Коли професія бухгалтер – покликання

Жодне підприємство, чи то приватне, чи державне, не зможе вести повноцінну діяльність без бухгалтерського обліку. Тому бухгалтер – фахівець, який потрібен усім.
Професія бухгалтера має найдавніші корені. Перші бухгалтери працювали ще за часів існування Стародавньої Індії. Вони займалися обліком в сільсь­когосподарському виробництві. На території нашої держави посада бухгалтера з’явилася завдяки Петру I.
Бухгалтер виконує досить багато роботи. В його обов’язки входять ведення податкового та управлінського обліку, нарахування заробітної плати співробітникам компанії або підприємства, проведення виплат за цивільними договорами, виконання робіт, спрямованих на скорочення витрат на податкові відрахування, здача податкової звітності тощо. Крім того, фахівець бере участь у проведенні інвентаризації, активно взаємодіє з банками та кредитними організаціями, займається зовнішньою економічною діяльністю.
Бухгалтерською діяльністю у Федірківській сільській раді зай­мається прекрасний фахівець –Наталія Немазана.
Наталія Василівна розпочинала свою трудову діяльність у далекі 80-ті роки на Радіозаводі, м. Кіровоград (нині – Кропивницький). Робітничу професію вона освоювала недовго – вийшла заміж, у 1987 році народила синочка Сергійка, а у 1989 році приїхала жити додому, у рідні Федірки.
У селі пані Наталія спочатку працювала піонервожатою у школі; пізніше – вихователем у сільському дитячому садочку.
З бухгалтерією Наталія Василівна близько познайомилася у 1996 році, коли прийшла працювати у колгосп.
Та все змінили часи перебудови. Після розвалу колгоспу організувалася агрофірма «Федірсь­ке», яка проіснувала недовго, тому молода жінка, залишившись без роботи, знову повернулася на якийсь час до виховательської діяльності у дитячий садок.
З 2004 року і по нинішній час Наталія Немазана працює у Федірківській сільській раді бухгалтером. Вже 15 років вона управляє всіма фінансовими потоками Федірківської громади, знає, що, де і за які кошти збудовано, відремонтовано, придбано; виплачує заробітну плату працівникам місцевого самоврядного органу та закладам культури.
Звичайно, знадобилося немало зусиль, аби опанувати цю професію. Спочатку пройшла Харківські курси бухгалтерів, потім заочно закінчила відповідний технікум у Дніпропетровську (нині – Дніпро).
Ось так склалося трудове життя у Наталії Немазаної: освіту здобувала медичну, розпочинала трудову діяльність, здебільшого, з педагогічної роботи, а справжнє своє покликання знайшла у бухгалтерії.
– Я зрозуміла, що ось так сидіти годинами, розбиратися з цифрами, зводити баланс, підраховувати кожну копійку, аби дебет з кредитом зійшовся, – це моє, – говорить Наталія Василівна.
– Професія бухгалтера дуже цікава, не можна сказати, що це суха робота з цифрами. Аби стати справжнім бухгалтером, треба мати такі якості, як наполегливість, посидючість, терплячість, відповідальність, акуратність, чесність, здатність до самоконтро­лю, бажання у всьому розібратися; потрібно любити порядок, мати вміння аналізувати, синтезувати, узагальнювати інформацію, – стверджує вона.
Не обійтися сучасному бухгалтеру і без технічної підготовки, знання ПК та вміння роботи у різних програмах, з якими вони нині стикаються скрізь. Для цього слід постійно займатися самоосвітою. А на це здатна не кожна людина.
– Мені подобається моя робота. Ми тісно співпрацюємо із сільським головою Володимиром Івановичем Джулаєм, плануємо роботу на рік, розраховуємо кошти, щоб і на заробітну плату вистачило, і на розвиток та покращення нашої території. А це дуже гарне відчуття, коли ти знаєш, що твоя робота потрібна людям, – говорить Наталія Немазана.
У вільний від роботи час пані Наталія – учасник художньої самодіяльності Федірківського сільського Будинку культури. Вона давно співає у двох художніх колективах – у вокальній групі «Берегиня» і в гурті «Чумацький шлях».
– Пісня, як ковток повітря, мені просто необхідна. Я люблю співати, люблю виступати на різних святах. Це мені приносить величезне задоволення, – каже моя співрозмовниця.
І дійсно, слід відволікатися від буденних справ, аби наповнити душу натхненням. А ще для натхнення у пані Наталії зростає внучок, якого бабуся просто обожнює.
В особі Наталії Немазаної щиро вітаємо всіх бухгалтерів Світловодщини з їх професійним святом, яке вони відсвяткували 16 липня, і побажати їм лише успіху. А Наталія Немазана бажає своїм колегам, перш за все, міцного здоров’я, терпіння, благополуччя, добра, мирного неба над головою і рідної землі під ногами.
Світлана Калугіна.