Квітучу Світловодщину розбудовуємо разом

На сучасному етапі розбудови України як демократичної, соціальної та правової держави, розвиток місцевого самоврядування є одним з пріоритетних напрямів державної політики. Розбудова держави неможлива без розбудови регіонів. А сильною регіональна влада буде тоді, коли вона у повному обсязі забезпечить надання соціальних послуг населенню.

707

Саме до представників місцевого самоврядування йдуть люди зі своїми проблемами, надіями та сподіваннями. І саме від їхнього професіоналізму, досвіду, компетенції та відповідальності залежить добробут і майбутнє кожної територіальної громади.

Основний тягар повсякденних турбот сьогодні лягає на плечі сільського голови, який, дбаючи про долю та благополуччя своєї територіальної громади, зобов’язаний вишукувати можливість її розвитку, несучи при цьому повну і безпосередню відповідальність за стан справ.

До складу Світловодського району входять десять сільських рад, де проживає понад 8 тисяч населення. Сьогодні робота виконкомів сільських рад та депутатських корпусів спрямована на забезпечення жителів громад всіма соціальним послугами.

Великоске­льовська сільська рада була заснована у 1994 році за ініціативи громади села Велика Скельова. Першим сільським головою була Віра Олександрівна Тимофієва, яка пропрацювала з до 1998 року. До 2010 року громаду очолювали Іван Йосипович Коряченко, Сергій Вікторович Бурлака, Ірина Валентинівна Ломо­нос. Головним прин­ципом їхньої діяльності було чуйність та доброзичливе ставлення до людей. Вони прикладали максимум зусиль для поліпшення добробуту своїх односельців.

З 16 листопада 2010 року громаду очолив Сергій Могильний. Це людина дієва з активною громадською позицією, унікальними організаторськими здібностями, повний сил та енергії, а головне – з впевненістю, що може принести користь громаді. Саме тому він і балотувався на посаду сільського голови де він народився та проживали його батьки. За час трудової діяльності він не зраджує поставленій меті.

Свою діяльність Сергій Оникійович розпочав з благоустрою території рідного села. Зокрема, було розбито сквер, на якому висаджені дерева, декоративні кущі, розбиті квітники. Проведено благоустрій сільського кладовища: розчищені та вирубані чагарники, висаджені берізки, відновлено під’їзні шляхи. Постійно проводиться розчищення сільських доріг, подвірний вивіз сміття. Сьогодні зроблено ремонт у приміщенні адмінбудинку, відновлено фасад, встановлено водяне опалення у приміщенні поштового відділення зв’язку та приміщеннях сільської ради і ФПу. Сільський голова започаткував святкування Дня села. За головування Сергія Оникійовича у Великій Скельовій встановлено меморіальний комплекс воїнам-односельчанам, загиблим у роки Другої світової війни, за допомоги народного депутата України Олеся Довгого та депутата районної ради Олега Медяника. Депутат районної ради Володимир Кириченко допоміг обладнати тренажерну залу та замінити шість вікон.

За підтримки народного депутата України Олеся Довгого було встановлено дитячий майданчик, виділені кошти з державного бюджету на реконструкцію Великоскельовської ЗШ І-ІІ ст. – для відкриття дитячого садка. На території села облаштовано три автобусні зупинки.

Сергій Оникійович добросовісно виконує побажання односельців, хоча зізнається, що не все та не завжди вдається зробити, зокрема, через обмаль коштів. Сільський голова піклується про одиноких пристарілих людей, учасників війни та ветеранів праці, які часто його називають своїм батьком.

Він виробив для себе дуже важливе життєве і християнське право, від якого старається не відступати: «Допомога людям – це твій святий обов’язок». І, звичайно, допомагає.

Сільський голова в усьому відчуває підтримку своїх колег та родини. До нього завжди з увагою і розумінням ставиться дружина, пані Світлана, син Анатолій та донька Аліса. Односельці добре знають пана Сергія ще змалку, тож готові підтримувати його плани щодо поліпшення соціально-економічного розвитку села, а він, у свою чергу, розуміє, що сільський голова повністю відповідає за життя громади, і несе цю відповідальність, захищаючи людей та їхні інтереси.

