Мітинг-реквієм загиблим у Другій світовій війні

213

Нехай Вічні вогні на могилах горять,

Перед ними завжди на коліна ставайте.

Пам’ятайте живих і померлих солдат,

Схиліть голови – шану віддайте!

9 травня громада села Григорівки зібралася на мітинг-реквієм біля меморіалу загиблим воїнам у Другій світовій війні. Урочистий захід відкрила сільський голова Надія Невкрита, яка зазначила, що сьогодні слова вдячності ми адресуємо тим, хто на своїх плечах виніс тягар воєнного лихоліття. Сімдесят третя весна віддаляє нас від переможного салюту в одній з тривалих і кровопролитних війн у нашій історії – Другій світовій. Та не підвладними часу залишаються пам’ять про витримку, стійкість, саможертовність і героїзм українських синів і дочок у цій жахливій війні за нашу свободу і мирне майбуття. Зовсім мало їх, на жаль, сьогодні залишилось серед нас, але їх подвиг – немеркнучий, як і шана та повага до творців і героїв Перемоги. На території Григорівської сільської ради на сьогодні залишився лише один ветеран, це – Андрій Данилович Бур’янський.

Надія Миколаївна побажала всім односельчанам миру в Україні, злагоди та достатку сім’ям. На свято запросили заступника голови Світловодської райдержадміністрації Володимира Похілова та депутата Світловодської районної ради Андраник Тартикян, які виступили перед громадою зі словами пошани та вічної скорботи за мільйони нерозквітлих українських доль, нездійсненних мрій та задумів. Хвилиною мочання вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні.

Море квітів було принесено в цей день, бо ледь не кожна родина зазнала біль утрати рідних. Адже, багатьом героям-воїнам не судилося побачити Перемогу – вони полягли на полях битв, не повернувшись до своїх родин.

На мітинг прийшли діти дошкільного навчального закладу «Ромашка». Це є доброю традицією, коли малюки беруть участь у таких заходах. Відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні сприяє вихованню у дітей патріотичних почуттів, шанобливого ставлення до ветеранів війни та нинішніх захисників Вітчизни.

Святий обов’язок сучасних і прийдешніх поколінь – не забути, якою ціною здобуто цю Перемогу.

Юлія ДАЦЕНКО,завідуюча ДНЗ “Ромашка”.

Поширити
"Вісті Світловодщини"