«Молоді про культурні права»

На базі районної бібліотеки 31 жовтня 2017 року відбулося ІІ он-лайн засідання обласної скайп-школи «Молоді про культурні права»

574

У супроводі бібліотекарів на он-лайн зустріч з фахівцями завітали сільські користувачі.

Під час засідання розглядалися питання на тему «Права дітей». Учні мали змогу в он-лайн режимі задати питання фахівцям Кіровоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Активно відгукнулися на пропозицію районної бібліотеки стати учасниками скайп-школи бібліотекарі з Великоандрусівської ОТГ Марія Склярова, Анна Якименко, Валентина Стеценко, Надія Ненько та бібліотекар з Павлівки Марина Леоненко. Завдяки їм сільські підлітки спілкувалися з фахівцями-правознавцями із Кропивницького.
Школярів цікавили питання працевлаштування неповнолітніх, насилля у сім’ї та відповідальність батьків за скоєні вчинки, право на самостійне від батьків життя, порушення перевізниками прав дітей, що мають пільги з прийомних сімей та інші.

Цікаво й те, що вікова категорія учасників молодшає. Правовими питаннями цікавляться учні середнього віку. Так, наприклад, шестикласник Іван Стеценко із Подорожненського НВК цікавився окремими законодавчими актами «Світова Конституція прав дитини», семикласниця Поліна Богодаєва того ж навчального закладу з’ясовувала, до яких державних установ потрібно звертатися у разі порушення прав дітей. Дев’ятикласниці з Калантаєва Юля Квітка та Анастасія Щербатко запитували про права дітей-сиріт на пільгове житло та пільги сільських дітей з багатодітних сімей при вступі до вищих навчальних закладів. Користувача Великоандрусівської бібліотеки Артура Глущенка цікавило питання щодо перевізників, які порушують права дітей пільгових категорій.

Фахівці надавали змістовні відповіді, розказували, куди можна звертатися за допомогою, надавали телефони і адреси органів опіки у містах області.

На початку он-лайн заходу фахівці через електронну презентацію звертали увагу присутніх на запитання, які цікавлять переважну більшість аудиторії, а також на ті, що повторювалися у темах від користувачів області.

Дякуємо працівникам скайп-школи Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва імені Євгена Маланюка за організацію он-лайн зустрічі з фахівцями.

Тетяна Гуріна, бібліотекар 1 категорії районної бібліотеки.

Поширити
"Вісті Світловодщини"