Міжнародний День Дніпра

560
працівники гідропосту
працівники гідропосту
річка Овнянка
річка Овнянка

Кожного року  в першу суботу липня відзначається Міжнародний День Дніпра, який був започаткований більше 10 років тому, цього року святкування припадає на 1 липня. Вже стало доброю традицією проводити в дні святкування природоохоронні акції  на берегах Дніпра і його притоках. Долучились до них і спеціалісти Олександрійського міжрайонного управління водного господарства, які провели роботи з благоустрою прибережної території р.Овнянка, що є однією з приток р.Дніпро. В ході заходів було ліквідовано  стихійне  сміттєзвалище та обкошено береги річки в межах с.Велика Скельова.  Також для працівників Великоскельовського гідропосту управління було проведено круглий стіл на тему «Дніпро – наша колиска». Зазначена акція покликана привернути увагу до проблем збереження та відтворення славетної річки, а також для того, щоб віддати належну шану її ролі в нашому житті.

Дніпро по праву вважається колискою нашого народу, адже саме з нього починається історія України-Русі. З давніх-давен річка мала надзвичайно велике значення як для держави, так і для простих людей. Вона забезпечувала водою і рибою,  служила важливим торгівельним каналом, який з»єднував наші землі зі всім чорноморським регіоном. Саме за порогами Дніпра, на острові Хортиця, діяла знаменита Запорізька Січ. Дніпро бере початок в Смоленській області Московії, набирає силу територією Білорусі, але дві третини річки протікають територією України. За своїми розмірами Дніпро третя після  Волги та Дунаю річка Європи.

Саме Дніпро являється основним джерелом водопостачання нашої країни. Але в час урбанізації та індустріалізації гирло річки було суттєво змінено, на  Дніпрі  збудовані великі водосховища, гідроелектростанції, також сюди скидаються значні обсяги  стічних вод, що призводить до сильного забруднення головної водної артерії країни. Саме з метою пропагування серед людей бережливого ставлення до Дніпра і засноване це свято. Символічно, що День Дніпра відзначається напередодні давнього українського свята Івана Купала, адже традиції святкування Купала передбачають ритуальне омивання у відкритих водоймах як символ очищення.

Гідротехнік Великоскельовського гідропосту
Сергій Предоляк.