Селу Федірки дуже пощастило. Ні, воно не розташоване на трасі, де за день проїздить тисячі машин; тут немає особливих архітектурних пам’яток, чи того, що може привабити туристів. Та в цьому селі живуть люди, які роблять все можливе, щоб село жило і розвивалося.

Володимир Іванович Джулай головує в селі з 1995 року. Коли з ним зустрічаєшся, відразу стає зрозуміло, що це справжній господар.

З 1991 року, з часу, коли розпалося останнє колективне сільськогосподарське підприємство, на території сільської ради припинили свою роботу цілий ряд соціальних закладів, у тому числі і дитячий садочок – один із кращих у районі.

У 2011 році сільський голова вирішив на базі Федірківської ЗШ І-ІІ ст. створити навчально-виховний комплекс, до складу якого ввійде і дошкільний навчально-виховний заклад. Володимир Іванович подбав про меблів та постільну білизну, які залишилися ще з 1991 року. Звичайно, дещо довелося придбати, та й сам дитячий садок нині розмістився на території Федірківської школи. Заклад, який ввійшов до складу Федірківського навчально-виховного комплексу, обладнаний усім необхідним: є ігрова кімната, спальня, ванна кімната. Зараз садочок – гордість села і справжня гордість господаря.

На території сільської ради постійно проводиться ремонти пам’ятників та братської могили, де поховані загиблі в роки Великої Вітчизняної війни; ведеться догляд за сільським парком.

Володимир Іванович потурбувався, щоб у селі був громадський ставок. Кожного року ведуться роботи по його облаштуванню: завозиться пісок для сільського пляжу, ремонтується дамба. Працюють тут, переважно, місцеві рибалки, які зацікавлені, як і голова села, аби у ставку і риба водилася, і людям було де відпочити.

Не залишаються без уваги сільського голови й учасниця Великої Вітчизняної війни Поліна Прокопівна Козіна. А з якою гордістю говорить Володимир Іванович Джулай про сільгоспвиробників Любов Замкову і Юрія Ющенка.

Влітку цього року Володимир Іванович разом із депутатським корпусом вирішили зробити реконструкцію сільського водогону. Ремонті роботи тривали майже три тижні. І справу було завершено.

Аби урізноманітнити життя сільських жителів, цього року у Федірківській сільській бібліотеці, за сприяння сільського голови, відбулося свято жінки. Також щороку після урочистостей, присвячених святкуванню Дня Перемоги, сільська рада запрошує до святкового столу дітей війни, щоб пом’янути загиблих воїнів-односельчан, воїнів-визволителів села Федірки. І це вже стало традицією. За останній час село Федірки стало охайнішим і красивішим. Скільки сил і енергії довелося прикласти сільському голові, щоб, нарешті, вулиці села у вечірній час були освітлені. А ще у Володимира Івановича є мрія – облаштувати у центрі села дитячий ігровий майданчик.

Володимир Джулай у своїй роботі опирається на депутатський корпус, радиться з ним. І це дає хороший результат. Колектив Федірківської сільської ради невеликий, але дружний. Тут завжди робоча атмосфера, довірливі стосунки.
Володимир Іванович закоханий у своє село, любить і поважає своїх односельців. Недаремно, прийнявши від громади святковий коровай на святі села, він сказав: «Ви, шановні односельчани – особливі люди, які вмієте і працювати, і відпочивати, і любити свою землю, ростити дітей. Всі ви – одна велика родина, і я пишаюся вами».

Село Микільське засноване у 1754 році переселенцями-старообрядцями з Курської та Орловської губерній царської Росії. Ці люди принесли на українську землю свої вірування, звичаї, свій менталітет.

Нині до Микільської сільської ради входить три села: Бугруватка, Золотарівка та Микільське. Умілим керівником і організатором своєї громади є Володимир Щукін, який вже п’яте скликання працює сільським головою. Незважаючи на фінансові труднощі, він робить багато корисних справ для людей, за термін свого головування заслужив авторитет серед односельців як продуктивний генератор ідей і справжній організатор по їх втіленню в життя. А результат – благоустрій села, закладів соціальної сфери, проведення ремонту доріг тощо. Надійною допомогою та опорою для сільського голови є працівники апарату сільської ради.

