Китайська Народна Республіка пам’ятає своїх друзів

13 жовтня Світловодськ відвідала делегація Китайської Народної Республіки, яку супроводжував голова Одеської регіональної організації національної спілки журналістів України Юрій Работін. У складі делегації перебував генеральний консул Китайської Народної Республіки пан Сун Лицюнь.
Приводом для візиту стало вручення ювілейної медалі до 70-річчя утворення Китайської Народної Республіки жителю нашого міста Федору Григоровичу Пугачу.
Федір Григорович Пугач народився 3 березня 1927 року на Олександрійщині. Після закінчення у 1941 році 6-тирічки влаштувався в селі робітником. У січні 1945 року був призваний до лав Радянської Армії.
Після підготовки в навчальній частині у червні 1945 року був направлений для проходження служби в Монгольську Народну Республіку в повітрянодесантну дивізію, яку передислокували на кордон Маньчжурії.
Із серпня по вересень 1945 року Федір Григорович брав участь у бойових діях з Японією. 2 вересня 1945 року Японія капітулювала.
Після цього Федір Пугач продовжив службу в лавах Радянської Армії до вересня 1951 року – служив у стрілецькій роті, охороняв військові сховища.
Потім була робота в колгоспі “Агроном” на Олександрійщині, вступ до Олександрійського училища культури. Відтоді, як отримав освіту в училищі, а в 1984 році – диплом про вищу освіту (закінчив Харківський інститут культури), його доля була пов’язана з культосвітньою галуззю. Він працював завідуючим клубом, бібліотекою, після переїзду з родиною до Світловодська очолив Світловодську районну бібліотека, а після децентралізації бібліотечної мережі до 1987 року працював директором централізованої бібліотечної районної системи.
Федір Григорович неодноразово обирався депутатом Світловодської районної ради, нагороджений багатьма відзнаками за сумлінне виконання своїх посадових обов’язків.
Пан Сун Лицюнь окрім нагороди, пригостив Федора Григоровича справжнім китайським чаєм, а Юрій Работін – пляшкою шампанського та подарував підбірку художньої літератури.
– Для мене це дуже важлива подія, – сказав Федір Григорович Пугач, звертаючись до іноземних гостей. – Я радий, що мене не забувають, радий, що керівництво Китайської Народної Республіки нагородило мене такою нагородою, тим самим визнавши мій особистий внесок у розвиток Китаю. Незважаючи на величезну відстань, представники з Китаю приїхали в Україну вручити мені нагороду – це для мене велика радість. Я вдячний китайському народу, уряду Китаю за те, що пам’ятають людей, які у далекому 1945 році допомагали їм вибороти перемогу.
– Сьогодні ми приїхали у ваше місто, щоб вручити Федору Григоровичу Пугачу ювілейну медаль до 70-річчя утворення Китайської Народної Республіки. За 70 років Китай досяг великих успіхів у різних сферах діяльності, та ніколи не забував, не забуває і не забуде друзів, які внесли великий внесок у створення нового Китаю. Серед цих друзів і Федір Григорович.
За доручення Китайського уряду ми сьогодні тут, вручаємо цю нагороду. Це означає, що китайський народ не забув Федора Григоровича, не забув історію. Це в подальшому буде скріплювати дружні відносини між нашими державами і нашими народами, – сказав генеральний консул Китайської Народної Республіки пан Сун Лицюнь.
Квіти та щирі вітання Федору Григоровичу передали і від міської влади.
Ветеранів, які брали участь у військових діях в Маньчжурії, в Україні залишилося всього три. Окрім Федора Григоровича, ще двоє проживають в Одесі.

Світлана Калугіна.