Місцева влада зобов’язана виплачувати надбавку сертифікованим вчителям

Вчителі, які успішно пройшли сертифікацію у минулому році, з 1 січня 2020 року мають отримувати доплату у розмірі 20% посадового окладу. Проте, до Міністерства освіти і науки України надходять звернення щодо відмови місцевих органів виконавчої влади та самоврядування встановлювати таку доплату. Про це йдеться на сайті Кіровоградської ОДА.


МОН нагадує, що таке рішення є неправомірним. Згідно з Законом України «Про освіту», вчителі, які успішно пройшли сертифікацію, мають отримувати доплату в розмірі 20% посадового окладу протягом терміну дії сертифікату, тобто протягом трьох років. Дане положення Закону є нормою прямої дії та підставою для встановлення даних виплат.
“Якщо доплата не встановлюється і не виплачується, – наголосила Міністерка освіти і науки Ганна Новосад, – це може бути розцінено як порушення Закону “Про освіту” та безпідставна невиплата заробітної плати”.
Для встановлення доплати за успішне проходження сертифікації вчитель має звернутись із відповідною заявою до керівника закладу освіти. До заяви необхідно додати роздрукований сертифікат або в тексті заяви зазначити його реквізити у Єдиній державній базі з питань освіти.
Але ця інформація може бути корисною для вчителів інших регіонів Кіровоградщини, які підтвердили свій фаховий рівень і пройшли сертифікацію. Зазначу, що заяви на участь у проходженні сертифікації загалом подало 857 вчителів молодших класів, з них із Кіровоградської області – 17.
Оскільки ця процедура відбувалася за бажанням самих вчителів (участь в тестування є добровільною), зі Світловодська та Світловодського району жоден вчитель не виявив бажання пройти сертифікацію.
У 2020 році сертифікація вчителів буде проходити на підставі Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про сертифікацію педагогічних працівників» від 24 грудня 2019 р. №1094. Її метою є виявлення та заохочення педагогічних працівників із високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.
Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.
У 2020 році в сертифікації зможуть взяти участь до 2000 вчителів початкових класів. Щоб охопити всі регіони України, МОН своїм Наказом №1634 від 26.12.2019 визначило максимальний обсяг заяв, які можуть бути подані від кожної з областей на пропорційних засадах (залежно від наявної кількості вчителів початкової школи).

Реєстрація для проходження сертифікації триває з 15 до 31 січня включно.

Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"