Калита у Зимівнику Павлюка

251

Організатори розповіли учасникам про це свято та народні традиції його святкування.

День Святого Андрія Первозваного — одне з найулюбленіших народних свят, яке відзначають 13 грудня, — етнографи вважають найцікавішим в осінньо-зимовому циклі. Стародавня його назва, «Калита», збереглася з дохристиянських часів. Тоді вечорницькі зібрання молоді, об’єднані цією назвою, розпочиналися 13 грудня і, припадаючи на період зимового сонцестояння, тривали до повороту сонця на весну. Це був час найактивнішого ворожіння, відгадування долі, застосування різноманітних заклинань і ритуальних дійств.

Творчий колектив районного Будинку культури представив театралізоване дійство під назвою «Пан Калитський», в якому брав участь народний вокальний ансамбль «Мрія», під керівництвом Юлії Мартиненко, Олена Куциба, Надія Грижунова, Катерина Бутенко, Володимир Котляр та Олександр Миташоп.

Надвечір’я дарувало атмосфері таємничість. Працівники районного Будинку культури та гості свята ворожили, проводили ритуали і закликали щастя у новому році. У садибі панував святковий настрій – лунали українські народні пісні, бажаючі ласували варениками та пиріжками. Павлівчани були задоволені, що це свято завітало і до них.

Катерина Бутенко.

Поширити
"Вісті Світловодщини"