МАЙБУТНЄ СВІТЛОВОДЩИНИ – РОЗВИТОК ТУРИСТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

11 липня, в рамках проекту «Мери сильніші разом», що реалізуються Вілфред Мартенс Центром спільно з українськими партнерами – Київською школою економіки, ГО «Український центр європейської політики» Світловодщину відвідала група фахівців з туризму, у складі якої був і представник із Чехії пан Вацлав НОВОТНИ.

Темою спілкування було «Туристична привабливість Світловодського району». Експерти ставили собі за мету відвідати нашу територію, оглянути туристичні об’єкти та надати фахові по-
ради, як краще використати наявні рекреаційні можливості для розвитку туристичної галузі на нашій території.

Огляд розпочався із дамби Кременчуцької ГЕС. Користуючись нагодою, депутат районної ради, краєзнавець Микола Середенко розповів гостям про історичне минуле нинішньої Світловодщини, про історію будівництва споруди, яка дала життя нашому місту – Кременчуцької ГЕС, про території, які ввій шли в зону затоплення
під час будівництва Кременчуцького водосховища, зокрема, про місто Крилів.

Наступним об’єктом для огляду стала Набережна, зокрема, колишня міська пристань, меморіальний комплекс «Вічний вогонь», пам’ятний знак на честь героїв Куруківської битви, пам’ятний знак воїнам-афганцям.

Після цього гостей зустріли у культурно-просвітницькому центрі ДніпроСвіт, де наразі експонуються картини місцевих художників, а також виставка вишитих рушників з різних куточків Центральної
України.

Потім було катання на човні під вітрилом до бази відпочинку «Чайка» і оглядова екскурсія с. Нагірне – частиною славетного міста Крилова до туристичного комплексу «Козацьке», що знаходиться на території Великоандрусівської ОТГ. Його господар Володимир Грушка розповів гостям про плани щодо розвитку туристичного бізнесу, а про будівництво, що нині триває.

На завершення оглядової програми фахівці з туризму зустрілися із журналістами, громадськими діячами та представниками туристичного бізнесу Світловодщини на базі відпочинку «Хвиля». Вітав гостей заступник голови районної державної адміністрації Володимир Похілов.

Він, перш за все, подякував гостям за візит і за бажання допомогти розвивати туризм на теренах Світловодщини, за можливість почути думку фахівців щодо нових можливостей, аби привабити туристів.

Микола Середенко підсумував захід, представивши сім туристичних маршрутів, які нині діють на Світловодщині, аби в експертів склалася загальна картина, в якому напрямку розвивається туризм на нашій території. Заступник голови Федерації роботодавців у сфері туризму в Україні Павло Бабенко представив присутнім презентацію, в якій відображено основні етапи розвитку туристичної галузі.

Вацлав Новотни поділився власним досвідом розвитку туризму в Чехії, зокрема, в Празі. Він наголосив, що туризм – це специфічна галузь, на розвиток якої треба час. Щоб привабити мільйони туристів, фахівці у Празі працювали 25 років. Це спільна праця представників різних бізнесових напрямків. Щоб туристичний об’єкт запрацював, треба створити відповідну інфраструктури, забезпечити туристів місцями для проживання і харчування, налагодити логістику тощо. Тож працювати треба спільно на кінцевий результат, який має бути вигідним для всіх.

Експерти також відповіли на ряд запитань. Дружня розмова продовжилася за брек-кавою.

Є переконання, що це спілкування стало корисним для наших бізнесменів, які здійснюють свою діяльність у сфері туризму, і в найближчому майбутньому ця галузь запрацює на Світловодщині на значно вищому і якіснішому рівні.

Світлана КАЛУГІНА