Інноваційність характеризує професійну діяльність вчителя

Потужний потік нової інформації, реклами, застосування комп’ютерних технологій на телебаченні, розповсюдження електронних іграшок і комп’ютерів вносять свої корективи у процес навчання і виховання учнівської молоді.
ІК технології, впровадження яких сьогодні є одним з пріоритетних напрямів розвитку освіти, впевнено займають своє місце у навчальному процесі, входять у життя кожної школи. Їх запровадження є вимогою часу. Без використання ІКТ забезпечити рівний доступ до якісної освіти для всіх учнів неможливо. Дуже важливо організувати процес навчання так, щоб дитина активно, з цікавістю і задоволенням працювала на уроці, бачила плоди своєї праці і могла їх оцінити.
Допомогти вчителю у вирішенні цього непростого завдання може поєднання традиційних методів навчання та сучасних інформаційних технологій, у тому числі і комп’ютерних. Адже використання комп’ютера на уроці дозволяє зробити процес навчання мобільним, строго диференційованим та індивідуальним.
14 березня на базі Павлівського НВО була організована робота педагогічно-методичних студій «Ефективність роботи методичних формувань вчителів інформатики та вчителів, які використовують інформаційно-комунікаційні технології навчання», проведення якої ініціювала методист відділу освіти Ніна Рябчун.
Метою заходу було ознайомлення з ефективністю й дієвістю роботи методичних формувань вчителів інформатики Світловодського та Онуфріївського районів. Заклади освіти районів представили їх начальники: Лариса Сачевська та Олена Самородченко. Завідуючі РМК Тетяна Лазаревич та Оксана Даниленко презентували роботу методичних формувань районів.
Короваєм та музикою, яку подарував усім учень 7-го класу Володимир Дронов зустріли учасників семінару школярі та директор Павлівського НВО Андрій Левочко. Він познайомив присутніх із школою, її історією та традиціями.
Разом з учнями 2-4 класів (вчитель Валентина Сідненко) гості здійснили віртуальну подорож «З Україною в серці», використовуючи ІКТ. Діти, за допомогою путівника, побували на численних «станціях»: «Україна – іс­­то­рична», «Мо­ва соло­в’їна», «Державні сим­во­ли» та інші.
Мабуть, найцікавішим видався практичний модуль. Зок­рема, вчитель інформатики Микільської ЗШ І-ІІІ ступенів продемонстрував майстер-клас «Інтерактивність у презентаціях», вчитель інформатики Онуфріївської ЗШ І-ІІІ ст. Ольга Плічко провела практичне заняття «Використання інтернет-ресурсів в освітньому просторі».
Практичне заняття «Моделювання струк­тури роботи з вихованцями з урахуванням особистісно орієнтованого підходу» провела методист Світловодського РМК Ніна Рябчун.
Цікавим видався і тренінг «Безпека в Інтернеті», який провела вчитель інформатики Павлиської ЗШ І-ІІІ ст. Леся Гондзя. Круглий стіл «Особливість викладання навчального предмету інформатика та перспективи удосконалення його змісту» підготувала й провела завідувач НМЛ інформатики та інформаційних технологій навчання КОІППО Марина Чала та методист Олександр Шовенко.
На завершення заходу Ніна Рябчун провела психологічний тренінг «Хто я?».
Отже, учасники семінару обмінялись досвідом роботи, довели, що інформатизація істотно впливає на процес здобуття знань. Нові технології навчання на основі ІКТ дозволяють інтенсифікувати освітній процес, збільшити швидкість сприйняття, розуміння та глибину засвоєння величезних масивів знань.
Тетяна Горєва,
заступник директора з НВР
Павлівського НВО.

Поширити
"Вісті Світловодщини"