Людина не товар

В рамках відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми (18 жовтня 2018 року) фахівці Світловодського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді провели спільний захід з представниками структурних підрозділів Світловодської районної державної адміністрації: «Запобігання торгівлі людьми та експлуатація дітей». В ході заходу учасники переглянули відеофільм з даного питання, обговорили його та проаналізували заходи, яких треба дотримуватись, щоб не потрапити в рабство.

 Це варто знати

«Ніхто не повинен бути в рабстві або у підневільному стані; рабство і работоргівля забороняються в усіх видах».

Рабство має довгу й непривабливу історію. Починаючи від найдавніших цивілізацій Єгиптуй Месопотамії, могутні народи поневолювали своїх слабших сусідів. Так було покладено початок одній із найсумніших повістей про людську несправедливість.

Якби років сто тому хтось сказав, що у XXI столітті знову виникне рабство, у це, мабуть, ніхто й не повірив би. Але це явище є однією з ознак нашого часу. Згідно зі статистикою Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ), торгівля людьми вийшла на третє місце за прибутками у міжнародному злочинному світі. Перше і друге місця посідають торгівля зброєю і наркотиками

На сьогодні торгівля людьми дає мільйонні прибутки.
У пошуках кращої долі тисячі людей ідуть в інші країни. Експорт «живого товару» здійснюється в Туреччину, Італію, Іспанію, Німеччину, балканські і скандинавські країни, Угорщину, Чехію, Грецію, Росію, ОАЕ, Ізраїль, США.
Чоловіків експлуатують як будівельників, шахтарів, підсобних працівників. Дітей змушують ставати вояками, жебракувати, використовують у порноіндустрії. Метою торгівлі жінками може бути насильницький шлюб, примусова праця, використання в домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, народження дитини примусово чи за замовленням, використання в сексуальному бізнесі.

Поради, які будуть корисними перед поїздкою за кордон:

Нікому не довіряйте Ваш паспорт. Документи, що засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у Вас.

Якщо Ви збираєтесь працювати чи навчатись за кордоном, Вам необхідно підписати контракт. Контракт повинен бути написаний зрозумілою Вам мовою, а також містити інформацію про умови (оплата праці, вихідні дні, робота у святкові дні, медичне страхування), місце та час Вашої майбутньої праці чи навчання.

Залиште вдома детальну інформацію про своє майбутнє перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого паспорта та контракту. Додатково рекомендовано залишити своє фото та адреси Ваших іноземних друзів.

Домовтесь з близькими та друзями про фразу, або умовну позначку, які символізуватимуть, що Ви у небезпеці.

Дізнайтесь номери телефонів, юридичні адреси українських посольств та консульських представництв за кордоном та візьміть їх з собою. Якщо Ви опинились у скрутній ситуації або Вам хтось загрожує, звертайтесь до представників своєї країни, які допоможуть Вам. У випадку, коли у країні перебування немає посольства України – телефонуйте у посольство України сусідньої держави.

Дізнайтеся до від’їзду за кордон про неурядові організації та служби, котрі надають допомогу особам, які опинились у скрутному становищі. Володійте інформацією про їх юридичні адреси, контактні телефони. Звертайтесь до них у разі необхідності.

Термін перебування на території іноземної держави вказаний у Вашій візі. Порушення візового режиму унеможливить Ваш наступний виїзд за кордон. Дотримуйтесь правил візового режиму!

Пам’ятайте, що знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить Ваше перебування за кордоном.

Якщо Ви або хтось із знайомих та родичів стали жертвою торгівлі людьми звертайтеся до Світловодського районногоцентру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді за адресою: м. Світловодськч, вул. Павлівська,13, каб.,

тел.067-540-54-39

 

Поширити
"Вісті Світловодщини"