Любов до землі – сімейна цінність

Нікого не здивує той факт, що саме сільське господарство є основною галуззю економіки Світловодщини. Готуючи святковий випуск, ми переконалися, що обробітком землі у нас займаються цілі родини, можна сказати сімейні династії. Для них обрана професія стала частиною життя, натхненням і, мабуть, любов’ю.
Родину Володимира Грушки добре знають у районі. В обробітку фермерських господарств «Гвіса» та «Поліна», які він очолює, знаходиться 3,5 тис. га земель.
Володимир Іванович та Поліна Ігнатівна виростили прекрасних синів – Сергія і Олександра, які сьогодні успішно продовжують справу батьків.
Старший, Сергій, прийшов працювати помічником тракториста у господарство батьків відразу після закінчення школи – у  1995 році. Паралельно навчався на вечірньому відділенні Світловодського технікуму радіоприладобудування курсу «Економіка підприємства», а після служби в армії, у 1997 році, повернувшись додому, продов­жив свою працю вже механіком.
Після навчання у Кременчуцькій філії Дніпропетровського університету економіки і права Сергій працював головним інженером з техніки безпеки, а тепер – заступник керівника-комерційний директор СФГ «ГВІСА». Сергій Грушка пройшов усі щаблі професійного зростання, поступово підіймаючись вгору. І це дуже допомагає йому в роботі, адже немає такої справи, де б він не зміг розібратися чи дати слушну пораду.
Сергій Грушка уже не помічник батька, а самодостатній господар, який знає свою справу.

Не менш важливі завдання стоять і перед Олександром, молодшим сином. Він відповідає за посівний матеріал, технологію вирощування сільгоспкультур, а відтак висока врожайність, підбір добрив та зведення структури посівів – його сфера діяльності.
Трудяться у господарствах і Поліна Грушка та дружина Сергія – Ольга. Обидві займаються бухгалтерією, а Поліна Гнатівна ще й працює з власниками земельних паїв. Завдяки злагодженій роботі, обидва підприємства міцно стоять на ногах, ледь не щороку поновлюється парк сільськогосподарської техніки, вивчаються та втілюються в життя нові технології вирощування зернових та зернобобових культур. Тому і працівники тут тримаються роботи, багато хто з них працює в господарстві вже багато років, адже тут гарні умови та стабільні заробітні плати протягом всього року.
Є тут і такі працівники, які просто з поля пішли боронити нашу землю в зону проведенняАТО. Коли повернулися додому, їх знову радо зустріли у господарстві.
А ще СФГ “Гвіса” та “Поліна” – єдині на Світловодщині, де майбутні механізатори, студенти СПТУ №5  проходять практику – вчаться працювати на землі.
Та не лише сільським господарством займаються фермери. Володимир Грушка активно розвиває туристичну галузь нашого краю – реалізовує прекрасний проект, який, може стати візитівкою Світловодщини – розважальний центр «Козацький». Вже кілька років триває будівництво, та вже скоро, за прогнозами пана Володимира, тут зможуть прийняти перших відвідувачів.
Фермери постійно знаходять можливість допомагати втілювати в життя соціально значущі проекти Світловодщини. Неодноразово до нашого видання зверталися жителі району, які через газету дякували родині Грушків за допомогу. Техніку ФГ «ГВІСА» у зимовий час можна зустріти на дорогах як Світловодського району, так і міста Світловодська – за потреби трактори розгортають снігові замети.
Велику допомогу фермери надають і місцевим церквам, беруть участь у ремонті шкіл, дитячих садочків, медичних закладів; на жодне сільське свято не приходять без подарунків.
За чуйність і щирість до людей Володимира Грушку вкотре обрали депутатом районної ради. Тож є синам на кого рівнятися. І працюють вони дружно, дбають про господарства, надають людям робочі місця, непогані заробітки, тим самим підтримуючи інфраструктуру району.
Ніна СОКУРЕНКО.