Іванівці виповнилося 255 років

27 жовтня в Іванівці з розмахом святкували День народження свого села.  І день видався напрочуд теплим та сонячним. Біля Будинку культури розмістилися виїзні сувенірні лавки, діти бавилися на надувних гірках – усе свідчило про те, що у селі свято. 255 років відзначила Іванівка. За цей час село кілька разів змінювало свою назву, та незмінними залишалися його мешканці – добрі, працьовиті, щирі.

Урочистості розпочалися у Будинку культури щирими привітаннями сільського голови Андрія Рубаненка. Звертаючись із вітальним словом, він подякував односельцям за те, що вони не зрадили своє село, залишилися в ньому жити і працювати, що вони тут виховують своїх дітей, привчають їх любити рідну землю, господарювати на ній.

Андрій Андрійович висловив подяку директору ТОВ «Мас-Агро» Івану Середі за підтримку села, за постійну допомогу, за те, що це сільськогосподарське підприємст­во забезпечує роботою, а значить і заробітком, майже всіх жителів Іванівки. Подякував сільський голова і освітянам, і працівникам фельдшерського пункту, і культосвітнім закладам, і працівникам відділення «Укрпошта», адже вони працюють для людей, для жителів Іванівки.

А ще Андрій Андрійович висловив щиру подяку депутату Верховної Ради України Олесю Довгому за його постійну підтримку та допомогу. Так, останнім часом за допомогою Олеся Станіславовича було придбано комп’ютерну техніку для Іванівської сільської бібліотеки та місцевого ФПу, а до кінця року у співфінансуванні із сільською радою буде придбано ще й музичну апаратуру.

Андрій Рубаненко побажав своїм односельцям гарного святкового настрою, добра та всього щонайкращого.

Вітали цього дня жителів Іванівки голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський та голова районної ради Роман Домбровський. Разом із гарними побажаннями був і подарунок – персональний комп’ютер для місцевої школи. Сергій Твердовський, Роман Домб­ровський та заступник керівника апарату РДА Валерія Нівакшонова нагородили окремих жителів Іванівки відзнаками районного рівня. Почесну грамоту районної державної адміністрації та районної ради вручили директору ТОВ «Мас-Агро» Івану Середі, водію ТОВ «Мас-Агро» Миколі Кузьменку, ліснику Глинського лісництва Василю Сміяну; грамотою районної державної адміністрації та районної ради нагородили голову місцевої ветеранської організації Світлану Іванівну Михайлову; подяку оголосили місцевій продавчині Ларисі Татаровій та бухгалтеру Іванівської сільської ради Гафії Хижняк.

До привітань долучилися і керівники області. Так, ведуча свята Лариса Карнаух зачитала привітання голови обласної ради Олександра Чорноіваненка з нагоди відзначення 255 річниці с. Іванівка.

Щирими словами до присутніх звернувся директор ТОВ «Мас-Агро» Іван Середа. У своєму виступі він зазначив, що очолюване ним сільськогосподарське підприємство бере активну участь у житті громади Іванівки, постійно допомагає місцевій школі, Будинку культури, ФПу, допомагає сільській раді у ремонті доріг, розчистці їх у зимовий період тощо. За останні три роки товариство забезпечило безкоштовним житлом дев’ять багатодітних сімей, дітки яких наразі відвідують місцеву школу. Окрім привітань Іван Якович вручив нагороди від товариства кращим його працівникам. Так, грамотами та грошовими винагородами нагороджено Валентину Липу, Галину Таратуту, Андрія Бердника, Олександра Покотила, Наталію Кім, Олександра Шевченка та інших. Також Іван Якович вручив подарунки тим ювілярам, яким виповнилося 75, 80, 85, 90 чи більше років і які здають свої земельні паї в оренду ТОВ «Мас-Агро», а це, загалом, п’ять ювілярів.

Редактор газети «Вісті Світловодщини» Світлана Калугіна у своєму вітальному слові зазначила, що Іванівка  хоч і найвіддаленіше село від Світловодська, та журналісти  приїздять сюди із великим задоволенням, бо тут завжди є багато тем для статтей, проживає багато цікавих людей, про яких хочеться писати. Вона побажала Іванівці процвітання, а її жителям – щастя та міцного здоров’я.

Цього дня було ще багато нагороджень і від сільської ради, було багато привітань. Не оминули організатори свята і найстарших жителів села – Катерину Степанівну Турлюн і Любов Григорівну Хавренко, яким вручили пам’ятні подарунки; привітали найменшого жителя села – Олександра Пігаля. До слова сказати, цього року в Іванівці народилася лише одна дитина.

Після урочистостей, за традицією, місцеві жителі та гості села відпочивали, веселилися, безкоштовно  пригощалися юшкою, голубцями, тушкованою картоплею, смаженою рибою та іншими стравами.

Іванівська сільська рада дякує ТОВ «Мас-Агро» за спонсорську допомогу в організації та проведенні святкування Дня села Іванівки.

«ВС».

Поширити
"Вісті Світловодщини"