Кіровоградщина розширює природно-заповідний фонд

  552
  Світловодськ ліс

  Світловодськ ліс

  7 липня Україна відзначила день працівників природно-заповідної справи. На одній з апаратних нарад в області говорили про стан та перспективи розширення мережі природно-заповідного фонду, а доповідав директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олександр Ковтунов.

  За його словами, стратегією розвитку Кіровоградської області на період до 2020 року, площу земель природно-заповідного фонду планувалося довести до 5,1% (124,4 тис. га) у 2016 році та до 7,1% (174,6 тис. га) до 2020 року,
  Так станом на 1 червня 2017 року в області налічується 222 природно-заповідні території та об’єкти загальною площею понад 100 тисяч гектар. 26 об’єктів площею майже 6 тисяч гектар мають статус загальнодержавного значення.

  Як зауважив Олександр Ковтунов, об’єкти природно-заповідного фонду розподілені на території області досить нерівномірно і, що найбільша їх кількість розташована у Світловодському та Долинському районах.

  Олександр Ковтунов наголосив, що в області ведеться постійна цілеспрямована робота з підготовки та організації заходів щодо створення нових територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

  – Протягом останніх 5 років створено 42 нові території та об’єкти природно-заповідного фонду загальною площею 71,5 тис. га, чим збільшено показник заповідності з 1,2 до 4,1%, – повідомив посадовець.

  Розпочато процедуру створення спеціальної адміністрації для управління регіональним ландшафтним парком «Світловодський» площею 60,320 тис. га.

  Окрему увагу директор департаменту звернув на питаннях закріплення меж природно-заповідного фонду області з встановленням межових знаків та інформаційних аншлагів.

  – З існуючих 222 природно-заповідних територій та об’єктів, встановлено у натурі межі лише 82 територій, що складає 14% від загальної площі територій, – констатував посадовець, пояснивши це відсутністю достатнього фінансування з бюджетів усіх рівнів.

  Серед факторів, що стримують розвиток заповідної справи в області Олександр Ковтунов назвав відсутність механізмів економічного стимулювання для створення нових об’єктів природно-заповідного фонду та відшкодування збитків землекористувачам, а також механізму викупу земельних ділянок для заповідання, відсутність фінансування на місцевому рівні та недостатнє фінансування на державному рівні відповідних заходів, недосконалість та недостатня якість земельної кадастрової документації.

  Перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко наголосив на необхідності розвивати рекреаційні можливості Кіровоградської області, у тому числі у напрямку зеленого туризму, що користується популярністю подорожуючих.