«Квітне під небом блакитним моє найрідніше село…»

За традицією, коли в Україні святкують День незалежності, в Озерах ще й відзначають День села.
Цього року він пройшов у сільському Будинку культури. На подвір’ї закладу для дітей встановили батути, торгували солодкою ватою, морозивом та прохолодними напоями, а обабіч була облаштована фотозона, де всі охочі робили селфі чи фотографувалися зі своїми друзями, родинами.
Ведучі заходу щиро привітали із 28-ою річницею незалежності України та Днем села Озера усіх, хто завітав на свято. А бажаючих розділити радість відзначення 85-ої річниці Озер прийшло багато людей, глядацька зала була заповнена вщент.
Розпочалися урочистості внесенням Державного Прапора України.
Зі щирими словами привітання до присутніх звернувся Озерський сільський голова Віталій Федорус.
– Шановні односельці та гості нашого села! Сьогодні вся Україна відзначає День народження нашої держави – 28 років ми, українці, маємо змогу господарювати на своїй землі, розбудовуючи демократичні засади нашої незалежної держави. Творення, становлення держави – це період довготривалий і тернистий. Головне – не опускати руки, не сходити з обраного шляху, а впевнено йти до мети. Я щиро вітаю всіх вас із найголовнішими для кожного державними святами – Днем Державного Прапора та Днем незалежності України.
Понад десятка разів у День незалежності озерчани святкують день народження свого села. Озера – надзвичайне село з неповторними краєвидами. Та найбільша його цінність і неповторність – це ви, шановні мої земляки, працьовиті, щирі, з відкритою душею. Користуючись нагодою, я з цієї сцени дякую за те, що ви залишили свої домашні справи і прийшли розділити радість свята усією громадою. Повірте, ми старанно готувалися, аби це свято вам припало до душі, бо воно ваше і для вас, – звертаючись до присутніх, сказав Віталій Федорус. – Ми любимо Озера і намагаємося зробити все, аби наше село з кожними роком ставало кращим. З кожним роком у нас відбуваються певні зміни. Завдячуючи нашому народному депутату Олесю Довгому, в Озерах з’явилася ще одна пам’ятна дата – 27 квітня 2017 року – день, коли офіційно відбулося відкриття сільського водогону. У кожного, хто забажав, віднині є вода, яку можна споживати, використовувати на потреби у домашньому господарстві. Для озерчан це була важлива подія, яку просто не можна переоцінити. Минулого року сільська рада працювала над Генеральним планом села, і сподіваюся, він скоро буде затверд­жений. Все це – кроки, які наближають нас до спільної мети, – покращення життя наших жителів. Сьогодні я висловлюю подяку тим людям, які поряд, які мені, як сільському голові, в усьому допомагають.
Віталій Федорус оголосив подяки народному депутату України Олесю Довгому, депутатам обласної та районної рад, місцевим підприємцям. Серед них депутату обласної ради Володимиру Кириченку, депутатам районної ради Олегу Медянику, Петру Тютюннику, Ігорю Кирилову, сільгоспвиробникам Сергію Шевченку, Руслану Наконечному, Сергію Шапці, підприємцям Ярославу Мацаку та Айкараму Тартикяну, учителю-пенсіонеру Василю Вовку, церковнослужителю Таловобалківської Свято-Преображенської церкви ієрею Олександру, голові благодійного фонду «Милосердя» Наталії Бут, голові озерської ради ветеранів Василю Якуші та багатьом іншим.
– Я дякую всім, хто допомагає навести лад в селі під час проведення трудових рейдів (суботників). Разом ми впорядкували братську могилу, висадили квіти на клумбах; прибирали центр села тощо. Цього року Постановою Уряду №500-р, за сприяння Олеся Станіславовича Довгого, на с. Озера із державного бюджету виділені кошти на ремонт покрівлі Озерського НВК та для придбання вуличних тренажерів. Нашого народного депутата всі ви поважаєте, і свідчення тому є 69,7% голосів, які ви віддали за нього під час нещодавніх виборів депутатів до Верховної Ради України. Переконаний, що за підтримки Олеся Довгого нам вдасться багато зробити корисного на нашій території. Зі святом вас, шановні! Бажаю всім миру в нашій державі, у ваших домівках, міцного здоров’я, достатку і процвітання нашій Озерській громаді, – на завершення виступу сказав сільський голова.
Вітаючи озерчан зі святом, депутат обласної ради Володимир Кириченко зазначив, що йому завжди приємно бувати на території Озерської сільської ради, а особливо – під час святкування Дня села. Він побажав громаді процвітання, кожній родині – миру і добра, а учням, які незабаром сядуть за парти, – успіхів у навчанні.
– Я знаю, що Віталій Олексійович бере активну участь у суспільних роботах, намагаючись разом із вами зробити село Озера ще красивішим. На свято я вам хочу подарувати драбину, бензопилу та газонокосарку. Це значно полегшить вашу працю. А для сьогоднішнього свята я підготував вам особливий подарунок – феєрверк, – сказав він.
Олег Медяник, вітаючи присутніх зі святом, побажав, щастя в кожній родині і розвитку Озерській громаді загалом, а також вручив сільському голові продукцію торгової марки «Світ Сир» і оголосив, що музичний супровід свята, про який він подбав, буде тривати до пізньої ночі.
Представляючи Олега Григоровича, Віталій Федорус зазначив, що за підтримки депутата районної ради в цьому році зроблено ремонт у сесійній залі сільської ради, де можна буде, за потреби, проводити й інші загально сільські чи сімейні заходи.
Ведучі свята зазначили, що на сьогодні у селі не залишилося жодного ветерана Другої світової війни, але живуть ветерани Афганської війни Віктор Палярус, Микола Руденко, Юрій Ткаченко; ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС Віктор Жиленко та Сергій Крисак; учасники АТО Олексій Гонець, Василь Тарасенко, Олександр Олійник, Андрій Коваленко, Сергій Секундяк, Віталій Тютюнник, Андрій Корнілов, Сергій Чепурко, Олександр Ткаченко, Андрій Деуш, Володимир та Олександр Закряжевські.
Продовжують захищати територіальну цілісність України Михайло Горбунов, Сергій Поворозник та Валентина Артеменко.
Усіх загиблих за свободу України присутні на заході вшанували хвилиною мовчання.
Під час свята сільський голова щирими словами привітав та вручив подарунок найстаршій жительці Озер Євдокії Гнатівні Цимбалюк, якій у цьому році виповнилося 91 рік, а Наталія Бут і Ігор Кирилов привітали батьків наймолодших жителів села – двійнят Даші і Маші Коваленків та багатодітну родину Крисак, які виховують п’ять дітей.
Після відзначень Віталій Федорус запросив усіх до святкування та розваг.
Світлана Калугіна.