«Майбутнє лісу у твоїх руках» об’єднує покоління

12 років поспіль у ДП «Світловодський лісгосп» проводять Всеукраїнську акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках». Щоразу це справжнє свято, адже що може бути приємнішим, аніж приєднатися до благородної справи – примноження природного багатства.
Цього року Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» на Світловодщині пройшла досить незвично – у ґрунт були висаджені жолуді, з яких у майбутньому проростуть маленькі дубки. Також учасники акції працювали над посадкою декоративних рослин у так звані школки.
– Ми завжди показували, як правильно садити ліс, розповідали, як за ним доглядати, але ніколи не відкривали таємницю, де беремо посадковий матеріал, – говорить директор ДП «Світловодський лісгосп» Олександр Ісаєв. – Сьогодні усі учасники акції дізнаються, як ми збираємо та зберігаємо насіннєвий матеріал, як вирощуємо саджанці майбутніх дерев. Наше завдання на сьогодні – висадити 700 кг жолудя дуба. З нього плануємо в майбутньому отримати в межах 100000 саджанців, – зазначив Олександр Ісаєв.
Садили жолуді жваво та весело. Представники лісової охорони були інструкторами для учасників акції. Вони показували, на яку глибину висаджується посадковий матеріал, яка має бути густота посіву. Школярі корпусу №1 Ліцею «Надія», учасники шкільного лісництва «Лісовичок», працівники районної державної адміністрації та районної ради, окремі депутати районної ради із задоволенням докладали свої зусилля, аби швидко та якісно виконати всю роботу.
Як повідомив директор ДП «Світловодський лісгосп», насіння дуба готували до посіву за спеціальною технологією. Так, минулої осені жолуді зібрали, відібрали якісне насіння за допомогою замочування у воді для кращого пророщування, провели стратифікацію (передпосівна підготовка насіння з метою прискорення проростання), весною вибрали жолуді і просіяли на решетах, щоб очистити від домішок. Коли жолуді «проклюнулися», їх висадили у відкритий ґрунт. Тут сіянці ростимуть впродовж двох років, і лише на третій рік маленькі дубочки висадять на постійне місце. Тож у майбутньому на Світловодщині з’являться нові дубові ліси.
Загалом жолуді висіяли у чотирьох розсадниках Світловодського лісгоспу, а це майже три тонни насіння. Цього вистачить, аби забезпечити наше лісове господарство садівним матеріалом на п’ять майбутніх років.
– Щорічну вирубку ми проводимо в межах 20 га. Тож цьогорічного посадкового матеріалу дуба нам вистачить, щоб ми протягом 5-ти років висаджували ліс на зрубах, – зазначив Олександр Ісаєв.
Та лісівники вирощують не лише посадковий матеріал для поновлення та збільшення лісових масивів, а й рослин для декоративного озеленення.
– Іноді ми стикаємося з тим, що куп­лені на базарі декоративні рослини не приживаються у відкритому ґрунті. З чим, на вашу думку, це може бути пов’язано, – запитала я у Керівника ДП «Світловодський лісгосп».
– Перш за все це пов’язано з тим, що рослини завезені з інших регіонів, де кліматичні умови дещо відрізняються від наших. Ми вирощуємо власний садівний матеріал декоративних рослин, а це майже 40 видів. Вони адаптовані до наших умов, вирощені у відкритому ґрунті, тому легко приживаються і на присадибних ділянках. Хочу зазначити, що ми вирощуємо декоративні рослини у достатній кількості, аби задовольнити потреби наших жителів, – сказав Олександр Ісаєв.
На 11 квітня у ДП «Світловодський лісгосп» вже закінчено кампанію по висадці лісових насаджень – садили сосну, дуб, акацію, клен, гледичію, ясен, горіх чорний та інші. Загалом висаджено 33 га лісу.
Че­­катимемо, коли проростуть маленькі дубочки, а це станеться вже до початку травня.
Спільна висадка лісу – дуже важлива акція, особ­ливо для дітей. Якщо людна посадила дерево, вона ніколи вже його не зламає. ДП «Світловодський лісгосп» активно працює з чотирма шкільними лісництвами, які діють на території Світловодщини, та пишаються своїми вихованцями, які після закінчення школи вступили до вишів, отримали відповідну професію та повернулися працювати у рідне лісове господарство.
«Майбутнє лісу у твоїх руках» – добра справа, що об’єднує покоління людей, які прагнуть зробити світ кращим.
Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"