Купальська ніч у Павлівці

  957

  6 липня жителі Павлівки, а також гості села відзначали свято Івана Купала, яке щороку збирає любителів обрядових театралізованих дійств.

  Розпочалося свято на березі місцевої водойми. За традицією гостей зустріли короваєм, який подарував місцевий підприємець Юрій Булаєнко.

  Берег ставка був стилізований відповідно до теми заходу: височіла скирта сіна, для дітей був зведений курінь з очерету, збиті з дощок лави… Берегом ходили парубки та дівчата у національних костюмах. Атмосфера свя­та була освячена таємничими казками та легендами про купальську ніч.

  Ведучі оголосили про початок ігрової програми для дітей молодшого віку, а також запросили дорослих до участі у грі «Квітка папороті». Умовою гри було за наданими координатами знайти таємничу квітку папороті. Призовий фонд виділив місцевий підприємець Анатолій Сербін. У грі взяли участь дві команди, до складу яких увійшли і хлопці, і дівчата.

  Після ігрової програми присутніх на святі привітали перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Орленко, представник народного депутата України Олеся Довгого Анна Трубаченко та Павлівський сільський голова Микола Панасенко. Вони побажали молоді у купальську ніч знайти цвіт папороті, а з ним – і вічне кохання, а всім іншим – гарно відпочити і розважитися. А ще – міцного здоров’я, звершень у праці, високих досягнень у навчанні та багато іншого.

  Працівники Павлівського Будинку культури, виконком сільської ради на чолі із сільським головою Миколою Панасенком, місцеві підприємці, просто небайдужі люди зробили все можливе, аби свято було незабутнім. Особливо користувалися попитом серед відвідувачів свята майстер-клас по плетінню купальських вінків, який проводили Оксана Оксенюк і Марія Помінчук. Також завзято працювали «ворожки» – Катерина Панасюк і Любов Амєлєчкіна. Майстри з мехенді та бодіарту наносили на тіло усім бажаючим малюнки і орнаменти. Дітвора мала змогу досхочу награтися в спеціально облаштованій ігровій зоні та на батуті.

  Місцеві господині Лариса Шумило, Олена Соломоненко, Валентина Кравченко, Тетяна Першич, Олена Заболотня та Алла Данільченко винесли на ярмарок різноманітні страви, випічку тощо.

  Після ігрової програми учасники художньої самодіяльності Павлівського Будинку культури, який очолює Олена Нестерова, запропонували глядачам колоритну театралізовану обрядову програму «Диво-вечір на Купала» з хороводами і піснями. А по завершенню обрядового кола біля Марени дів­чата у супроводі парубків із запаленими смолоскипами пускали на воду вінки. Куди попливе – з того краю і чекати кохання; як пливтиме – так і доля складеться.
  Пізно ввечері на березі ставка запалало вогнище і всі бажаючі мали змогу випробувати на собі очищуючу силу купальського вогнища, перестрибуючи через нього.

  Завершилося свято феєрверком, який своїм землякам подарував сільгосппідприємець Олександр Веселий.

  Організатори свята щиро вдячні за допомогу місцевим спонсорам Юрію Булаєнку, Олександру Веселому, Сергію Осиці, Анатолію Сербіну.

  Світлана Калугіна.