В апараті Микільської сільської ради працюють секретар сільської ради Людмила Кушніренко, начальник бухгалтерського обліку-головний бухгалтер Тетяна Капуріна, землевпорядник Ольга Фоменко та спеціаліст по субсидіях Оксана Дронова.

У своїй повсякденній роботі усі працівники сільської ради приділяють увагу, в першу чергу, спілкуванню з людьми, шанобливому ставленню до кожного, вмінню вирішувати найскладніші питання в найкоротший термін, дотриманню високої культури спілкування.

До всіх труднощів колеги ставляться з гумором і завжди готові допомогти один одному. «Один за всіх та всі за одного» – девіз колективу Микільської сільської ради.

Наразі спільним зусиллями на території Микільської сільської ради проведено ремонт покрівлі Будинку культури на загальну суму 10000 грн., у Золотарівському фельдшерському пункті, за кошти спонсорської допомоги фермерських господарств, замінено вікна, двері, проведено капітальний ремонт приміщень, проведено заміну опалювального котла і опалювальної системи тощо; за 2013-2016 роки було проведено реконструкцію вуличного освітлення в селах Золотарівка та Микільське за рахунок коштів сільського бюджету загальною вартістю 506500 грн. За участі сільської ради реалізовано проект «Капітальний ремонт покрівлі будівлі школи» (на виготовлення проектно-кошторисної документації з бюджету сільської ради виділено 30000 грн.); «Комп’ютеризація англомовного класу» (з бюджету сільської ради було надано 100000 грн.); на утримання Микільської ЗШ витрачено 332000 грн. (для порівняння, у 2016 році ця сума складала 140000 грн.)

На утримання Микільської медамбулаторії загальної практики сімейної медицини у бюджеті сільської ради було передбачено 35000 грн.; встановлено 5 автобусних зупинок на суму 80800 грн. За рахунок коштів бюджету сільської ради проведено ремонт доріг на суму 68200 грн. У 2015 році за допомогою народного депутата України Олеся Довгого в центрі села встановлено дитячий майданчик на суму 35000 грн.

Аби села Микільської сільської ради мало гарний вигляд, щорічно проводяться місячники з благоустрою територій: останнім часом висаджено 300 саджанців дерев і кущів, ліквідовані несанкціоновані сміттєзвалища. Підростаюче покоління доглядає за обеліском Слави загиблим землякам у роки Другої світової війни і могилою невідомого солдата.

За рахунок благодійних внесків профінансовано роботи з ремонту церкви. Щорічно виділяються кошти на подарунки та матеріальну допомогу обдарованим дітям, призерам олімпіад, багатодітним матерям, воїнам АТО, ветеранам Другої світовій війни. Також керівництво сільської ради щороку дбає, аби на День святого Миколая дітвора мала змогу поласувати солодощами, тощо.

За підтримки сільської ради місцеві спортивні команди є постійними призерами районних та обласних спартакіад. Серед пріоритетних завдань сільського голови, виконкому сільської ради, депутатського корпусу є розвиток аграрного сектору економіки та добробут сільського населення.

У колективі існують традиції святкування урочистих подій, які відбуваються в житті працівників та інших спільних свят. Вони – досвідчені, різні за професіями, поглядами, уподобаннями, але їх об’єднує одне – прагнення зробити все від них залежне, аби рідне село стало затишнішим, кращим, комфортнішим; щоб жителі територіальної громади почувалися захищеними, мали роботу, можливість забезпечувати своїм родинам нормальне життя.

Згуртована, працездатна команда здатна виконувати найскладніші завдання. Зокрема, за вагомий особистий внесок у розвиток територіальної громади, активну громадянську позицію та з нагоди Дня місцевого самоврядування Почесною грамотою нагороджено Тетяну Капуріну.

Серед членів депутатського корпусу сільської ради є обранці, які вже не один раз представляють інтереси місцевої громади в сільській раді. Депутати сільської ради завжди успішно вирішують важливі соціально-економічні та громадсько-політичні питання.

Ніколи односельці не забувають і тих, хто багато років відав розбудові місцевого самоврядування. Це колишні секретар сільської ради Надія Шмакова, землевпорядник Віра Ануріна, начальник ВУС Олександра Хохленко. Тож нехай їх багатий досвід роботи в місцевій самоврядності стане часткою творчої роботи у вирішенні актуальних проблем жителів населених пунктів.

