ЛІКАР – ЦЕ НЕ ПРОФЕСІЯ, А СЕНС ЖИТТЯ…

Допомагати людям – надзвичайно благородна справа. А професія медика – найгуманніша, адже вона покликана стояти на сторожі людського життя. Тому образ медика в уяві більшості людей пов’язаний з надією і захистом. Кажуть, що лікар – це посередник між людиною і Богом. Дійсно, у багатьох ситуаціях медпрацівник є останньою рятівною інстанцією для хворого. Клятва Гіппократа спонукає людей у білих халатах перебороти всі емоції й особисті негаразди, щоб виконати свій обов’язок. І це не можуть не цінувати ті, кому медики дарують радість одужання чи поліпшують якість здоров’я і життя.

Усі медичні заклади у Світловодському районі входять до складу комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги Світловодської районної ради Кіровоградської області». Керує цим підрозділом головний лікар Світлана Березюк разом зі своїм заступником, лікарем-терапевтом Тетяною Цуверкаловою. Ці жінки-професіонали відповідають за стан і за якість медичного обслуговування в районі.

Сьогодні мова піде про заступника головного лікаря районного Центру первинної медико-санітарної допомоги, лікаря-терапевта Тетяну Андріївну Цуверкалову.

Вона народилася у родині вчителів, та вирішила для себе обрати іншу професію – лікаря.

– З дитинства для мене лікар – це була надзвичайна людина, яка знає все. Приміром, лікар може бути водієм, будівельником, кухарем тощо, а ось бути лікарем…, – в особистій розмові говорить Тетяна Андріївна. – Закінчивши школу, я вступила до Донецького державного медичного інституту ім. М. Горького, у 1975 році закінчила його і почала свою трудову діяльність як лікар-терапевт. Спочатку з чоловіком, а він
хірург, працювали у Дебальцево, потім хотіли поїхати на БАМ, але так вийшло, що пішли служити в армію. Лише після цього оселилися у Світловодську і з того часу я працюю у системі охорони здоров’я Кіровоградщини, – говорить Тетяна Андріївна.

Тетяна Цуверкалова працювала медичним працівником у різних структурах, а ось із 2014 року стала заступником головного лікаря районного Центру первинної медико-санітарної допомоги.

– Мені моя робота дуже подобається. Це щоденне спілкування з людьми. Не можна передати словами відчуття, які переповнюють мене, коли чую від людей слова вдячності за допомогу. Я жодного дня не пошкодувала, що обрала професію лікаря, – говорить вона.

Дуже тепло Тетяна Цуверкалова говорить про сільсь ких лікарів.

– Сільський лікар – особлива професія. Це справжній сімейний лікар, який «веде» людину інколи протягом всього її життя. Він має досконало знати свою роботу, адже потрібно встановити причину хвороби, поставити правильний діагноз, призначити лікуванні або ж, за потреби, направити до відповідного вузькопрофільного спеціаліста. А ще слід мати добре і щире серце, бути готовим у будь-який час прийти на допомогу, бо у сільського лікаря робочий день ненормований. Особливо велика відповідальність на сімейного лікаря покладається у нинішній час, коли в Україні проводиться реформування медичної галузі. А в роботі бувають різні випадки. Інколи людині, особливо літній, не вистачає уваги, турботи, і вона іде до лікаря, щоб поспілкуватися, проконсультуватися. Це треба розуміти бо наша душа хворіє так само, як і тіло, – каже пані Тетяна. – Тому, окрім всього, треба бути ще й психологом, щоб зрозуміти, чому на прийом прийшов той чи інший пацієнт. Я переконана, лікарем не може працювати людина, яка байдужа до чужого болю, якій не притаманні такі риси, як доброта, співчуття, адже до нас рідко приходять з радісними новинами. Головне – не розгубити ці якості впродовж щоденної рутинної роботи, не зачерствіти душею, бо інколи навіть добре слово допомагає хворому подолати недугу.

43 роки Тетяна Цуверкалова працює лікарем, щоднини допомагаючи хворим, ділиться своїм досвідом з колегами, особливо – з молоддю, вдосконалює свої вміння і навички. Віднедавна вона очолює лікарсько-консультативну комісію при КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги», до компетенції якої входить цілий ряд медичних послуг, у тому числі і оформлення пацієнту інвалідності, направлення хворого на санітарно-курортне лікування тощо. Та у Тетяни Андріївни вистачає снаги усю цю роботу виконувати добросовісно і на високому рівні.

Світлана КАЛУГІНА.

Поширити
"Вісті Світловодщини"