Мово рідна, стоголоса пісне роду!

262

«Найбільше і найдорожче багатство кожного народу – це його мова, та жива схованка людського духу, багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування» – Панас Мирний.

21 лютого всі народи землі відзначили Міжнародний день рідної мови. Це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частинкою свого великого народу. Бо носієм національної духовності народу є мова – одне з багатьох див, створених людьми.

Наші предки залишили нам у спадок найбільше, найсвятіше і найдорожче багатство – Слово. Оте калинове, джерельне, рідне слово, яке протягом століть передавалося від батьків до дітей як вічний оберіг національної культури, історії та духовності.

Наша рідна мова протягом цілих століть витримувала нашестя інших мов, але збереглася і сьогодні за своїм багатством не поступається жодній мові світу. А краса і милозвучність української мови зачаровують кожного, хто її почує.

Людина може володіти багатьма мовами, але найкраще, найдосконаліше вона повинна знати рідну. Адже мова – це чарівний інструмент, на звуки якого відгукуються найтонші струни людської душі.

У Григорівській сільській бібліотеці пройшов конкурс знавців рідної мови для учнів 5 класу Григорівської школи «О мово вкраїнська!.. Хто любить її, той любить свою Україну!».

Конкурс складався із шести етапів. Юні ерудити з великим задоволенням відповідали на запитання. За кожну правильну відповідь дарували імпровізованому «деревцю-мові» барвисті букви української абетки, квіточки та стрічки, різнокольорові листочки, на яких були написанні вислови відомих людей про мову.

Активні читачі бібліотеки, учениці 7 класу Оля Боклажук та Діана Косячко, декламували вірші відомих українських поетів Дмитра Павличка, Дмитра Білоуса, Івана Багряного, Миколи Сингаївського про рідну мову.

Марина Куліш, завідуюча Григорівською бібліотекою.

20 січня бібліотекар Глинської сільської бібліотеки Тетяна Стецунова провела з учнями місцевої школи інтелектуально-філологічну гру «Мова калинова», присвячену Міжнародному дню рідної мови. Участь у конкурсі брали дві команди «Мовознавці» та «Всезнайки», до складу яких ввійшло по 9 учнів.

В ході гри учасники змагалися у трьох конкурсах, де мали змогу продемонструвати свої знання українських символів, української лексики, поетів, які славили у своїх творах українське слово. Гра пройшла весело та невимушено. Перемогу здобула команда «Всезнайки».

21 січня бібліотекар Глинської сільської бібліотеки з учнями 3-5-их класів провела конкурс читців до Міжнародного дня рідної мови «Барви рідного слова». Діти читали твори українських поетів, які звеличують красу і чарівність рідної мови, адже найбільше і найдорожче багатство у кожного народу – це його мова – жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.


І місце в конкурсі виборола Анна Рибакова, ІІ розділили Анастасія Опря та Аліна Горівщенко, а ІІІ місце – Анастасія Шанко та Софія Миколащенко. У подарунок всі діти отримали солодощі, а переможці ще й олівці та ручки.

У районній бібліотеці відбувся захід, приурочений Міжнародному дню рідної мови, який проходив у рамках обласного бібліомарафону «Звучи, рідна мово!».

Учасниками бібліомарафону були учні 8-А класу школи №10. Оскільки це був бібліомарафон, він складався з дистанцій. Перший бібліозабіг мав назву «Мовна вік­торина», другий – «Народ скаже, як зав’яже» (закінчити прислів’я), третій – «Скажи без затримки» (добрати слова синоніми та антоніми до запропонованих слів).
Присутні розділилися на дві команди: «Словограй» та «Мовознавці». Обидві команди були активні, ерудовані та кмітливі. Журі у складі класного керівника Світлани Неклеси, шкільного бібліотекаря Світлани Тодорової та голови ГО «Майбутнє без меж» Ганни Курусь справедливо оцінювали відповіді учасників бібліомарофону. Перемогла дружба.
Ведуча запропонувала учням прочитати улюблений вірш українською мовою.

Олександра Вербова та Мирослава Сижко читали вірші про Україну. За це від районної бібліотеки вони отримали записники. А весь клас, де найактивнішими були Софія Резніченко, Артем Сокуренко, Мирослава Сижко, Олександра Вербова, Данило Козодуб та Максим Коновченко, від районної бібліотеки отримали фотоальбом для шкільних світлин.

Захід відбувся у співпраці з психологом районного територіального центру Аллою Постевкою, яка надала школярам інформацію про лихослів’я, провела з ними вправу з малювання – арт-терапії і представила засіб емоційної саморегуляції.

Світловодська районна бібліотека.

Поширити
"Вісті Світловодщини"