Кошти для програми «Доступні ліки» виділено вчасно. МОЗ закликає місцеву владу розподілити фінансування

З усієї України надходять повідомлення, що люди не можуть отримати препарати за програмою «Доступні ліки». Лікарі не видають рецепти, а аптеки – ліки, посилаючись на те, що немає фінансування. Це неправда – фінансування на національному рівні було виділено вчасно та у повному обсязі.

173

доступні ліки

7 грудня Верховна Рада ухвалила бюджет на 2018 рік, 3 січня Державна казначейська служба України перерахувала у кожну область заплановану на січень суму. В регіони надійшло 83,3 млн. грн. з передбаченого на цей рік 1 млрд. грн. (кошти на перший місяць року). У багатьох регіонах дотепер не ухвалені обласні та місцеві бюджети, не розподілено кошти по районах. Будь-які затримки в роботі програми створюють перерви в лікуванні для пацієнтів, які мають серцево-судинні хвороби, діабет ІІ типу та бронхіальну астму.

Затримку найбільше відчувають найвразливіші пацієнти, у яких немає коштів, щоб придбати потрібні ліки самотужки. Те, як швидко люди отримають ліки, сьогодні залежить лише від місцевої влади. Міністерство разом з Урядом працює, щоб вже у лютому було збільшено перелік ліків, які можна отримати за програмою на 100% безоплатно. Це стане можливим за умови, що кожна область України налагодить роботу з програмою і нарешті кошти будуть перераховані до місцевих головних розпорядників.

З 24 січня 2018 року на Світловодщині відновлено відпуск ліків за Урядовою програмою «Доступні ліки», затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2017 року. Відпуск ліків здійснюється за рецептами лікарів у аптечній мережі, а саме: ООО «Ескулап», м. Світловодськ, вул. Героїв України, 67, у с. Велика Андрусівка, в аптеках «Ліки Кіровоградщини», м. Світловодськ, вул. Героїв України, 13 та в селі Глинськ.

Повне або часткове відшкодування вартості лікарських засобів передбачено під час амбулаторного лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу, бронхіальної астми. Звертайтеся до сімейних лікарів за рецептами для отримання безкоштовних або з незначною доплатою лікарських засобів.

Поширити
"Вісті Світловодщини"