конструкцій опор. За такої ситуації все частіше трапляються випадки розкрадання ЛЕП.
Розпочинаючи нараду, Сергій Твердовський зазначив для присутніх:
– Ми маємо усвідомлювати, що ця лінія має стратегічне значення, тому не можна допустити, щоб через пошкодження вона вийшла із ладу і спричинила виникнення надзвичайної ситуації. А це може статися, якщо вчасно не відреагувати і не унеможливити подальше розкрадання ЛЕП.
Вказана лінія живить електроенергією ряд важливих об’єктів, серед них і управління каналу Дніпро-Інгулець, яке подає воду у посушливий час року на підприємства Кривбасу, для зрошення сільськогосподарських угідь Миколаївської та частини Херсонської областей, промиває русло річки Інгулець, що впливає на її екологічний стан. Тобто, зрозумілі масштаби проблеми, яка може виникнути в разі виведення із ладу вказаного об’єкту. У засіданні комісії взяв участь ліквідатор, арбітражний керуючий ДП “СКТС і ТМ” Ігор Авраменко. Звертаючись до пана Авраменка, Сергій Твердовський наголосив, що керівництву Світловодського Комбінату твердих сплавів і тугоплавких металів необхідно вжити невідкладних заходів з охорони ЛЕП, а також спланувати свої подальші дії, аби вказану лінію електропередач передати на баланс громади Павлівської сільської ради. Лише за таких умов можна гарантувати, що лінія буде відновлена і збережена.
Така ситуація із ЛЕП, що належать підприємству-банкруту, трапляється не вперше. Минулого року такі ж пошкодження вдалося вчасно усунути за участі районної державної адміністрації та місцевих підприємців. Аби лінія знаходилася у належному стані, управління каналу Дніпро-Інгулець періодично здійснює її розчистку для того, аби безперешкодно виконувати відповідний договір на подачу води.
Як повідомив арбітражний керуючий, кошти на відновлення та для подальшої охорони ЛЕП і залізні конструкції опор можуть використовуватися лише з дозволу кредиторів. Ігор Авраменко пообіцяв підготувати кошторис на виконання вказаних робіт і підняти це питання перед комітетом кредиторів, але яким буде рішення – невідомо. Комітет кредиторів має зібратися на початку вересня.
За результатами роботи комісії були прийняті ряд рішень, серед яких і рекомендувати керівництву ДП СКТС і ТМ терміново вжити всіх заходів щодо усунення виявлених недоліків по експлуатації ЛЕП ПЛ-150 кВ, забезпечити охорону вказаного об’єкту та вжити заходів щодо передачі лінії на баланс територіальної громади Павлівської сільської ради.
Безпечною можна буде вважати ситуацію, коли вказана ЛЕП перейде у власність компанії, яка буде належно її утримувати і обслуговувати. Логічно було б передати цю лінію на баланс Обленерго. На сьогодні цього не зроблено, тому існує щодення загроза її пошкодження.
Нагадаю, що провадження у справі про банкрутство Державного підприємства “Світловодський комбінат твердих сплавів і тугоплавких металів” (далі ДП “СКТС і ТМ”) порушено 6 березня 2007 року.
Постановою Господарського суду Кіровоградської області від 26 червня 2013 року (справа №10/70), ДП “СКТС і ТМ” було визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Заборгованість перед працівниками боржника по виплаті заробітної плати (за даними обліку та згідно ухвали Господарського суду Кіровоградської області від 30 травня 2015 року про затвердження реєстру вимог кредиторів) складає 646,2 тис. грн.

Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"