Книги відкривають свої таємниці дітям

357

У перенасичений інформацією час свято читання набуває особливого значення: допомагає дітям відчути радість спілкування з книгою, нагадує дорослим про значення друкованого слова, привертає увагу до проблем дитячого читання. Згідно з планом роботи департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації на 2018 рік на весняних канікулах в бібліотеках області відбулися заходи, присвячені Всеукраїнському тижню дитячого читання. У рамках Тижня сільські бібліотеки Світловодщини оформлювали виставки, проводили тематичні заходи, конкурси, літературні читання, ігрові програми, подорожі періодичними виданнями, вікторини.

Бібліотекарі Золотарівки (Наталія Карпова) і Микільського (Ольга Челнакова) запропонували учням 5 та 6 класу хвилинку «Читання – це віконце, через яке діти бачать, пізнають світ і самих себе», де зупинились на ролі книги та читання в житті кожної людини і, зокрема, дітей. Школярі, у свою чергу, розповідали про улюблені книги. До 115-річчя від дня народження відомої української дитячої письменниці Наталі Забіли бібліотекарі запропонували користувачам-другокласниками стати учасниками казкової загадкової мандрівки, познайомили з творчістю письменниці, представили дітям книжки авторки, які є у фондах двох сільських бібліотек. Вчитель Таїсія Ануріна запросила усіх на гру «Словограй». Учні 7 класу стали учасниками іншого заходу – літературного пульсу, на якому познайомилися з новинками літератури, що надійшли у фонди сільських бібліотек. Захід відбувся у співпраці з шкільним бібліотекарем Надією Жуковою. Активно брали участь у всіх заходах учні 5-6 класу Альбіна Горохова, Надя Горохова, Ігор Гура, Тоня Кіреєва, Аліна Криворучко, Давид Щербаков, Родіон Явтенко та семикласники Єва Русанова, Данііл Кім, Настя Ларіна, Єлисей Попович.

Знайомили школярів з різнобарв’ям цікавих казок у бібліотеці села Захарівка. З юними користувачами провели казкове лото «Поверни героя в казку». Діти отримали від бібліотекаря фішки з зазначеними казковими героями, яких необхідно було правильно поставити до відповідної казки. З давніх-давен на Україні цінували розум, кмітливість, допитливість, пізнання, спостережливість. Народ склав про це багато прислів’їв, а бібліотекар ознайомила з ними своїх користувачів – учнів 2 класу, з якими провела шоу-вікторину «Що? Де? Коли?». Під час гри учнів розділили на дві команди «Знайки» і «Пізнайки», де діти демонстрували свої знання – конкурс головоломок, конкурси загадок, різні ігри. Найактивнішими визнали Ілону Бур’янську, Оксану Підгірну, Аліну Притулу, Валерію і Лізу Тертишних, Діану Гарбуз, Руслана Уманця та Олю Павлюк.

До дня народження Ганса Крістіана Андерсена бібліотекар села Іванівка Тетяна Рубаненко спільно з бібліотекарем школи Тамарою Мирною для учнів 4-6 класу провели гру «Ця стара-стара казка». Провідником у грі був казковий персонаж Олє Лукойє, який представився школярам та запропонував відправитись у подорож казками Андерсена. У інший день бібліотекар презентувала учням книжкову виставку «Почемучкина поляна», на якій розмістили книги серії «Я пізнаю світ», довідники школяра та енциклопедії про усе на світі. З метою ознайомлення дітей з періодичними виданнями, бібліотекар запропонувала своїм користувачам відправитися у подорож за сторінками яскравих журналів «Щоб діти багато знали, маємо газети і журнали».

Тетяна Рубаненко пояснила, що таке «періодичні видання» та провела годину голосного читання «А у нас для читання час! А у вас?».

Федірківський бібліотекар Світлана Джулай розпочала тиждень дитячого читання з презентації виставки-запрошення «Добрий день книжковий тиждень» та години цікавих повідомлень «Дивовижні книжкові таємниці». Наступного дня учні 5-6 класів із задоволенням брали участь у інтелект-шоу «Розумники і кмітливчики», де демонстрували свої знання про життя і творчість та твори українських та зарубіжних письменників. Жваво пройшли голосні читання «Жива бібліотека в гостях у читачів», в яких взяли участь учні 7-9 класів. Учасники витягували із чарівної скриньки номерки для виразного читання поезії Василя Симоненка “Ти знаєш, що ти людина”, “Лебеді материнства”, Ліни Костенко «Доля». Декламували поезії “Мені тринадцятий минало”, “Заповіт” Тараса Шевченка. Поезії читали Юлія Майстренко, Олена Брехунцова, Настя Садовнича та Альбіна Михайленко. Активними учасниками у заходах були Даяна Полонська, Ірина Скоренцева та Микита Майстренко.

У бібліотеці Великої Скельової підготували та провели з користувачами 7-8 класу літературну мозаїку «До класиків на ювілей». Захід завершився відео-переглядом «Книги-ювіляри 2018», який отримали для перегляду з районної бібліотеки.

