Керівники району звітували про виконану роботу

Під час пленарного засідання 26-ої сесії районної ради голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський та голова районної ради Роман Домбровський прозвітували перед депутатами про проведену ними роботу протягом 2017 року.

425
Сергій Твердовський
Сергій Твердовський
Сергій Твердовський
Сергій Твердовський
Роман Домбровський
Роман Домбровський

У своїх виступах керівники висловили щирі слова вдячності за спільну роботу і наголосили: все, що зроблено, стало можливим завдяки кропіткій роботі всієї команди Світловодського району: апарату та структурних підрозділів РДА, районної і сільських рад, депутатів усіх рівнів, сільських голів, сільгосптоваровиробників, фермерських господарств, підприємців та звичайних людей, які працюють, виробляють валовий внутрішній продукт України, вчасно сплачують податки до бюджетів усіх рівнів та державних фондів. Це також результат співпраці та підтримки обласної державної адміністрації, обласної ради і народного депутата України Олеся Довгого.

Світловодський район посідає друге місце серед районів області за таким показником, як реалізація промислової продукції на душу населення. Питома вага виробленої промислової продукції у районі становить 3% від загальнообласного обсягу. Це означає, що Світловодщина поступово виходить із числа дотаційних територій.

За результатами 2016 року наш район посів 5-те рейтингове місце серед районів області. За 1-ше півріччя 2017 року – друге. За 9 місяців 2017 – четверте. Підсумки 2017 будуть підведені у лютому-березні 2018 року, є надія, що Світловодський район утримає свої позиції серед найкращих територій Кіровоградщини.

У 2017 році вдалося додатково зібрати до районного бюджету понад 10 млн. грн., що становить 162% від запланованого. Ці кошти були спрямовані на покращення добробуту сільських жителів та на соціально-економічний розвиток території. За показником власних надход­жень на одного мешканця (3331 грн.) Світловодський район знаходиться на третьому місці. Попереду нас тільки Петрівський (4341 грн.) і Добровеличківський (3386 грн.). Для прикладу, по м. Світловодську цей показник становить 1691 грн. У нас немає заборгованості по виплаті заробітної плати та енергоносіям у бюджетній сфері; фінансуються всі районні програми в рамках бюджетних призначень.
Головним завданням районної влади було збереження існуючих освітніх навчальних закладів. Це завдання виконано шляхом впровадження реформ. На Світловодщині утворені навчально-виховні об’єднання, визначені опорні школи. Нині пріоритетним для влади є поліпшення їх матеріально-технічного стану шляхом придбання нового обладнання та інвентарю. У цьому році близько 1,1 млн. грн. спрямовано на поліпшення матеріально-технічної бази освітніх закладів району. Так, за рахунок державного бюджету у 2017 році було придбано меблі для дошкільних та загальноосвітніх закладів району, обладнання для хімічних кабінетів Павлівського та Глинського НВО, мультимедійне обладнання для Григорівської ЗШ І-ІІІ ступенів, спортивно-ігровий майданчик для дітей Миронівки на загальну суму 390 тис. грн. (11,7 тис. грн. виділено з районного і сільських бюджетів як співфінансування). До кінця року на умовах співфінансування планується отримати з державного бюджету ще 660 тис. грн. на придбання обладнання та меблів лінгвістичного кабінету для Павлівського НВО, комп’ютерної техніки, спортивного обладнання та інвентарю для освітніх закладів району. Крім того, проведено поточний ремонт системи опалення Іванівської школи на 300 тис. грн., завершені роботи з реконструкції частини приміщень Захарівської та Великоскельовської ЗШ I-III ступенів під розміщення навчально-виховних комплексів на 1,6 млн. грн., з них 855 тис. грн. виділено за рахунок державного бюджету. Протягом 2017 року здійснювалося харчування учнів з розрахунку 12 грн. на одну особу.

