Медична реформа триває

142

Крок 1. Як обрати лікаря?

Ви можете обрати будь-якого терапевта для дорослого, педіатра для дитини, або сімейного лікаря для всієї родини незалежно від місця Вашого проживання чи реєстрації.

Можна скористатися кількома варіантами вибору лікаря: найпростіший – вибрати того лікаря, якого Ви вже добре знаєте, бо обслуговувалися у нього і залишилися задоволені результатом (або його рекомендували знайомі чи родичі); звернутися в будь-який медичний заклад і познайомитися з лікарями. Дізнатися відповідь на питання, що цікавлять можна в реєстратурі або на сайті медзакладу.

Якщо лікар, який вів Вас до початку приписної кампанії, Вас не влаштовує, саме час знайти того, кому Ви готові довірити своє здоров’я.

Крок 2. Звернутися до реєстратури.

Слід якомога раніше звернутися до медзакладу та висловити своє бажання скористатися послугами обраного лікаря, оскільки один лікар може обслуговувати максимум 2000 пацієнтів, бо таку кількість пацієнтів рекомендує МОЗ. Тому якщо ви впевнені, що знайшли хорошого лікаря, не втрачайте часу, адже у нього може просто не залишитися місць для нових пацієнтів.

Крок 3. Які дані пацієнта потрібно буде вказувати?

У декларацію заносяться такі дані пацієнта: паспортні дані, стать, дата народження, номер телефону та електронна пошта, фактична адреса та адреса прописки, ІПН.

Уся інформація заноситься лише з документів, тому Вам обов’язково потрібно мати при собі такі документи: паспорт або ID-картку; свідоцтво про народження дитини (якщо декларація на дитину до 16 років); ІПН; мобільний телефон.

Крок 4. Підтверждення інформації

Уважно перевірте дані перед тим, як підписати декларацію. Декларація з’явиться в системі після подвійної авторизації: лікар попросить назвати код, який надійде вам СМС-повідомленням. Якщо ж у вас немає мобільного телефону, лікар сфотографує або відсканує Ваші документи, щоб долучити їх до декларації. Тільки після цього декларація з’явиться у системі.

Крок 5. Підписання декларації

Декларація підписується в двох примірниках – один залишається у пацієнта, другий – у медустанові.

 

Поширити
"Вісті Світловодщини"