З нагоди свята колектив Микільської сільської ради бажає всім, хто працює та працював у місцевому самоврядуванні, хто вболіває та відстоює інтереси місцевої самоврядності територіальної громади, міцного здоров’я, родинного благополуччя та здійснення всіх життєвих планів і сподівань. Нехай це свято додасть сил і наснаги на добрі справи, впевненості у європейському майбутньому нашої держави, порозуміння і єдності задля розвитку єдиної України!

Андрій Андрійович Рубаненко народився у селі Захарівка, але після одруження оселився в Іванівці. Спочатку, молодим спеціалістом, він працював агрономом у КСП «Дружба», потім – звичайним робітником, а з 2001 року – землевпорядником Іванівської сільської ради.

До роботи Андрій Андрійович завжди ставився відповідально, до людей – з розумінням. За це він неодноразово був нагороджений грамотами та подяками різних рівнів.

У 2011 році Андрій Рубаненко був обраний секретарем Іванівської сільської ради. За 5 років роботи на цій посаді зарекомендував себе здібною, відповідальною людиною. Завжди намагався усіх вислухати, хто б не звернувся, допомогти і ділом, і словом.

Восени 2015 року Андрій Андрійович подав свою кандидатура на голову Іванівської сільської ради і громада його підтримала. Як виявилося – не даремно. У цьому ж році Андрій Андрійович був нагороджений грамотою Кіровоградської обласної державної адміністрації за сумлінну працю та вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування. Ось уже 2 роки він вправно справляється зі своїми обов’язками, несе відповідальність за свою громаду, благоустрій та розвиток села: ремонтує дороги, підтримує чистоту на сільських вулицях, допомагає місцевій школі, організовує дозвілля, свята для сільських жителів, за що його поважають односельці та колеги. А допомагає йому у цьому його команда: депутати та працівники сільської ради Світлана Михайлова, Сергій Стукалов, Орина Покотило, Валентина Шаповал, Олександр Середа, Наталія Покотило, Сергій Мирончук, Тетяна Шаповал, Микола Леженко, Іван Бердник, Оксана Бабенко, Гафія Хижняк, Світлана Мирончук.

Оксана Бабенко деякий час працювала вчителем початкових класів у місцевій школі, а з листопаді 2015 року обрана депутатом та секретарем сільської ради. Незважаючи на молодий вік, Оксана Олександрівна завзято та з відповідальністю ставиться до роботи, кожного дня вивчає нове у законодавстві і доносить його до населення.

Гафія Хижняк – бухгалтер Іванівської сільської ради. Молодою дівчиною вона із Закарпатської області приїхала навчатися на Кіровоградщину. На практику потрапила у Іванівку. Тут зустріла свою долю і залишилася жити. Софія Іллівна (так її називають колеги) – одна з найкращих бухгалтерів району. Уже більше 20 років вона працює у сільській раді. Колеги та жителі села завжди консультуються з нею з усіх важливих питань. Вона ще й вивчає податкове законодавство, опановує сучасні форми ведення бухгалтерського обліку із застосуванням електрон­них програм. Софія Хижняк – справжній фахівець своєї справи, вправна господиня, відповідальний громадянин, активіст, депутат усіх скликань та справжній патріот. Вона, за багаторічну плідну працю та високий професіоналізм, неодноразово була нагородження грамотами та подяками різних рівнів.

Світлана Мирончук по закінчення навчання прийшла працювати бухгалтером в КСП «Дружба», а з 2011 року – землевпорядник Іванівської сільської ради. Світлана Іванівна – відповідальний працівник, користується повагою односельців та колег. Вона завжди стежить за тим, щоб землі сільської ради використовувалися раціонально та ефективно. Під час роботи зарекомендувала себе наполегливим працівником, за що була нагороджена грамотою Світловодської райдержадміністрації.

Іванівська сільська рада не стоїть осторонь проблем села та її жителів. Голова, депутати та працівники апарату сільської ради з розумінням ставляться до кожного жителя, до кожного проблемного питання та спірної ситуації. І хоча зараз у нашій країні не кращі часи, жителі села Іванівка живуть з оптимістичним настроєм, а працівники місцевого самоврядування працюють, не опускаючи рук, заради суспільного блага.