Наступного дня спільно з бібліотекарем школи Любов’ю Швець дітям запропонували інформаційну хвилинку, де познайомили учнів із творчістю письменника-земляка Миколи Славинського, до ювілею якого присвятили захід.

У Миронівській сільській бібліотеці протягом тижня проводили не менш цікаві заходи. Це були літературний вояж, на якому дітям розповідали про історію виникнення книги та запропонували відеопрезентацію, де учні змогли дізнатися про недоліки та переваги книги друкованої та книги електронної. На бібліотечному уроці бібліотекар продемонструвала учням 5-9 класу підготовлену відеопрезентацію про унікальні бібліотеки світу: Канзаську бібліотеку, про нову Олександрійську бібліотеку, про «круглу бібліотеку» у Німеччині для студентів Дуйсбург-Ессен, про бібліотеку, побудовану з пивних ящиків, що у місті Мелдебург (Німеччина), Білоруську Національну бібліотеку, що побудована у формі ромбокубооктаедра висотою 70 метрів та інші.

Миронівський сільський бібліотекар Наталія Гарасько підготувала цікавий літературний подіум «Модна книга». Бібліотекар разом з дівчатками 1-9 класу познайомили присутніх з літературними моделями подіуму – новинками дитячої літератури, які надійшли останнім часом до сільської бібліотеки. Серед представлених літературних моделей були і українські народні та зарубіжні казки, і твори сучасних українських та зарубіжних письменників, які пишуть для дітей. Переглянувши цікаву неординарну презентацію нової літератури, багато дітей побажали взяти представлені книги для читання додому. Для учнів 6-8 класу пройшли читацькі перегони «Весна, книга і я», у яких взяли участь шість учасників. Читачі розповідали своїм друзям про книги, які вони прочитали нещодавно, зачитували коротенькі цікаві уривки з цих книг та презентували ілюстрації. Перемогу у перегонах здобув учень 6 класу Сергій Нікуріч, який презентував «Енциклопедію про все на світі», що отримав у подарунок на день народження від своїх однокласників.

Учнівська молодь проводить більшість свого часу перед моніторами комп’ютерів та телефонів. І, на жаль, кожного року зменшується кількість часу, який діти проводять з книжкою в руках. Тому в один з днів тижня Озерський сільський бібліотекар зосередила увагу учнів 8 класу на пояснені терміну «флешбук», показавши, як його можна використати на практиці. Такий флешбук вона розмістила на своїй соціальній сторінці до початку тижня. У ході тижня в Озерській сільській бібліотеці оформили та презентували відвідувачам виставку книг «Читай сучасну українську книгу, щоб бути в тренді». Беручи активну участь у шкільній лінійці, хлопці-восьмикласники декламували уривки із віршів Ліни Костенко. Потім познайомили учнів інших класів зі своїми улюбленими книгами: Яременко Владислав презентував свою улюблену книгу письменниці Джоан К. Роулінг «Гаррі Поттер та в’язень Азкабану»; Сергій Мельніков – книгу Норвезької письменниці Вігдіс Йорт, а Віталію Цимбалу сподобалася книга Ганни Чубач «Радість висоти».

Дуже приємно розуміти, що учні полюбляють читати книги зарубіжних авторів в українському перекладі.

Бібліотекар Павлівки презентувала п’ятикласникам нове періодичне видання «Яблунька», яке бібліотека отримує у 2018 році, провела інформаційний день оглядом періодичних видань для дитячої творчості. Для учнів 3-5 класів підготувала день ювіляра до дня народження Ганса Крістіана Андерсена, голосні читання за творами українських письменників, інтелектуальну вікторину «Дивосвіт», конкурс загадок «Відгадай загадки».

У Глинській бібліотеці провели цікаву ігрову програму «У колі казкових героїв», в якій взяли участь члени гуртка «Ерудит». Учасники були поділені на дві команди: «Казкознавці» та «Всезнайки», які змагалися у конкурсах «Відгадай загадку», «Українська народна казка — душа народу» та інші. В цьому конкурсі учасникам зачитувався уривок з казки, де потрібно було відгадати назву твору. У конкурсі «Хто в лісі живе?» потрібно було відгадати загадки про мешканців лісу. Потім були й інші конкурси: «Добери герою пару», «Розшифруй казку». У конкурсі «Казкова грінка» учасникам потрібно було правильно поєднати автора і назву твору. Перемогу у ігровій програмі здобула команда «Всезнайки». Активними у цьому конкурсі були Ліза Шараєва, Катя Квітко, Яна Горівщенко та Аня Рибакова. По завершенню конкурсу діти отримали солодощі та заохочувальні подарунки. Бібліотекар Тетяна Стецунова презентувала користувачам виставку-пораду “Час читати”, на якій представила дитячі книги за розділами: “Сучасна дитяча проза”, “Світ твоїх захоплень”, “Міфи народів світу” та “Для допитливих” тощо.

Світловодська районна бібліотека.

Поширити
"Вісті Світловодщини"