Кубок голови Світловодської районної державної адміністрації залишився у павлівських спортсменів

17 червня на території спортивного клубу «Атлант» відбувся турнір з хортингу на Кубок голови Світловодської районної державної адміністрації.

Позмагатися із суто національного виду спорту, окрім спортсменів зі Світловодська, приїхали хортингісти зі Світловодського району, а також із Кропивницького, Новомиргорода та Олександрівки – всього 57 учасників.

Перед відкриттям змагань із показовою програмою перед присутніми виступили учасники військово-патріотичного клубу «Козак», с. Федірки, під керівництвом Анатолія Скоренцова.

До учасників турніру з вітальним словом звернулися голова районної держаної адміністрації Сергій Твердовський.

– Шановні учасники та гості цього прекрасного спортивного заходу! Я радий вас всіх вітати на святі хортингу! Протягом 2016-2017 років на Світловодщині досить активно розвивається цей вид спорту. До цього ми всі докладаємо максимум зусиль: і влада, і керівники гуртків на місцях.

Нині на території Світловодського району працюють п’ять гуртків з хортингу; наші спортсмени вже взяли участь у десятках змагань різних рівнів, у тому числі і Європейського і Світового.

Хортингісти Світловодська та Світловодського району входять до складу обласної команди з цього виду спорту.

Приємно відзначити, що завжди наші спортсмени є золотими, срібними чи бронзовими призерами чемпіонатів різних рівнів. Хортинг – особливий вид спорту, який виховує наше молоде покоління в дусі патріотизму, робить їх справжніми захисниками своєї держави, справжніми воїнами. І це дуже важливо, – сказав очільник районної державної адміністрації.

Сергій Твердовський також побажав усім високих спортивних досягнень і перемоги у сьогоднішньому турнірі.

Спортсменів та гостей турніру також привітала помічник-консультант народного депутат України Олеся Довгого Анна Трубаченко та директор центру військово-патріотичного виховання Анатолій Сіромаха. Анна Трубаченко, зокрема, сказала:

– Хортинг – це вид спорту, в основі якого лежать українські бойові традиції. Це не лише спорт – в ньому закладена наша душа, прагнення до волі і незалежності. Я бажаю всім спортсменам сьогодні продемонструвати свої найкращі фізичні якості і у чесній боротьбі отримати перемогу.

Президент обласної федерації Хортингу Валерій Вєхтєв також звернувся із вітальними словами до присутніх спортсменів, тренерів та гостей заходу, подякував організаторам змагань за підтримку та розвиток хортингу в регіоні. Він зазначив, що темп розвитку цього виду спорту у Світловодському районі є найкращим в області. За це він подякував, перш за все, голові районної державної адміністрації Серію Твердовському, бо ж його турбота про фізичний розвиток підростаючого покоління є прикладом для наслідування, а також президенту Світловодської районної федерації хортингу, заступнику голови райдержадміністрації Володимиру Похілову.

– У Світловодському районі, окрім загального розвитку цього виду спорту, значно виросла майстерність спортсменів, – сказав пан Валерій.

Після привітань ряд спортсменів отримали спортивні звання. Так, серед інших, звання кандидата в майстри спорту з хортингу отримала спортсменка із Федірок Анастасія Скоренцова; почесне звання «Майстер спорту України» з хортингу отримав неодноразовий переможець чисельних чемпіонатів різних рівнів, один із кращих спортсменів-хортингістів України Євгеній Скоренцов із Федірок.

А ще у жіночому хортингу Кіровоградської області з’явився перший майстер спорту міжнародного класу – Ірина Мастицька (на фото), яка теж отримала посвідчення про присвоєння цього високого звання.

Членські квитки отримали щойно прибулі члени Світловодської районної та Кіровоградської обласної федерації хортингу – п’ятирічні спортсмени Анна Буланова та Максим Мусієнко.

Після урочистого відкриття турніру розпочалися змагання, а це були, без перебільшення, запеклі бої за перемогу.
Переможцями турніру з хортингу на Кубок голови районної держаної адміністрації стала Команда Світловодська і Світловодського району. Загалом вони отримали 35 призових нагород, з них золотих – 12 (Олексій Грішин, Влади­слав Мусієнко, Ірина Скоренцова, Роман Цвелих, Костянтин Білоус, Дмитро Усс, Сергій Мусієнко, Данило Вакуєв, Богдан Рибалко, Владислав Скрипник, Даниіл Трехмоненко); срібних – 15 (Артем Якимович, Тетяна Сенцова, Ярослав Вески, Марія Вольф, Арсен Шапка, Максим Сеченко, Тамірлан Барвінський, Віктор Нес­теров, Артем Шапка, Єгор Пісклов, Дмитро Михайлов, Станіслав Квітка, Олексій Сергієнко, Мар’яна Литвин); бронзових – 10 (Микола Полонський, Денис Мовчан, Яна Попович, Артем Криворучко, Максим Роговий, Філіп Пономаренко, Владислав Чураков, Вадим Бичков, Сергій Іщенко, Володимир Шаповал).

Усі спортсмени отримали медалі, а кубок голови районної державної адміністрації виборола команда хортингістів із Павлівки. Слід зазначити, що це вже друга поспіль перемога павлівських хортингістів, а тому кубок ще на рік лишається у них.

Світлана Калугіна.