«Ідентифікація є обов’язковою»

795
корова

корова

Відповідно до статті 5 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин» від 14 серпня 2014 року №1648-VII, який вступив у дію з 1 січня 2015 року, запроваджена обов’язкова ідентифікація і реєстрація всіх сільськогосподарських тварин.

Дія цього закону поширюється на юридичних і фізичних осіб, які займаються розведенням та утриманням тварин, проводять продаж, забій, утилізацію, надають послуги з штучного осіменіння та організовують виставки тварин. Закон приводить законодавство України у відповідність до законодавства Європейського Союзу, створюється система постійного контролю за станом здоров’я всіх тварин — великої рогатої худоби, свиней, коней, овець і кіз — і ветеринарно-санітарним станом усіх господарств країни.

Для того, щоб  проідентифікувати та  зареєструвати тварину, потрібно звернутися до найближчої дільничної або районної лікарні ветеринарної медицини з ідентифікаційним кодом та паспортом громадянина України та паспортом корови, якщо треба проідентифікувати телятко.

Наголошуємо на тому, що власник незареєстрованої тварини без ідентифікаційних документів не зможе реалізувати молоко та м’ясо, не зможе отримати ветеринарний дозвіл на переміщення тварин на забій, продаж, участь у виставці тощо. Обов’язкова ідентифікація потрібна для ВРХ, свиней, коней, овець та кіз. Вони повинні отримати бирки протягом термінів, які вказані у нормативних документах.

А саме: для ВРХ — протягом 7 днів з моменту народження; товарні свині повинні бути ідентифіковані за день до їх переміщення; лошата ідентифікуються  перед відлученням від матері або не пізніше одного року після народження; новонароджені ягнята/козенята повинні бути ідентифіковані в господарстві, де народилися, не пізніше 7 днів від моменту їх народження.

Як  виняток, власник або утримувач може ідентифікувати тварин шляхом прикріплення двох бирок на  обидва  вуха тварини  при відлученні, але не пізніше чотирьох місяців після народження. Юридичні та фізичні особи, які провадять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов’язані: – подавати для реєстрації дані про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж; – ідентифікувати усіх тварин у господарстві; – вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі щодо їх народження, ідентифікаційних номерів, переміщень між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж; – зберігати відомості про тварину протягом трьох років після її смерті (забій, падіж, утилізація) або переміщення з господарства. У разі втрати власником/утримувачем бирок, які не були прикріплені на вуха тварини, власник/утримувач після встановлення факту втрати та проведення звірки залишку бирок з використаними бирками зобов’язаний повідомити про втрату «Агентство по ідентифікації та реєстрації тварин» та вказати номери втрачених бирок.

Звертаємо Вашу увагу на те що з березня 2017 року проводиться диспансеризація с/г тварин в приватному секторі та господарствах району.

Диспансеризація – комплекс планових діагностичних, лікувально-профілактичних і санітарно-гігієнічних заходів, спрямованих на своєчасне виявлення ранніх субклінічних і клінічних ознак захворювань тварин, профілактику хвороб і лікування хворих. Диспансеризація дає можливість виявити захворювання на ранній стадії його розвитку, що є запорукою успішного лікування. Хвороби, виявлені на ранніх стадіях, в більшості випадків виліковні.

Навіть якщо у власника тварини немає скарг, перевіряти стан її здоров’я все одно необхідно. Саме профілактична спрямованість зможе забезпечити успіхи в боротьбі з хворобами.

Диспансеризація проводиться в 2 етапи:

На першому етапі   спеціалісти обходять двори, де утримується худоба. Обстежують умови утримання, доїння, годівлі, проводять клінічний огляд тварини, адже від цих факторів залежить якість молока. Фахівці рекомендують власникам проводити  дегельмінтизацію (звільнення організму від паразитичних червів) і копрологічні дослідження. Адже при враженні тварин гельмінтозами спостерігається схуднення, зниження м’ясної та молочної продуктивності на 30% та можливе неякісне проведення діагностичних досліджень на туберкульоз. І в цьому буде вина власника ВРХ.

Другий етап роботи – діагностичні дослідження тварин на туберкульоз, лейкоз, бруцельоз, а також щеплення їх проти сибірської виразки, сказу. На превеликий жаль, не всі власники, які утримують велику рогату худобу в своїх господарствах, з розумінням ставляться до цього заходу й роблять усе можливе для фальсифікації досліджень, приховують наявне в дворі поголів’я. Особливо це стосується новонароджених телят.

Даний комплекс заходів тарифікується згідно наказу Міністерства агропромислового комплексу № 96 від 13.02.2013 р зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7.03.2013 р.(ввійшли в дію з 09.03.2016 року) Згідно із Законом України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», всі тварини, які утримуються в господарствах різних форм власності і в приватному секторі, від яких отримується продукція, повинні бути ідентифіковані. Тому звертаємось до всіх власників тварин з проханням відповідально поставитися до вищевказаних заходів. Адже лише тоді ви будете мати гарантію, що ваша тварина здорова й ви отримуєте від неї якісну та безпечну продукцію.

Світловодська РДА
Управління Держпродспоживслужби
в Світловодському районі