З метою проведення повноцінного відпочинку дітей влітку 2017 року в усіх школах району було організовано роботу пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням. За цей період відпочило 715 учнів, у тому числі 452 дитини пільгових категорій. Для цього з місцевих бюджетів було виділено коштів у сумі 200,0 тис. грн. на харчування учнів, 40,0 тис. грн. – на підготовку до оздоровлення, 59 тис. грн. – на організацію екскурсій.

У районі працює програма «Шкільний автобус», підвезення учнів, які проживають за межею пішохідної доступності, в прямому та зворотному напрямках забезпечується в повному обсязі.

У 2017 році виплачено кошти для заохочення вчителів. Окрім цього, молоді спеціалісти отримують доплату у розмірі 50% посадового окладу. В районі вчитель отримує від 7 до 11 тис. грн. заробітної плати на місяць в залежності від навантаження та категорійності.

Значна увага приділяється і позашкільній освіті – відкрито гуртки з хортингу та проводяться чемпіонати району з цього виду спорту.

Нещодавно спортивна спільнота Світловодщини поповнилася титулованими спортсменами. Так, у червні 2017 року посвідчення майстра спорту України та кандидата в майстри спорту України з хортингу отримали Євгеній і Анастасія Скоренцови.

У 2017-2018 навчальному році при Центрі дитячої і юнацької творчості працює 40 гуртків, гуртковою роботою охоплено 633 учні району.

Позитивні зміни відбулися і в організації охорони здоров’я. Медичні заклади району, а це тільки первинна ланка, повністю забезпечені необхідним медичним обладнанням та медикаментами. У 2017 році продовжуються роботи, розпочаті ще у 2016 році. Вже відремонтовано 70% всіх медичних закладів району, забезпечено їх транспортними засобами.
У 2017 році значно покращилася їх матеріально-технічна база. Протягом року на ці цілі виділено 551 тис. грн. За рахунок державного бюджету (370 тис. грн.) придбано дві стоматологічні установки, електроскутери, обладнання і меблі для Микільської і Павлівської медамбулаторій. У 2017 році проведено капітальний ремонт Микільської амбулаторії вартістю 697 тис. грн., у т.ч. 500 тис. грн. виділено із державного бюджету.

Не залишилися поза увагою проблеми і Центральної районної лікарні. Районна рада завжди підтримувала пропозиції районної державної адміністрації щодо виділення коштів на придбання обладнання, медикаментів та на інші обов’язкові платежі. Протягом року Центральній районній лікарні було виділено понад 560 тис. грн. на придбання: інсуліну (180 тис. грн.); швидких тестів та витратних матеріалів (18,5 тис. грн.); дефібрилятора та біометричного монітору для неврологічного відділення (90,92 тис. грн.); компресору для стоматологічного відділення (33 тис. грн.); співфінансування на виплату заробітної плати та енергоносіїв (240 тис. грн.). Головне завдання, яке районна влада ставить перед собою, – створити умови для надання якісних медичних послуг на первинному рівні і опікуватися жителями району, які потрапляють на лікування до Центральної районної лікарні.

Рекреаційні можливості активно використовуються для розвитку туризму і культури. В рамках реалізації проекту «Світловодщина – край нашої мрії» на території Світловодського району встановлені дороговкази із переліком туристичних об’єктів та туристичних маршрутів. Щороку на початку травня на набережній Кременчуцького водосховища проводиться традиційний головний та наймасштабніший презентаційний захід Світловодщини – туристичний фестиваль, який вийшов за межі району.

