ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТВАРИНИ

Ідентифікація тварин — процес присвоєння їй унікального ідентифікаційного номера із використанням візуальних, електронних та змішаних засобів ідентифікації в залежності від виду тварин.

Для того, щоб  проідентифікувати та  зареєструвати власну тварину, мешканцям Світловодського району потрібно звернутися до найближчої дільничної або районної лікарні ветеринарної медицини з ідентифікаційним кодом та паспортом громадянина України.

Обов’язкова ідентифікація потрібна для ВРХ, свиней, коней, овець та кіз. Вони повинні отримати бирки протягом термінів, які вказані у нормативних документах. А саме: для ВРХ — протягом 7 днів з моменту народження; товарні свині повинні бути ідентифіковані за день до їх переміщення; лошата ідентифікуються  перед відлученням від матері або не пізніше одного року після народження; новонароджені ягнята/козенята повинні бути ідентифіковані в господарстві, де народилися, не пізніше 7 днів від моменту їх народження.

Власник незареєстрованої тварини, без ідентифікаційних документів не зможе реалізувати молоко та м’ясо, не зможе отримати ветеринарний дозвіл на переміщення тварин на забій, продаж, участь у виставці тощо.

В цьому році за власники ідентифікованих тварин можуть претендувати на отримання дотацій за утримання великої рогатої худоби (ВРХ). Відповідні норми передбачені у рамках виконання статті 32 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року № 107«Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки  галузі тваринництва».

Насамперед ідентифікація дає змогу планувати ветеринарній службі проведення протиепізоотичних заходів,  контролювати епізоотичну ситуацію, отримувати оперативну та надійну інформацію про поголів’я тварин щодо статі, віку, породи та їх місцезнаходження.

Виконання вимог Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», Закону України «Про ветеринарну медицину» є обов’язком кожного громадянинм нашої держави.

Недотримання вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин, відповідно статті 107-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до пʼяти  неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а на фізичних осіб-підприємців, уповноважених осіб – від пʼяти  до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Шановні мешканці Світловодського району! З метою вчасного здійснення заходів з ідентифікації та реєстрації в єдиному державному реєстрі своїх тварин, звертайтесь до фахівців ветеринарної медицини .

 

Світловодський районний відділ

ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області

 

Поширити
"Вісті Світловодщини"