Кишкові отруєння, як наслідок стихійної торгівлі

328

Проблема продажу продуктів харчування в невстановлених для цього місцях існує у всіх містах та районах Кіровоградської області. Наш район не є винятком.

Торгівля харчовими продуктами на тротуарах чи в інших не облаштованих для цього місцях  проводиться з грубими порушеннями вимог  безпечності та якості харчових продуктів, а саме: відсутні умови щодо зберігання та реалізації продукції, працюючі не проходять обов’язкові профілактичні медичні огляди та не мають особових медичних книжок, відсутні умови для дотримання особистої гігієни, відсутні документи, які свідчать про походження продуктів.

Нагадаємо, що торгівля з рук у невстановлених місцях являється правопорушенням, за яке відповідно до статті 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення реалізаторів продуктів харчування карають штрафом з конфіскацією товару або без них. Право вживати заходи до правопорушників віднесено до компетенції органів внутрішніх справ.  Але, необхідно, щоб усі мешканці нашого району налаштувались на боротьбу з цим злом. Стихійна ринки виникають тому, що на них є попит, але покупці ніколи не замислюються про наслідки.

Стихійна торгівля несе потенційну небезпеку для споживача – отруєння, кишкові хвороби, а то й навіть смерть. Адже продукти, які безконтрольно реалізуються з рук, не пройшли лабораторний контроль, не мають відповідного маркування, не упаковані належним чином. Придбавши продукти харчування на стихійному ринку людина розраховує зекономити гривню чи дві на певному продукті, а отримує кишкові хвороби і, як наслідок, на лікування піде набагато більше і часу, і грошей. Тому завжди потрібно аналізувати і прораховувати на кілька кроків вперед вигоду від покупок на стихійному ринку.

З метою попередження харчових отруєнь радимо не купувати продукти харчування на стихійних ринках з рук у приватних осіб; не брати в дорогу та на відпочинок продуктів, що швидко псуються; продукти, що швидко псуються зберігати тільки в холодильнику та обов’язково дотримуватись термінів їх реалізації; ретельно проварювати, тушкувати і просмажувати харчові продукти, особливо консервовані, безпосередньо перед вживанням. Залишки їжі на наступний день перед вживанням обов’язково прокип’ятити чи протушкувати; сирі і варені продукти при приготуванні їжі обробляти окремим розробним інвентарем; захищати харчові продукти і продовольчу сировину від випадкових забруднень, зберігати їх в закритому посуді.

У випадку виявлення перших ознак харчового отруєння (слабкість, підвищення температури тіла, нудота, біль в животі, блювання, пронос тощо) не займайтесь самолікуванням, а терміново зверніться до найближчої лікувальної установи за допомогою медпрацівників.Ще раз звертаємось до всіх громадян: краще всього купувати продукти харчування в офіційних магазинах і ринках. Це може гарантувати безпеку та якість харчових продуктів, а також надасть можливість у разі виникнення будь-яких негараздів подати у судові органи позов на відшкодування завданих збитків або шкоди здоров’ю.

Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати. Будь яке отруєння не проходить безслідно. Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких.

Управління економічного розвитку і торгівлі РДА,

Управління Держпродспоживслужби у Світловодському районі.