Кіровоградщина має перейти на формат чотирьох районів

Для завершення реформи адміністративно-територіального устрою і визначення управлінських ресурсів новообраних очільників громад і місцевих рад, Верховна Рада України має проголосувати за відповідний закон. Про це повідомила начальниця управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури ОДА Вікторія Кулікова.
Вона пояснила, що Верховна Рада повинна проголосувати за проєкт закону №3651-д від 06.10.2020 року, який передбачає безперервність реалізації завдань і повноважень як державних органів влади на місцях, так і органів місцевого самоврядування після проведених місцевих виборів.
«Законопроєкт має врегулювати питання закінчення повноважень сільських, селищних, міських голів, сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів, районних рад у зв’язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України. Це дозволить місцевій владі не лише управляти фінансами, землею, ресурсами, а й вирішувати нагальні питання життєдіяльності громад, – зазначила Вікторія Кулікова. – Законопроєкт також врегулює питання правонаступництва нових місцевих і районних рад, їхніх виконавчих органів у частині прийнятих рішень, бюджетів, фінансових і майнових зобов’язань, комунального і державного майна».
Нагадаємо, 25 жовтня місцеві вибори на Кіровоградщині відбулися за новим адміністративним розподілом. 12 червня Кабінет Міністрів України затвердив нове районування регіонів. На Кіровоградщині утворив чотири – Голованівський, Кропивницький, Новоукраїнський та Олександрійський.
Так, зокрема, до Олександрійського району, із адміністративним центром у місті Олександрія, ввійшли території Великоандрусівської сільської, Новопразької селищної, Олександрійської міської, Онуфріївської селищної, Пантаївської селищної, Петрівської селищної, Попельнастівської сільської, Приютівської селищної, Світловодської міської об’єднаних територіальних громад.