Захарівську сільську раду вже два роки очолює молодий та енергійний сільський голова Віктор Гарбуз. Хоч він працює на цій посаді і небагато часу, але вже встиг чимало зробити, тож є вже чим похвалитися. Особис­те кредо Віктора Васильовича – «Не словом, а ділом!»

«У Захарівці є школа, Будинок культури, краєзнавчий музей, але не вистачало нашому селу привабливості». Саме з цього і розпочав свою роботу молодий голова. Прийшовши на посаду, він, перш за все, облаштував біля входу до сільського Будинку культури тротуарну стежку, поставив у центрі села паркан, який нині є справжньою окрасою, за його ініціативи у селі з’явилися чудові клумби.

Наступним етапом роботи для сільського голови був дитячий садочок – Віктор Васильович ретельно вивчив обсяг робіт, який необхідно було виконати.

Дійсно, роботи там було багато. Спочатку сільська рада виділила кошти на проектно-кошторисну документацію, а також частину коштів – на будівництво дитячого садочка, яке було розпочато попереднім сільським головою. На даний час ці роботи вже на завершальному етапі.

– Відкриття цього прекрасного, комфортного дошкільного закладу буде чудовим подарунком як для малечі, так і для їхніх батьків. Я впевнений, це буде найкращий дитячий садочок у районі. Саме завдяки тісній співпраці з районною державною адміністрацією та районною радою, а також з народним депутатом Олесем Довгим мрія наших односельців про дитячий садок здійснилась, – каже Віктор Гарбуз.

Тісно співпрацює сільський голова і з педагогічним колективом, допомагає у вирішенні поточних питань, що виникають в освітньому закладі. Так, у спортивній залі школи було замінено величезні зношені вікна на нові метало­пластикові.
Також на найгіршій частині дороги при в’їзді у центр села було покладено нове асфальтне покриття. Це стало можливим завдяки співпраці сільської ради та сільгоспвиробників, у тому числі і одноосібників.

Віктор Васильович знаходиться у постійному пошуку та в процесі реалізації нових ідей, і ніколи не зупиняється на досягнутому. Часто жителі села звертаються до свого голови із проблемами, а він ніколи їм не відмовляє у допомозі.

Віталій Олексійович Федорус
Віталій Олексійович Федорус

Територія Озерсь­кої сільської ради складається з мальовничих сіл Озера, Олексіївка і Талова Балка. Тут живуть гарні, працьовиті люди, які трудяться на благо своєї території.

Не стоять осторонь, а в усьому допомагають і підтримують сільського голову Віталія Федоруса виконавчий комітет та депутатський корпус сільської ра­ди.

З нагоди Дня місцевого самоврядування жителі Озерської сільської ради висловлюють подяку народному депутату України Олесю Довгому, голові районної державної адміністрації Сергію Твердовському, голові районної ради Роману Домбровському, депутатам районної ради Володимиру Кириченку, Олегу Медянику, місцевому фермеру Сергію Шевченку, депутатам та виконавчому комітету Озерської сільської ради за допомогу у підключенні Озер до водогону «Дніпро-Кіровоград».

Протягом багатьох років в селі були проблеми з водопостачанням, але завдяки цим людям з небайдужими серцями жителі отримали якісну воду, яка є у їхніх оселях цілодобово.

Також у цьому році розпочато реконструкцію водогону в селі Озера, де також не обійшлося без допомоги та підтримки голови районної державної адміністрації Сергія Твердовського, за що громада йому дуже вдячна.

Не можна обійти увагою церкву у селі Талова Балка, яка довгий час була нікому не потрібна і з роками руйнувалася. Та завдяки настоятелю Свято-Преображенського храму архімандриту Серафиму і голові релігійної громади Горбунову Борису Михайловичу (нині покійному), за підтримки сільської ради і особисто сільського голови Віталія Федоруса храм відбудовується і нині є окрасою територіальної громади.

Про роботу Григорівської сільської ради можна говорити дуже довго, адже з 2010 року громаду очолила енергійна, добра і відповідальна людина – Надія Миколаївна Невкрита.

На території сільської ради працюють Григорівська ЗШ І-ІІІ ступенів, Григорівський ДНЗ «Ромашка», Григорівський ФАП, Оврагівський та Яремівський ФПи, Григорівський Будинок культури, Яремівський клуб, Григорівська бібліотека. Свою господарську діяльність здійснюють СТОВ «Земля і люди», філія ПП «Ніколь», п’ять фермерських господарств, а також відділення зв’язку і дев’ять торговельних точок.

