Масляна Седмиця кличе веселиться

410

Цього року Масляну святкували 12-18 лютого. Та звичайно, головне масове гуляння з млинцями та розвагами відзначалося саме у неділю, в останній день напередодні Великого Посту.

16 лютого у Федірківському НВК пройшло свято Масляної, яке підготували бібліотекар Світлана Джулай та педагог-організатор місцевого НВК Людмила Пономаренко. В ході свята учні співали пісень, розповідали історію святкування Сирної седмиці, брали участь у цікавих конкурсах та розвагах.

Дітям розповіли про історію та традиції відзначення Масляної. Наприклад, у понеділок жінки збиралися справляти Колодки – символ продовження роду. Заздалегідь заготовлене полінце клали на стіл. Жінки сповивали його, а потім дарували матерям, щоб вони одружили своїх синів та повіддавали дочок заміж впродовж наступного року. Також виготовляли опудало. У вівторок усі виходили на вулиці і проводили цікаві забави, у середу тещі частували своїх зятів млинцями. У четвер з піснями і танцями хлопці катали дівчат на прикрашених санях. П’ятниця – тещина вечірка. У цей день зять частував свою тещу, а потім возив по дорозі. Якщо теща була зла, то вибирав нерівну дорогу, а якщо лагідна, то возив по рівній. У суботу відбувалися посиденьки. У прощену неділю просили пробачення у рідних, сусідів за провини та образи.

Учні активно брали участь у створенні Опудала, у конкурсі на краще сповивання Колодки. Цікаво пройшов конкурс «Дістань приз» та «Битва на мішках». Не обійшлося і без конкурсу на найшвидше поїдання млинців.

Завершилося свято спалюванням Опудала та пригощанням млинцями, які для дітей приготувала Оксана Сідельниченко.

Бій подушками у Федірках

17 лютого у центрі Григорівки пройшло районне святкування Масляної. Із художніми номерами сюди завітали аматори сусідніх сіл та артисти районного Будинку культури. І хоч накрапав невеличкий дощ, святу це не завадило, бо ж дощ і є беззаперечним свідченням того, що йде весна.

Розважальна програма була розрахована і на дорослих, і на дітей – цікавий концерт, веселі ігри і розваги; господині частували бажаючих млинцям, варениками, юшкою та наливкою.

Свято Масляної у Григорівці

18 лютого у Іванівці відбулося святкування Масляної. Ініціаторами заходу виступили настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Іванівка ієромонах Афанасій та сільський бібліотекар Тетяна Рубаненко.

Після служби у храмі відбулося частування гостей традиційними млинцями з медом, повидлом, червоною та чорною ікрою, іншими смачними начинками, які приготували наші місцеві господині Оксана Кишлали, Любов Скалівська, Ольга Стукалова та Світлана Лежненко. Тетяна Рубаненко пригощала гостей «фірмовою» юшкою та пиріжками з гарбузом.

Також іванівці мали змогу скуштувати смачні вареники, мариновані гриби та зігрітися гарячим чаєм та узваром. Оксана Бабенко пригощала усіх бажаючих зігріваючим глінтвейном.

Ніхто з гостей не сумував, адже настрою додавали Іван та Олександр Мирні, які грали на гармошці та бубоні.

Організатори вирішили перевірити, чи не перевелися ще козаки на селі, та підготували хлопцям сюрпризи. Необхідно було вилізти на стовп висотою 10 метрів. Здолати цю висоту вдалося Олександру Лежненку та Ігорю Соболю, які виграли чоботи, м’яку іграшку, ковбасу та пляшку зігріваючого напою. А от переможцем із піднімання гирі став Олександр Сміян.

Також молодь змагалася у перетягуванні канату.

Організатори свята висловлюють вдячність директору ТОВ «Мас-Агро» Івану Середі та підприємцям Ользі і Миколі Бевзам за спонсорську підтримку, без якої не проходить жодне дійство в селі.

Масляна у Іванівці

18 лютого у Глинську працівники культури та аматори сцени запросили односельців на святкування Масляної. Оскільки захід називався «Масляна іде – млинець несе», тож і вітали гостей у залі не тільки піснями, жартами, оповідками про тиждень Масляної, а й пригощали млинцями, варениками та пирогами з солодким чаєм, які приготували дбайливі господині – учасниці свята. Своїми пісенними талантами глядачів порадував вокальний колектив «Вербиченька», фольклорний колектив «Криниченька», який, до речі, напередодні вітав із цим святом мешканців сусідньої Гри­горівки, а також солісти Валентина Шанко та Олена Драглюк, Антоніна Кожуховська та Надія Обермот, Валентина Паращук та Ольга Стояновська, Людмила Ткаченко та Анна Білоусова.
Кульмінацією свята стало спалювання Опудала Зими на площі біля Будинку культури.

Свято Масляної у Глинську

Свято вдалося на славу, тож сподіваємося на швидкий прихід справжньої весни!

Поширити
"Вісті Світловодщини"