“Майбутнє лісу у твоїх руках 2017”

Кінець березня-початок квітня відзначені у календарі лісівників. Саме у цей період триває акція «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка під егідою Державного агентства лісових ресурсів України проводиться вже 12 років поспіль. Цього року акція проходить в період з 21 березня (Міжнародний день лісів) до 15 квітня (День Довкілля).
Головна мета Акції – виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, роз’яснення широким колам громадськості важливості створення лісових насаджень, ознайомлення та надання можливості учнівській молоді, представникам громадськості взяти участь у створенні лісів, підвищення довіри громадськості до діяльності лісогосподарської галузі.
Саме з цією метою лісівники організовують та проводять заходи з посадки лісу, озеленення та благоустрою зелених угідь Світловодщини.


13 квітня лісівники Світловодщини разом з учнівською молоддю проводили висадку дерев на території Крилівського лісництва. За словами директора ДП «Світловодський лісгосп» Олександра Ісаєва, до цього часу майже всіма лісовими культурами було обсаджено приблизно 57 га території. Цього дня у проведенні Акції взяли участь голова Світловодської районної державної адміністрації Сергій Твердовський, голова районної ради Роман Домбровський та 4 шкільних лісництва, які висаджували 1,1 га дубової посадки. Окрім дуба цього дня також висадили ряд ялин та ряд берізок. Цього року ліси висаджували на території 4 лісництв, які охоплюють наш район.
Звертаючись до присутніх Сергій Твердовський зауважив, що акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» надзвичайно необхідна нашій державі, адже якщо кожен висадить бодай по деревцю, це буде значним внеском у розвиток екосистеми України. У свою чергу, Роман Домбровський закликав усіх жителів Світловодщини долучитися до Акції та висадити у себе на територіях дерева.


Крім головного заходу Акції – створення лісових насаджень, проходили уроки знань про ліси, пізнавальні екскурсії та різноманітні конкурси.
Одночасно із проведенням Акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», за підтримки Міністерства освіти і науки, Держкомлісгоспу України та Товариством лісівників України проходив конкурс на кращий малюнок серед школярів молодших класів та кращий твір серед учнів старших класів. Метою конкурсу є залучення учнівської молоді до відтворення та раціонального використання лісів, просвіти громадськості щодо життєвої необхідності у збереженні біорізноманіття.
Сподіваємось, що з проведенням таких заходів не лише збільшаться площі лісів, але підвищиться екологічна свідомість та обізнаність про ліс і лісову галузь у нашого підростаючого покоління, яка може змінити стиль мислення і поведінку кожної людини. І тому наші задуми щодо залучення саме до практичної природоохоронної роботи підлітків має велике значення як для сьогодення, так і для майбутнього.

Ніна Сокуренко.