До складу Григорівської сільської ради входять п’ять сіл: Григорівка, Оврагове, Яремівка, Кобзарівка та Перехрестівка; загальна кількість населення – 1041 особа.

Одним з найважливіших своїх завдань сільська рада вважає належне утримання закладів соціальної сфери, зокрема, дошкільного навчального закладу «Ромашка».

З метою забезпечення вихованців ДНЗ повноцінним харчуванням, сільська рада здійснює систематичний контроль за дотриманням норм харчування, передбачених законодавством України, та своєчасним завезенням якісної продукції. А ще тут проведено поточний ремонт, замінено вікна та двері на металопластикові, закуплено комплекти дитячої постільної білизни та дитячі ковдри, морозильну камеру, посуд, нові іграшки, створено всі умови для повноцінного розвитку і виховання дітей. За рахунок коштів спонсорів біля ДНЗ встановлено паркан із бетонних секцій.

За рахунок коштів сільського бюджету у Яремівському сільському клубі проведено заміну вікон на металопластикові, проведено поточний ремонт у приміщенні, відремонтовано покрівлю. У Григорівському Будинку культури проведено заміну вікон та дверей на металопластикові, закуплено музичну апаратуру, проведено поточний ремонт, закуплено куліси для сцени, проведено частковий ремонт покрівлі.

За рахунок спонсорів проведено утеплення приміщення Григорівського ФАПу, замінено покрівлю, встановлено паркан із бетонних секцій.

У Григорівській сільській бібліотеці також проведені ремонти – замінено вікна на енергозберігаючі. А ще проводиться щорічна підписка періодичної преси.

У приміщенні сільської ради також проведено поточний ремонт: встановленні металеві двері, проведено заміну вікон на металопластикові, встановлено решітки на вікнах, проведено ремонт фасаду приміщення. Нині адмінбудинок Григорівської сільської ради переведено на автономне опалення.

Одним із завдань сільської ради є благоустрій населених пунктів. Ця робота проводиться протягом всього року. Це і розчистка та побілка бордюр, висадження декоративних дерев, кущів, догляд за парком відпочинку, ліквідація стихійних сміттєзвалищ.

Сільському голові активно допомагають депутати сільської ради і населення, які залучають до проведення суботників. Завдяки цьому село має привабливий вигляд.

За кошти сільської ради проведено поточний ремонт доріг по вул. Заводській, вул. 40 років Перемоги, вул. Новій, вул. Вишневій, вул. Партизанській; відновлено вуличне освітлення по вул. Центральній, вул. Б. Хмельницького, вул. Кропивницького с. Григорівки; проведено благоустрій дороги по вул. Шевченка.

Проведено вуличне освітлення і у Кобзарівці по вул. М. Грушевського та по пров. В. Бойка; в центрі села встановлена зупинка, ігровий майданчик для дітей. Також проведено ремонт стели з назвою села Григорівка.

За рахунок спонсорських коштів проведено капітальний ремонт меморіального комплексу загиблим воїнам в роки Другої світової війни, закуплено та встановлено бетонні секції для огорожі цвинтаря центрального кладовища с. Григорівка. В центрі села встановлено ігровий майданчик для дітей.

Григорівська сільська рада має свої традиції. Так, щороку в другу суботу вересня Громада Григорівки відзначає День села, традиційними стали свята «Масляна», День працівників сільського господарства тощо.

Сьогодні на території сільської ради проживає один учасник бойових дій Другої світової війни і одна вдова померлого інваліда Другої світової війни, чотири воїна-інтернаціоналісти, вісім учасників бойових дій (АТО). Тож 9 травня, 14 жовтня, на новорічні свята тут вшановують наших захисників, відвідують вдома ветеранів війни.

До Глинської сільської ради входять чотири села: Глинськ, Арсенівка, Семигір’я та Ганнівка; загалом проживає 1260 мешканців. Виконавчий комітет сільської ради складається із 10 членів. Очолює органи місцевого самоврядування сільський голова Аріф Різаєв. А ще трьох жителів Глинсь­кої сільської ради обрано депутатами районної ради.