Представники від Світловодщини постійно беруть участь у Всеукраїнських фестивалях «Калиновий спів», «Вересневі самоцвіти», святі народної творчості «Чута-фест» та ін. На базі Світловодської філії Захарівського музею «Дніпро Світ» працює інформаційно-туристичний центр Світловодщини, де проводяться тематичні виставки, творчі вечори, відкриваються нові експозиції, виставки картин, туристичні квести. У квітні цього року відкрито кемпінг-парк «Kryliv City» у селі Нагірному, відкрито другу «зелену» садибу у с. Павлівка «Зимівник Павлюка». У рамках Міжнародної агропромислової виставки «AGROEXPO-2017» відбувся міжнародний інвестиційний форум «Центрально-український інвестиційний день» на тему: «Зелений туризм Кіровоградщини» та панельна дискусія «Аграрний бізнес та сільський туризм, як елементи платформи для створення кластерної моделі сільського розвитку», де було презентовано доповідь на тему «Розвиток «зеленого» туризму на Світловодщині як форма самозайнятості населення, напрямок культурного розвитку та запорука соціально-економічного зростання». За представлення туристичної презентації Світловодського району, друкованої продукції, банер з туристичними маршрутами та «зелені» садиби тощо район отримав диплом за здобуте Гран-прі у конкурсі презентації «зелених» садиб. На високому рівні цього року було представлено презентацію Світловодського району на «Покровському ярмарку» у рамках щорічної Міжнародної агропромислової виставки «AGROEXPO-2017» та здобуто диплом за І місце в конкурсі короваїв «Сонце в тісті».

У 2017 році наші представники відвідали м. Варна, Болгарія, де презентували на міжнародній конференції туристичний і економічний потенціал Світловодщини, за підсумками якої досягнуто домовленості про поглиблення подальшої міжнародної співпраці. Нещодавно завершився візит керівників району у складі офіційної делегації від Кіровоградської області до Нижньосілезького воєводства Республіки Польща з метою вивчення досвіду децентралізації та впровадження реформи самоврядування.

Протягом 2017 року працівниками відділу культури районної державної адміністрації було організовано та проведено більше 200 тематичних масових заходів з нагоди державних та професійних свят.

Багато подій, у тому числі і чемпіонатів України, відбулося на території Світловодщини протягом 2017 року. Так, за підтримки Автомобільної федерації України (FAU) і народного депутата України Олеся Довгого та Світловодської районної державної адміністрації, 14-15 жовтня на території району проведено фінал (VІІ етап) чемпіонату України з автокросу та фінал Кубку України з кантрі-кросу.

У липні 2017 року Світловодщина зустрічала учасників 46-го Чемпіонату України серед юнаків з пішохідного туризму та 5-го Чемпіонату України серед юнаків з велосипедного туризму, в яких взяли участь понад 350 спортсменів.
Влітку на базі яхт-клубу «Кристал», відбулися Всеукраїнські змагання з вітрильного спорту серед юнаків і дівчат «Вітрила надій». У них взяли участь понад 120 яхтсменів віком від 8 до 18 років, які приїхали на Світловодщину з різних куточків України. У 2017 році також пройшов Чемпіонат України серед крейсерсько-перегонових яхт за системою вимірювання ORC. Учасниками чемпіонату стали 17 крейсерських яхт з Києва, Дніпра, Кропивницького, Кременчука, Горішніх Плавнів та Світловодська.

Було що сказати керівникам району і про соціальний захист нашого населення. Соціальнозахищена людина – це та, яка спроможна заплатити за послуги і товари, яких потребує. Індикатором цього є рівень середньої заробітної плати в районі. Якщо у 2016 році вона становила 3608 грн., то у 2017 її рівень може скласти близько 6000 грн. А чим більший рівень заробітної плати, тим більше надійде коштів до районного бюд­жету. А це означає, що жителі Світловодського району, які потребують захисту, зможуть отримати більше допомоги, більше коштів можна буде спрямувати на соціальний розвиток території, надаючи якісніші послуги в будь-якій сфері життєдіяльності. До планів 2018 року включено показник середнього рівня заробітної плати в розмірі 7290 грн. Завдання не легке, але разом досягнути таких результатів можна. У цьому переконані керівники району.

