КОДУВАННЯ СУПУТНИКОВОГО ТБ: ЯК НЕ ЗАЛИШИТИСЯ БЕЗ УЛЮБЛЕНИХ ТЕЛЕКАНАЛІВ

З 20 січня 2020 року відбудеться кодування супутникового сигналу українських каналів. Як не залишитись без улюблених передач?

Що таке кодування супутникових каналів?
Телеканали завершують своє супутникове мовлення у відкритому доступі. Якщо у вас безкоштовне супутникове телебачення – низка українських каналів просто зникне з ваших екранів. Тепер їх можна буде дивитись тільки у складі супутникових операторів за додаткові кошти.
Як і коли відбудеться кодування?
Повне кодування заплановане на 20 січня 2020 року. Тобто вже 21 січня, якщо ви користувалися супутниковим телебаченням, доступ буде обмежено.
Які канали закодують?
Загалом, закодують 23 телеканали чотирьох найбільших медіа-груп: СТБ, ICTV, Новий канал, М1, М2, , 1+1, 2+2, ТЕТ, ПлюсПлюс, УНІАН ТБ, Інтер, НТН, К1, К2, Мега, Піксель, Zoom, Enter-фільм, Україна, НЛО TV, Індіго TV. У відкритому доступі залишаться регіональні та ще низка інших телеканалів. Їх близько 40.
Навіщо канали кодують?
Платні супутникові телеканали – звичайна практика для європейських країн. Це дозволяє каналам продукувати кращий контент (інформацію). Для прикладу – зображення для користувачів супутникового телебачення з 2020 року буде доступне у форматі HD. Окрім того, модель, яка існує в Україні сьогодні, порушує європейські норми законодавства. Фактично всі, хто має тарілку і до кого “добиває” сигнал, можуть без перешкод дивитись українські канали, тобто займатись піратством. Тому черговий фактор – боротьба з піратством. ТБ буде доступне тільки від офіційних постачальників послуг. А від цього і якість – закуповуючи закордонні фільми, серіали та програми, телеканали мусять давати гарантію правовласникам, які не задоволені, що доступ до їх продукту незахищений. А поки шахраї копіюють технічні сигнали (які не передбачені для кінцевого споживача) цих телеканалів з супутника і продають вам, телеканали не мають гарантій. До того ж, вам у будь-який момент можуть відрізати доступ до телебачення а відповідальних не знайти. Від запровадження закодованих каналів виграють усі – це дозволить розвивати ринок платного телебачення, канали матимуть достатньо коштів для нового, якісного контенту (змісту), а піратства стане значно менше.
Що робити, щоб дивитись супутникове ТБ?
Для того, щоб продовжувати користуватись саме супутниковим телебаченням, варто оформити підписку на DTH-платформи. Їх в Україні всього дві – Viasat та XtraTV. Якщо ви користувались не їх послугами, провайдер надавав вам їх нелегально. Супутникову тарілку змінювати не доведеться. Треба буде лише купити новий тюнер, який підтримує систему кодування VERIMATRIX та має доступ до платного контенту (інформації) пакетів офіційних супутникових операторів. Такі приймачі містять спеціальне маркування УТБ. Або ж можна не робити нічого і відмовитись від цих 23 каналів – інші канали будуть доступні на супутнику як і раніше.
Скільки грошей доведеться заплатити?
Нині ціна сучасного тюнера становить 1099 грн. За користування послугами доведеться платити окремо. Стандартний пакет телеканалів обходитиметься від 49 грн. на місяць.
Якщо ж ви не хочете платити за купівлю тюнера, його можна взяти в оренду в оператора супутникового телебачення – 29 грн. на місяць. Та зауважте – приймач окупиться за три роки.
А є інші варіанти?
Так. Можна відмовитись від супутникового телебачення і перейти на інші моделі, наприклад – на прийом цифрового ефірного телебачення Т2. Там закодовані канали будуть у відкритому доступі. Вам треба буде придбати ефірну антену і цифровий приймач Т2 або ж сучасний телевізор, в який цей приймач вбудований. Та для початку треба пересвідчитись – чи є покриття “цифрою” у вашому регіоні.
Інші варіанти – кабельне телебачення, OTT або IPTV. OTT підійде, якщо у вас якісний інтернет. Тоді ви маєте змогу обрати постачальника послуг самостійно – він підключить вас до сигналу через Інтернет. Або ж обрати IPTV – тоді доведеться придбати доступ до телебачення тільки від свого провайдера Інтернету. Зазвичай, вони пропонують пакети Інтернет та телебачення, що значно вигідніше, ніж купувати їх окремо.

Поширити
"Вісті Світловодщини"