На території сільської ради діють соціальні заклади, які покликані забезпечувати потреби жителів громади.

Так, дошкільний навчальний заклад «Сонечко» відвідує 36 вихованців, з якими працюють 15 працівників. Завідуюча закладом Наталія Григулич – депутат сільської ради. Глинський дитячий садок – єдиний в районі, де функ­ціонують дві вікові групи. Він, завдяки бюджету сільської ради та за сприяння депутатів різних рівнів, має гарну матеріальну базу. Так, за підтримки народного депутата України Олеся Довгого було встановлено гарний дитячий ігровий майданчик; постійно допомагають і депутати районної ради Володимир Кириченко та Вадим Дмитрієв.

Приміщення Будинку культури поєднало в собі власне Будинок культури та сільську бібліотеку, яка обслуговує населення, надаючи інформаційні послуги. Завідуюча сільською бібліотекою Тетяна Стецунова, а Будинку культури – Наталія Водяна також входять до депутатського корпусу. Глинська сільська рада піклується про дозвілля та само­освіту своїх мешканців. Так, завдяки сільській раді сільська бібліотека має можливість підписувати близько 20 видань періодичних видань, є можливість систематично оновлювати книжковий фонд, користуватися всесвітньою мережею та працювати у відремонтованому приміщенні.

Глинський Будинок культури в цьому році відсвяткував своє 80-тиріччя. З нагоди ювілею керівництво ПП «Олдер» зробило для працівників культури села подарунок – кошти на придбання сценічного одягу та гардин для кімнати урочистих подій. А депутат районної ради Володимир Кириченко подарував жителям Глинської ради виступ відомого в м. Кропивницькому ді-джея Ярослава Стаса, а також яскравий феєрверк. Крім того, цьогоріч було виготовлено технічну документацію самої споруди Будинку культури та складено кошторис для проведення капітального ремонту.

При Будинку культури працюють 7 гуртків художньої самодіяльності та 4 любительські об’єднання, які відвідують 142 аматори.

Глинська медамбулаторія загальної практики сімейної медицини обслуговує 5 сільських рад (13 населених пунктів), де проживає 3570 мешканців. Завідувач Глинської медамбулаторії – Василь Савіцький – член виконкому сільської ради, дбайливий господар і мудрий керівник. Згодом планується на базі Глинського медичного закладу створити обласний центр реабілітації воїнів – захисників Батьківщини, і, зважаючи на масштабність проекту, у ньому візьмуть участь і органи місцевого самоврядування.

Працює на території Глинської сільської ради і комунальний заклад «Глинське навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів». Його директор Юрій Москаленко та заступник директора з навчальної роботи Ольга Мельник – члени виконавчого комітету, а заступник директора з виховної роботи Анна Мірошник – заступник голови виконавчого комітету сільської ради.

Новий статус Глинська школа здобула у цьому році, отже з’явилися нові завдання, які педагогічний колектив має виконувати на високому рівні. Їм це вдається завдяки тісній співпраці із сільським головою та членами місцевого самоврядування. Часто заклад отримує допомогу від депутата районної ради Анатолія Деревянка, а з нагоди дня вчителя та Дня села учні і педагогічний колектив отримали цінний дарунок від народного депутата України Олеся Довгого – сертифікат на придбання приладів для хімічного кабінету.

Місцева пожежна частина, яка також знаходиться на бюджеті сільської ради, налічує 4 водія та обслуговує 3 сільські ради, а також дбає про належний санітарний стан території села. Старший водій цієї організації – Володимир Стояновський – депутат сільської ради.

Крім цього в селі працює відділення зв’язку, аптека, виробнича дільниця Світловодського району електричних мереж, перукарня та ряд сільськогосподарських підприємств. Практично в кожному колективі є люди, які працюють в органах місцевого самоврядування, які мають змогу брати участь у вирішенні проблем сільського масштабу та сприяють розвитку Глинської сільської ради. Щорічно, під час святкування Дня села та Дня місцевого самоврядування депутати, які були найактивнішими протягом року, отримують подяки від сільського голови. Приємно відзначити, що цього року такі подяки отримали депутат районної ради Анатолій Деревянко та депутат сільської ради Володимир Стояновський.