У 2017 році 400,0 тис. грн. було спрямовано на пільговий проїзд окремих категорій громадян та 25 тис. грн. – на послуги зв’язку. Не залишаються без уваги і ветерани Другої світової війни, воїни-інтернаціоналісти, чорнобильці, учасники АТО. Відповідно до комплексної Програми соціальної підтримки учасників АТО Анатолію Бондаренку – учаснику бойових дій – з районного бюджету виділено 100 тис. грн. на придбання житла. Протягом року виплачено матеріальної допомоги 5 учасникам бойових дій у зоні проведення АТО на загальну суму 7,5 тис. грн.; 116 учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО виплачена одноразова допомога на загальну суму 34,8 тис. грн.; 9 сімей учасників АТО охоплено сімейним відпочинком на загальну суму 46,2 тис. грн.

Відділення територіального центру у 2017 році виявило та охопило соціальними послугами 1769 громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують надання соціальної послуги догляду вдома, надання послуги соціальної адаптації, надання грошової та натуральної допомоги. Територіальний центр нині надає 48 видів соціальних послуг.

На 1 грудня 2017 року за призначенням різних видів державної допомоги звернулося 1020 жителів району; субсидію на житлово-комунальні послуги призначено 3195 сім’ям на загальну суму 21,9 млн. грн.; на скрап­лений газ та тверде паливо (готівкою) призначено 1236 домогосподарствам на загальну суму 3,5 млн. грн.; допомогу отримали 644 сім’ї на суму понад 14,8 млн. грн. Без будь-яких затримок виплачувалися й інші державні допомоги. На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 4429 пільговиків.

У звітному році за рахунок перевиконання дохідної частини районного бюджету була надана допомога підшефній військовій частині А 1201 на суму 115,0 тис. грн. для придбання побутової техніки, продуктів харчування, медикаментів, медпрепаратів, виготовлення наочної агітації та проведення ремонту сховищ для зберігання техніки.

До Дня Перемоги проведено поточний ремонт пам’ятного знаку воїнам-визволителям, збудованого на честь 25-річчя визволення Світловодського району від на­цистських загарбників. Нині, за рахунок коштів субвенції з державного бюджету, здійснюється виготовлення проект­но-кошторисної документації на будівництво пам’ятника «Борцям за Волю та Незалежність України».

Окрема вдячність була висловлена волонтерам, які підтримують наших земляків в зоні АТО, і всім тим, хто допомагає здійснювати таку підтримку.

Протягом року працівники підприємств, господарств і установ району, учні шкіл та жителі висадили близько 3000 дерев і кущів, проводили заходи щодо благоустрою, озеленення та приведення у належний санітарний стан вулиць сіл та смуг відводу доріг загального користування. Щороку вживаються заходів щодо збереження живих ресурсів, охорони рибних запасів та боротьби з браконьєрством. Вже стало традицією зариблення Кременчуцького водосховища. Голова районної державної адміністрації та голова районної ради відмітили, що у 2017 році понад 4,5 тонн малька товстолоба випущено до водойм району на загальну суму 65,5 тис. грн. Районна влада докладає значні зусилля для того, щоб наші діти та онуки жили на квітучій землі, любили її і залишались жити і працювати на Світловодщині, продовжуючи справу своїх батьків.

Незважаючи на те, що до складу районної ради нинішнього скликання ввійшло 26 депутатів від восьми політичних сил, депутати працювали злагоджено, без політичного протистояння. Впродовж звітного періоду проведено 9 пленарних засідань, на яких розглянуто й ухвалено 113 рішень. Основні питання, що вносилися до порядку денного сесій – це питання соціально-економічного й культурно-­освітнього розвитку, сфери охорони здоров’я, військового й цивільного захисту, управління майном спільної власності територіальних громад сіл району та інші.

На виконання програми соціального захисту населення району на 2016-2018 роки депутати надали допомогу 42-ом мешканцям району на загальну суму 100.00 тис. грн. Серед іншого затвердили програму правового захисту населення району на 2017-2018 роки, якою передбачено надання безкоштовної правової допомоги жителям району.

