Крізь роки нам гірчить Чорнобиль

адміністрація, Світловодськ

Тридцять один рік тому, 26 квітня земля здригнулася від вибуху, який випустив назовні невидимого ворога людства. «Радіація», «Зона відчуження», «переселенці»  – ці слова увійшли в обіг українців окупувавши свідомість, змінивши долі і життя багатьох українських родин. Саме слово «Чорнобиль» стало синонімом катастрофи, лиха, скаліченого і втраченого.

Цього дня голова Світловодської РДА Сергій Твердовський, голова районної ради Роман Домбровський, міський голова Валентин Козярчук та голова міськрайонної організації «Союз Чорнобиль» Іван Маліновський, а також громадськість міста і району зібралися біля меморіального знаку Ліквідаторам. Після покладання квітів до присутніх звернулися можновладці, які висловлювали вдячність ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС.

адміністрація, Світловодськ

адміністрація, Світловодськ

адміністрація, Світловодськ

адміністрація, Світловодськ

600 тисяч осіб пройшли через горнило Чорнобиля. За офіційними даними 3,5 мільйони осіб постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Згубний вплив радіації відчули на собі Україна, Білорусь, європейська частина СРСР, та взагалі більша частина Європи, східна частина США. Але наслідки були б ще страшнішими, якби не подвиг ліквідаторів, які мужньо боролися з невидимим ворогом людства – радіацією, жертвуючи здоров’ям, а дуже часто і власним життям.

На Світловодщині проживає 67 ліквідаторів різних груп, 12 переселенців із зони відчуження та 25 дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Щомісяця ліквідатори отримують допомогу на харчування, раз на рік отримують кошти, призначені на оздоровлення. Цього року, з нагоди відзначення 31-ої річниці Чорнобильської трагедії рішенням сесії районної ради вищеперераховані категорії населення отримали фінансову допомогу у розмірі 300 грн. Окрім цього, у бюджет закладено кошти на санаторно-курортне лікування постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

Ніна Сокуренко.