Головна новобудова села – церква св. Архістратига Михаїла. Приємно, що до будівництва цього високодуховного об’єкту долучилася вся громада. Ініціатором та головним виконавцем проекту є священик села Глинськ Іван Володимирович Завацький.

Велику допомогу в будівництві надали сільські депутати, які не один раз працювали на своїх округах, збираючи кошти на будівельні матеріали, а також депутати районної ради та керівники сільськогосподарських підприємств.

Односельці цінують та поважають членів Глинського органу місцевого самоврядування, адже багато депутатів працюють по декілька каденцій, а сільський голова Аріф Різаєв займає посаду сільського голови із 2000 року, тому добре знає проблеми громади, налагодив тісну співпрацю із районним керівництвом та народним депутатом України Олесем Довгим.

У Глинську переконані – розквіт сільської громади обов’язково настане, коли є бажання працювати на благо цього розквіту. У членів Глинської громади таке бажання є.У серпні далекого 1992 року у Павлівській сільській раді розпочала роботу молода і вродлива жінка – Любов Кочурко. І ось вже 25 років поспіль вона сумлінно виконує свої посадові обов’язки спеціаліста по субсидіях.

Кочурко Л.М.
Кочурко Л.М.

Саме Любов Миколаївна готує документи на оформлення субсидій для мешканців сіл Павлівки та Вільного, а це більше тисячі домогосподарств; здійснює оформлення соціальних допомог, видаючи необхідні довідки, а також довідки на оформлення пенсій колишнім колгоспникам.

Любов Кочурко тісно співпрацює з районним територіальним цент­ром. Завжди усміхнена, ввічлива і привітна, вона вчасно доносить до жителів громади необхідну інформацію, надає консультації і роз’яснення. А це, погодьтесь, вказує на її високий рівень професіоналізму та відповідальності. Любов Миколаївна є діючим депутатом Павлівської сільської ради, якій односельчани висловлюють свої побажання, довіряють свої проблеми і діляться приємними новинами. Спокійна, врівноважена і, водночас, енергійна, вона легко і невимушено спілкується з людьми: завжди відгукнеться на прохання допомогти, і підкаже, і розрадить, і заспокоїть. Відкритість, чуйність і щирість характеризують Любов Миколаївну Кочурко. Це прекрасна доброзичлива людина, яка заслужено користується повагою та авторитетом у колективі і серед жителів громади. Окрім цього, у Павлівці Любов Миколаївну добре знають і як віддану люблячу доньку, що не один рік доглядає прикуту до ліжка хвору маму. А ще, вона чудова дружина і матуся, має двох доньок і сина. І, зрештою, гарна бабуся, у якої семеро онуків. Нікого вона не обходить увагою, допомагає і віддає своє велике любляче, сповнене добротою і ніжністю серце.

Встигає ця працелюбна жінка навести лад і в професійних справах, і вдома, бо поважають Любов Миколаївну ще й за гарне господарювання. У неї завжди все охайне і доглянуте: хата, город, подвір’я, що буяє влітку і восени квітом. Вміє і любить вона смачно готувати, тому знана не лише своєю добротою, а й гостинністю.

Миронівську сільську раду очолює Анатолій Пет­рович Фещенко. На посаду сільського голови жителі Миронівки обрали його вже вдруге. Завдяки тісній співпраці сільської ради із місцевим підприємцем Валерієм Шевченком у центрі Миронівки з’явилися фактично нові дороги, облаштовані бордюри та клумби, а окрасою села став дитячий дошкільний навчально-виховний комплекс, який відвідує 22 маленьких жителі громади.

Анатолій Фещенко брав участь в антитерористичній операції, тож нині часто перебуває на військових зборах. У час його відсутності громадою вміло керує секретар сільської ради Тетяна Літвінова. Виконавчий комітет сільської ради спільно із депутатським корпусом та місцевим бізнесом роблять усе можливе, аби життя громади Миронівської сільської ради ставало з року в рік кращим.

Нині місцеве самоврядування знаходиться в процесі реформування, тож працювати і сільським радам, і депутатам сільських та районного рад доводиться і у нових умовах і за новими правилами. Та головне – їхня діяльність завжди буде спрямована на розвиток громади, на покращення добробуту жителів нашого регіону. Зі святом вас, шановні працівники органів місцевого самоврядування!