Минулого року на Кіровоградщині понад 7 мільярдів гривень надійшло до бюджетів усіх рівнів від діяльності малого та середнього бізнесу

Під час щотижневої апаратної наради голови облдержадміністрації Сергія Кузьменка розглянули питання сприяння розвитку малого бізнесу в області. Поінформувала учасників наради директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Ніна Рахуба.

Посадовець наголосила, що сприяння розвитку підприємництва – важливе завдання, адже малий і середній бізнес відіграє значну роль у соціально-економічному розвитку регіону, у першу чергу – у сфері зайнятості населення та наповнення бюджетів.

За її словами, на Кіровоградщині забезпечено розробку, затвердження та реалізацію на регіональному рівні 2 програмних документів на середньостроковий період: Стратегію розвитку Кіровоградської області на період до 2020 року і регіональну програму розвитку малого та середнього підприємництва в області на 2016-2018 роки. Аналогічні програми прийнято в усіх районах та містах області, а також у Бобринецькій, Маловисківькій і Новоукраїнській міських ОТГ. Координація роботи і моніторингу стану виконання зазначених програм в області забезпечується.

Директор департаменту повідомила, що нині мале і середнє підприємництво області – це понад 41 тисяча суб’єктів господарювання, з яких майже 34 тисячі фізичних осіб-підприємців, 6858 малих підприємств та 345 середніх підприємств. У сфері малого та середнього підприємництва загалом зайнято понад 128 тисяч осіб.

Ніна Рахуба підкреслила, що суб’єктами малого та середнього підприємництва (без урахування фізичних осіб-підприємців) забезпечується понад 90% обсягу реалізованої продукції, робіт та послуг від їх загального обсягу реалізації в області. Від діяльності суб’єктів малого та середнього підприємництва (у тому числі фізичних осіб-підприємців) у 2017 році надійшло до бюджетів усіх рівнів понад 7 мільярдів гривень.

Поширити
"Вісті Світловодщини"