20 жовтня 2017 року в районі засновано педагогічну премію імені І.П. Рака, яку щороку вручатимуть вчителям за значні досягнення у розвитку освіти, вагомі успіхи у професійній діяльності, у навчанні та вихованні молоді.

Велика увага у звітному періоді приділялася управлінню об’єктами спільної власності. Як відомо,18 грудня 2016 року відбулися перші вибори депутатів та голови Великоандрусівської сільської ради (об’єднаної територіальної громади). З 1 січня 2017 року ця громада отримала право на прямі міжбюджетні відносин та на передачу у власність майна спільної власності територіальних громад сіл району, що знаходилось на її адміністративній території.

Районна рада, передала безоплатно зі спільної власності територіальних громад сіл району у власність Великоандрусівської сільської ради (ОТГ) об’єкти та майно, що перебувало на балансі відділу освіти та Центру первинної медико-санітарної допомоги. Крім того, розглянувши звіт з незалежної оцінки майна спільної власності територіальних громад Світловодського району – Комплекс будівель, загальною площею – 490,9 кв. м., розташованих за адресою: Кіровоградська обл., м. Світловодськ, провулок Залізничний, 2, рецензію на звіт з незалежної оцінки майна, відповідно до протоколу аукціону з продажу майна від 30 листопада 2017 року, районна рада затвердила ціну продажу майна, яка складає з урахуванням ПДВ 68222,88 грн.

З метою належного вшанування пам’яті воїнів, що визволяли наш край від фашизму у Другій світовій війні, рішенням районної ради від 28 квітня 2017 року №208 прийнято у спільну власність територіальних громад Світловодського ра­йону пам’ятний знак на честь 25-річчя визволення району, що знаходиться на трасі Світловодськ-Чигирин. Цей об’єкт відремонтовано за кошти районного бюджету.

В районі створено ряд комунальних закладів, зокрема «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа Світловодського району», «Районний методичний кабінет Світловодської районної ради Кіровоградської області» та інші; призначено на посади директорів Захарівського музею історії, районної бібліотеки, районного Будинку культури.

Активно працюють постійні комісії. За звітній період вони провели по 9 засідань, на яких розглянули понад 100 різних питань, заслухали в порядку контролю хід виконання 10 районних галузевих програм. Районною владою прийнято рішення про підвищення заробітної плати на два тарифних розряди педагогічним працівникам навчально-виховних комплексів методичного кабінету, центру дитячої та юнацької творчості відділу, що фінансуються за рахунок районного бюджету, три звернення до Президента України, вищих органів державної влади, народних депутатів України.

Усі звернення, які надходили до районної влади, розглянуті в установлені терміни та надані кваліфіковані роз’яснення. В окремих випадках звернення розглядалися з виїздом на місце, в присутнос­ті заявника, а також посадових осіб, які відповідають за вирішення відповідних питань.

Щомісяця голови районної державної адміністрації та районної ради, їхні заступник спілкувалися з жителями району під час проведення телефонного зв’язку «Гаряча лінія»; надавалася правова допомога сільським радам, депутатам рад усіх рівнів, жителям району з питань застосування законодавства України у сфері місцевого самоврядування, служби в органах місцевого самоврядування, управління спільною власністю територіальних громад сіл району.

Інформацію про роботу органів влади району можна отримати на офіційних веб-сайтах районної державної адміністрації та районної ради.

Також налагоджена тісна співпраця районного керівництва із сільськими радами, яких у нас десять. З метою вироблення спільної позиції було проведено три засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування, членами якої є голови сільських рад, колегії районної державної адміністрації. Вони також обов’язково запрошуються на пленарні засідання районної ради.

Активною була співпраця районної ради з Асоціацією районних і обласних рад.

Поширити
"Вісті Світловодщини"